bandit1945

Zalewanie opon płynem

Polecane posty

bandit1945    5

Witamm.
Chcialbym sobie zakac przednie kola plynem zeby je dociàzyc.
A slyszakem ze mozna kupic jakis proszek i zrobic to samemu.

Czy ktos sie z tym spotkal?
Jaki to proszek i gdzie mozna kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Chlorek wapnia jak sie nie myle. Przednich opon raczej sie nie zalewa. Te informacke będziesz miał podane w instrukcji ciągnika


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Nie trzeba pompki. Beczka na przyczepie i grawitacyjne. A przyrząd do autoodpowietrzania zrobilem sam prostym sposobem.
http://manuals.deere.com/omview/OMAL179686_53/LX,OSPU%20%20000250_53_20000301.html
John zaleca 34 procent chlorku. Kilo zlotowke kosztuje.
Mozna jeszcze cos innego stosowac.
W Instrukcji od ursusa 330M tez o tym pisze


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://allegro.pl/dozownik-adapter-do-napelniania-opon-plynem-ciecza-i5548943583.html   Takim zaworem napełniam, na 300 litrów wody wsypałem 75 kg chlorku   http://allegro.pl/chlorek-wapnia-platki-ciech-snieg-lod-worek-25-kg-i5618982730.html   kupionego w PSB za 50 zł za  25 kg. Tak pisze  w  instrukcji Zetora. Jedną oponę przeciełem to teraz zwykłej wody nalałem z kranu,  przed zimą  zmienię na chlorek.  Tylko do przednich nalałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

dlaczego przednich sie nie zalewa ja mam zalany tylko przód, żeby dociążyć i nie potrzebuje żadnego obciążnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Być może przez wiekszy nacisk, i możliwosc przebicia. A druga sprawa to podskakiwanie( tak jak bęben od pralki) przednie koła szybciej się kręcą niż tylne


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

nie rozumie dlaczego ciągnika ma podskakiwać u mnie wszystko ok. a jak się ma przebić to czy zalana czy nie się przebije przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Przednia raczej się szybciej przebije. Dlaczego podskakiwac? Woda nie jest całkowicie wlana. Przy pewnych obrotach na wode bedżie działac siła odśrodkowa(woda nie bedzie na dole tylko latac prawdopodobnie z góry na dół( tak jak byś zamontował np. W sieczkarni na jednej połowie na kole noże siekąjące a druga połowa pusta bez noży.
Im mniejsze koło tym wieksze obroty , im wieksze obroty tym większa siła odśrodkowa
Taka jest teoria, w praktyce może być inaczej
Teraz ciągniki mają przednie napędy i duże koła. Wiec to zjawisko raczej nie nastąpi. W ciągnikach bez napędu np. W 330 raczej przodek by już skakał na 6 biegu


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Pod wentel może 120l. A na ziemie, na plasko 140 l. Są to wartosci orientacyjne. Na jedno koło

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 a jak się ma przebić to czy zalana czy nie się przebije przecież

 

I przy przebiciu było by widać gdzie jest dziura.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Przednia raczej się szybciej przebije. Dlaczego podskakiwac? Woda nie jest całkowicie wlana. Przy pewnych obrotach na wode bedżie działac siła odśrodkowa(woda nie bedzie na dole tylko latac prawdopodobnie z góry na dół( tak jak byś zamontował np. W sieczkarni na jednej połowie na kole noże siekąjące a druga połowa pusta bez noży.

Im mniejsze koło tym wieksze obroty , im wieksze obroty tym większa siła odśrodkowa

Taka jest teoria, w praktyce może być inaczej

Teraz ciągniki mają przednie napędy i duże koła. Wiec to zjawisko raczej nie nastąpi. W ciągnikach bez napędu np. W 330 raczej przodek by już skakał na 6 biegu

nic nie powinno pływać, pusta przestrzeń uzupełniasz  - pompujesz powietrze powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@zetores płyn w kole będzie się co najwyżej przelewał przez felgę i to nie pod wpływem siły odśrodkowej a raczej sil tarcia powierzchniowego woda-opona. W momencie gdy woda podda się sile odśrodkowej to najprawdopodobniej będzie się znajdować na całym zewnętrznym obwodzie koła, a to może mieć co najmniej dziwny wpływ na jazdę - pewnie dlatego nie stosuje się tego typu rozwiązań w ciągnikach z "szybką przekładnią".

 

Jaki jest sens zalewania wodą przednich kół w 330??? Będzie to dociążenie nie więcej niż 30-40 kg, poza tym to w jakim celu dociążać przód w 330?


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak napełnialiście? grawitacyjnie? czy może jakąś pompką do brudnej wody?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja pompą, w mauzerze 1000 litrów rozpuściłem  chlorek  w 500 litrów  wody i do jednego koła nalałem 250 a resztę wodą uzupełniłem. Ciągnik na lewarek i  zaworem z odpowietrzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zaworek taki jak wspomniany wczesniej z zaworem na węża 0.5"?

Pompa o jakiej wydajności? bo moja wg metki ma niby 6000l/h


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Moja ma chyba  z  3-4 tyś. 300-400 wat, taka tania za 150 zł.Nawet nie wiem czy twoja nie będzie za duża, żeby powietrze nadążało wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Spróbuję, jak nie pójdzie kupię tańszą pompę.

Długo już jeździsz? Jak wrażenia?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Od lipca. Fajnie jest, trochę inaczej, nie podskakuję tak. ale większej różnicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

ja nalewalem grawitacyjnie. beczka na przyczepe i sie leje samo. 


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mam dużą beczkę 1000l i jakoś nie wyobrażam sobie jak z niej lać wężykiem 0.5"


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

jak masz dobre odpowietrzanie to dosc szybko idzie, a taki odpowietrznik jestłatwo zrobic. Mysle ze takie nalewanie powinno  zajac 8/15 min przy jeszcze mniejszych wezykach

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj