elizabethaljabiri

Historia hodowli świń w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam forumowiczów.

Jestem osobą, która niewiele ma wspólnego z rolnictwem nie mniej poszukuje teraz wszelkich informacji o hodowli świń w polsce od roku ok. 1970 do upadku komunizmu. Interesuje mnie przede wszystkim gdzie powstawały pierwsze większe tego typu kompleksy, jak były zaawansowane technologicznie, opis rozmieszczenia budynków hodowli. Wydajność, wielkość hodowli. Liczę na pomoc. Może państwo sami są w stanie mi coś na ten temat opowiedzieć albo chociaż dać jakieś źródła w których mógłbym te informacje odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

z moich stron to dość ciekawe może być ... znajomy był kierowcą gdzie dowoził paszę do tuczarni to po drodze zawsze worek mial dla siebie , zwoził tez prosiaki do tuczu w PGR z okolicznych wiosek , gdzie trzymali te świniaki na rusztach PCV bez słomy , poziom był bardzo słaby no bo zbieranina zwierząt z różnych wiosek , obsługa słaba , budynki zimne i bez ściółki , jedynie na wychów letni mieli w daleko w polu stodołę na głęboką ściółkę , padnięć też sporo było .

 

Będąc w szkole rolniczej jeden nauczyciel mówił że jego kolega był tak postępowy że założył suszarnię odchodów świńskich gdzie je suszył i karmił nimi świnie :o :wacko: do tego stopnia że śrutę to dostawały raz czy dwa na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

W czasach komuny była wielka ferma w Lasowicach ( miejscowość pomiędzy Opolem i Kluczborkiem ) Pracowałem kiedyś z gościem właśnie z tej miejscowości Opowiadał że mieli tam 10 tyś świń i była to podobno w owym czasie największa ferma ( świniarnia) w europie Z kolei w Opolu była potężna ubojnia Nie pamiętam dokładnych danych ale przypomina mi się z opowiadań mojego ojca że dziennie na ubój szło parę tyś tuczników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Elektryk
      Swego czasu w czeluściach Youtube trafiłem na zbiór filmów o rolnictwie stworzonych przez Wytwórnię Filmów Oświatowych przy współpracy IBMERu. Można je znaleźć na kanale TVBArchiwum. Pomimo, że obecnie mają już małą wartość edukacyjną to jednak bardzo lubię je oglądać. Może trafiliście na podobne filmy i zechcecie się podzielić. Kilka fajnych filmów o rolnictwie były zrobione również przez starą Sondę.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj