Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyschnięte maliny, co robić ?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sezam

sezam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 12:44

Witam, przez tego roczną suszę wyschło mi 0,5 ha maliny jesiennej. Mam do Was pytanie czy wykosić je teraz czy dopiero na późnej jesienie oraz jakie są szanse, że w przyszłym roku skiełkują? Dziękuję za odpowiedzi.  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyschnięte maliny, co robić ? Dzisiaj, 19:11
  •  

#2 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 01 wrzesień 2015 - 12:55

mam ten sam problem posiadam 0.15 ha (głównie na rozsadę bo za 2 lata sadzimy 6 ha) i my czekamy do jesieni / późnej jesieni ze skoszeniem i nie ma problemów z kiełkowaniem . dodam że dajemy tylko nawóz wczesną wiosną ( odmiana maliny to polana ) Jakie województwo jesteś ? u nas warmia mazury 

#3 Share sezam

sezam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 12:58

Województwo Lubelskie, odmiana również polana 5 letnia plantacja, młodych rocznych póki co nie rusza, ale ta stara plantacja wygląda marnie, ponieważ grzyb ją zaatakował i susza więc krzaczki mają po jedyne 50 cm wysokości i poletko już żółte  :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jarek2030

jarek2030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 13:09

Wyschnięte maliny, co robić ? Ja jestem z woj lubelskiego i polana 50% jest uschnieta choć dajemy nawodnienie od połowy maja polka jes narazie w miarę ja bym radził skosic na jesień i tak im to nie pomoże czy teraz zetniesz czy później zobaczy się na wiosne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Polowy

Polowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 19:27

Uschnięte czyli system korzeniowy osłabiony marne szanse żeby za rok miały po 1.6 metra i wszystkie poodbijały. Ja miałem zalane w zeszłym roku i też liczyłem że urosną z wiosny jednak urosły ale w nich tylko chwasty a po malinie prawie ani śladu. ;)