Polecane posty

80rolnik80    1

Stoję przed wyborem między tych dwóch marek Steyr i Claas.

 

Który ciągnik będzie lepszy na główny ciągnik.

Steyr czy Claas

I jaki silnik będzie lepszym rozwiązaniem silnik 4 czy 6

 

Opcja z 6 cylindrami

 

Steyr już przy 125 koniach oferuje nam silnik 6 garowy. pojemność 6,7 l

 Claas silnik 6 garowy ma jak się nie mylę dopiero w modelach arion 600 które zaczynają się od 150 koni. poejmność 6,7 litra

 

125 konny Steyr 6 garów kosztuje 300 brutto.

150 konny Claas 6 garów  kosztuje około 330 brutto .

 

Opcja z 4 cylindrami

 

Steyr 4115 multi  115 koni 4 gary pojemność 3,4 litra

Czy Claas Arion 430 110 koni lub 440 120 koni pojemność 4,5 litra

 

 

 

 

 

Który ciągnik będzie lepszy na niecałe 50 ha gospodarstwo.

Maszyny przy których będzie chodzić to :

- pług 4 obrotówka

- rozrzutnik 6-8 tonowy

- zestaw 2 kosiarek (przod 3m tył 2m)

- prasa pasowa

- talerzówka 2,5 lub 3m

- zgrabiarka 1 karuzelowa 4,5 m

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ci szczerze powiem że u mojego kuzyna nie wiem czy claasy takie są czy mu się takie trafiły w jednym poszedł mu rozrąd po 500 motogodzinach a wdrugim coś koło 150 km poszedł silnik po 2000 motogodzinach i teraz on bedzie kupywał fendta chyba 312 vario czy 412 coś takiego może ty jeszcze obczaj znane bardziej marki typu new holland john deere i fendt ? bo jak dla mnie to bez przesad 330 tys za ciąg. 120 km ? sam mam fendta 312 120 km i ma już 10k motogodzin i tylko jedynie ehr zepsuł przez moją własną głupotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor8245    32

Jeśli to ma to być ciągnik podstawowy w gospodarstwie to nie myśl o 4 cylindrowym.

Może claas jest droższy ale jest lepsze wyposażenie niż w steyr i jest owiele wygodniejszy.

No i ma lepsze przekładnie do wyboru można je wyposażyć w przekładnie cmatic czyli bezstopniową modele zarówno 6 cylindrowe jak i 4 cylindrowe steyr ma tylko opcję przekładni bezstopniowej w modelach profi 4 cylindrowych.

Wykonanie claasa jest o wiele lepsze niż ma steyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1
zetor8245

Niby prawisz prawdę że lepiej 6.

Ale przy 500 mth rocznie ktre będzie on robił opłaca się kupywać 6?

Zdaje mi się że i 4 cylindrowiec nie będzie zbytnio przeciążony przy tych maszynach.

Co do modeli 4 cylindrowych to niewątpliwie claas jest lepszy przez to że ma większą pojemność silnika tak mi się zdaje.

 

Ty masz NH t6 175.

A on jest chyba odpowiednikiem steyra profi clasic czy profi.

 

 

Tetsuya

 

A co możesz powiedzieć o swoim claasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor8245    32

Mój NH jest odpowiednikiem profi classic.

Ja swoim przebieg robię podobny i uważam że bardzo opłacało siękupić 6 cylindrowego. Jednak praca szóstki jest o wiele "sympatyczniejsza".

Tak jeśli chodzi o 4 cylindry claasa to jest on lepszy przez właśnie tą pojemność silnika.

 

PodlaskiRolnik45

Możliwe że mu się takie trafiły ja mam znajomych któży użytkują claasy i są bardzo zadowolneni z tych ciągników.

Mój NH po 6 miesiącach pojechał do serwisu.

 

80rolnik80

zastanów się właśnie jeszcze nad JD i FENDTEM ponieważ NH to steyr tylko ma trochę inną maskę i kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1

Jak dla mnie dzisiejszy fendt jest przereklamowany.

Na dzień dzisiejszy jak dla mnie nowy fendt nic sobą nie prezentuje , lecz czego nie można powiedzieć o fendtach do 2001 roku  wliczając w to serie 300,600 ls

500 favorit czy serię 800. Jedyne w czym fendt jest dobry to chyba tylko w cenie :) 2x droższy od każdej innej marki.

 

A co do JD nie chcę z powodu jego spalania.

Wiem wiem zaraz będzie lincz że obraziłem Jd. Może i jest to dobry ciągnik ale ma wiele zawiele wysokie spalanie.

I wiem co mówię bo rozmawiałem z dwoma właścicielami nowych JD 125M.

Jeden kultywatorował 3m kultywatorem 15ha i zjeżdżał po robocie do domu realnie na oparach. Dodam tylko że zbiornik ma 250 litrów, 

Drugi właściciel też narzeka na spalanie gdzie ciągnik chodził tylko przy rozsiewaczu po kupnie ciągnika i przy lżejszych pracach.

Wyjechał JD rozsiewać nawozy i po całym dniu pracy przyjechał na rezerwie.

Gdzie jego Case 120 konny przy tej samej robie spalał do tej pory 3x mniej.

Edytowano przez 80rolnik80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja mojego mam od czerwca około 200mth przerobił. Ciągnik ciężki waży ok.8200kg wygodny duża kabina, skrzynia bezstopniowa ciągnie u mnie pług kverneland 5 skibowy obracanie Vaio do tego 4,5 metrowa broni wirnikowa i inne lżejsze maszyny. W maju miałem na teście ariona 460 140km i jak dla mnie świetny ciągnik lepiej się prowadzi niż 620 cis skrzynia idealnie pracuje zmiany biegów płynne bardzo zwrotny. U mnie jest bezstopniowa skrzynia max prędkość uzyskuje przy 1400 obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Kosiarka kuhn FC 300 9l na godzinę,pług kverneland lc8 14-16l na godzinę, 3 metrowa broni wirnikowa 11l, 4,5 metrowa 18l, horsch pronto 24l Wszystko na godzine. Akurat spalanie to miałem masę ciągników i tylko fendt na tms odstawal mniejszym spalaniem reszta porównywalna +/- 1,5 litra różnicy. Jak stać kogoś na ciągnik to i stać paliwo bajki jak to czasem ludzie piszą 8l na hektar w pługu itp są czysta fantazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1

Chyba że ten hektar ora 10 godzin :)

Taki żart.

Jestem bardziej ku Clasowi lecz diler jest około 150km

A steyr 40.

Ale bardziej jestem bardziej za claasem

Edytowano przez 80rolnik80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2167

Jak dla mnie dzisiejszy fendt jest przereklamowany.

Na dzień dzisiejszy jak dla mnie nowy fendt nic sobą nie prezentuje , lecz czego nie można powiedzieć o fendtach do 2001 roku  wliczając w to serie 300,600 ls

500 favorit czy serię 800. Jedyne w czym fendt jest dobry to chyba tylko w cenie :) 2x droższy od każdej innej marki.

 

A co do JD nie chcę z powodu jego spalania.

Wiem wiem zaraz będzie lincz że obraziłem Jd. Może i jest to dobry ciągnik ale ma wiele zawiele wysokie spalanie.

I wiem co mówię bo rozmawiałem z dwoma właścicielami nowych JD 125M.

Jeden kultywatorował 3m kultywatorem 15ha i zjeżdżał po robocie do domu realnie na oparach. Dodam tylko że zbiornik ma 250 litrów, 

Drugi właściciel też narzeka na spalanie gdzie ciągnik chodził tylko przy rozsiewaczu po kupnie ciągnika i przy lżejszych pracach.

Wyjechał JD rozsiewać nawozy i po całym dniu pracy przyjechał na rezerwie.

Gdzie jego Case 120 konny przy tej samej robie spalał do tej pory 3x mniej.

Piszesz bujdy. Zasialem prawie 23ha (upr-siewny 3m bierny) . Zbiornik byl nie pelny, a rezerwy jeszcze nie widac. (zbiornik 280l). +- 200l

Dojazdy w pole kilkadziesiat km. Kawalki od 1 do 8ha. 

Silnik dps Arion 610 160km wkrecony.

Pytam sie jakim cudem te ciagniki tyle spalily? Ja wiem, a czy Ty wiesz? Zapytaj sie operatora i wlasciciela ktory zaczepil kultywator 3m do ciagnika 130km :lol:  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1

Piszesz bujdy. Zasialem prawie 23ha (upr-siewny 3m bierny) . Zbiornik byl nie pelny, a rezerwy jeszcze nie widac. (zbiornik 280l). +- 200l

Dojazdy w pole kilkadziesiat km. Kawalki od 1 do 8ha. 

Silnik dps Arion 610 160km wkrecony.

Pytam sie jakim cudem te ciagniki tyle spalily? Ja wiem, a czy Ty wiesz? Zapytaj sie operatora i wlasciciela ktory zaczepil kultywator 3m do ciagnika 130km :lol:  :D  

 

 

Nie pisze żadnych bujd.

Jeździł z 3 metrowym ze względu że nowego mu nie dostarczyli jeszcze nowego 5m

Tylko fakt był taki że jeździł na pełnym gazie ile fabryka dała.

 I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2167

Czyli wszystko wiesz wiec nie wiem w czym problem, jak kazdy inny ciagnik spali podobnie w takich warunkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Przy maszynach i pracach które autor wymienił, kupowanie 6 cylindrów to pomyłka :P Jedynie w uprawie roli spalanie będzie w miarę zbliżone w 4 i 6 cylindrach( a i tak 4 cylindry wypadnie oszczędniej), w transporcie kosiarkach itp, to już będzie przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80rolnik80    1

Tylko czemu w Claasie jest 4,5 litra a czemu w cnh   3,4l?

Edytowano przez 80rolnik80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

maxxum 4cyl, steyr profi 4 cyl, nh t6 4cyl silniki o mocy od 110 do 130KM mają pojemnośc 4,5l case farmall u pro i steyr multi sa ciągnikami mniejszymi i mają silniki 4 cyl .3,4l i mocy od 99 do 114 KM a silniki w cnh 3,4l stosowane są w ciągnikach od 55KM do 114KM

 

i do ariona 400 raczej można porówanć maxxuma/steyr profi/profi classic

ten steyr multi/farmall u pro to raczej gabarytowo do axosa mozna porównać

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Axosa już nie robią tylko to co na placach zostało. Teraz jest Atos na silnikach deutza 3,8l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Ja też mam dylemat czy zainwestować w nowego STEYER'a PROFI 4110 lub 4120, czy kupić używanego CLAASA (aresa albo ariona) albo starszego FENDTA (VARIO), ale ze 140 koni...

Zawsze to oszczędność około 50-60tys netto, tylko jednak używka. Dlaczego STEYER? - znajomy dealer, blisko serwis, ciekawy wygląd, no i Skrzetuski jako namawiający użytkownik :D

A tak poważnie, to dO obrobienia 32ha ciężkiej ziemi żuławskiej (iły), pług 3+1, brona ciężka 4m, talerzówka ciężka 3m, agregat siewny aktywny 3m, gruber 3m....

Inna opcja stary JD 6910,7810, 7910 - podobno stare ale jare.,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj