Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ HTS (zarządzanie nawrociami) w NH T7

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share eliminator

eliminator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 19:39

Panowie, ten hts ładnie jest opisany w instrukcji. Ogólnie żeby zadziałał trzeba ustawić dźwignię gazu ręcznego na jakieś 1000 obr/min lub więcej. Wcisnąć guzik nagrywania na podłokietniku i wykonać uwocie. Potem żeby odtworzyć trzeba nacisnąć play tryb autom lub ręczny( w ręcznym poszczególne kroki sam aktywujesz przełącznikiem kroków na dźwigni). Ja używałem hts do uwoci podczas orki( redukował bieg , obr. silnika, obracał pług itd) i wg mnie tryb ręczny jest bardziej praktyczny. Nie używam już tego bo uważam że jest to mało wygodne, chociaż można się do tego przyzwyczaić. Na początku też miałem problemy z ustawieniem tego ale po kilku próbach udało się. Trzeba poświęcić po prostu trochę czasu na polu żeby nauczyć się tego płynnie używać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ HTS (zarządzanie nawrociami) w NH T7 Dzisiaj, 22:19
  •  

#22 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 09:33

eliminator a masz skrzynie autocommand? Jak ustawić, żeby redukował obroty silnika? Przeskoczy z 1 na 2 ustawione obroty tymi pomarańczowymi guzikami na boku?

O co chodzi, że ręcznie odtwarzać sekwencje? Chodzi mi o to, żeby wcisnąć guzik od uwroci na joystiku i ma wykonać sekwencje. A jak odtwarzasz ręcznie?

#23 Share eliminator

eliminator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 10:30

John 175 ale po co chcesz redukować obr silnika?. Chodzi ci pewnie o tempomat. między pierwszym a drugim ustawieniem obrotów przechodzisz klikając guzik na podłokietniku (1 albo 2 ) lub na jojtiku klikając guzik taki czarny (namalowany ciągnik i strzałka w prawo) Generalnie w AC nie używasz tempomatu(w power comandzie tak) a ty ustawiasz sobie pokrętłem na podłokietniku max obroty na jakie silnik się wkręci, pokrętłem na jojstiku ustawiasz prędkość docelową, na podłokietniku ustawiasz jeszcze czułość przekładni(normalnie świeci się jedna lampka a zrób żeby paliły się 2) i pomarańczowym guzikiem na jojstiku klikasz i włącza się automat i ciesz się autocomandem:)

A z tym ręcznym właczaniem sekwencji to chodzi o to że ty decydujesz w którym momencie ma zacząć się odtwarzanie zapisanych kroków, tym czarnym przyciskiem na joju

#24 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 10:36

Pomarańczowym na joystiku włącza się tempomat czyli w pełni autoamtycznie steruje przekładnią i obrotami silnika. Te lampki na podłokietniku to tzw. agresywność.

A jak ręcznie odtworzyć daną sekwecje? Tym czarnym na joyu aktywuje sekwencje i odtwarza je po kolei.

#25 Share eliminator

eliminator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 10:56

tak jak napisałeś. tym czarnym aktywujesz i lecą po kolei.Ja już dawno tego nieużywałem więc mogę mylić niektóre pojęcia ale z grubsza jest tak jak pisałem. Ja mam T7210 AC i 6080 PC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 11:08

tak jak napisałeś. tym czarnym aktywujesz i lecą po kolei.Ja już dawno tego nieużywałem więc mogę mylić niektóre pojęcia ale z grubsza jest tak jak pisałem. Ja mam T7210 AC i 6080 PC.

I który lepiej z tych dwóch przenosi moc na koła bo KM mają podobnie.

#27 Share eliminator

eliminator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 11:19

7210 mocniejszy bo praktycznie cały czas pali się dodatkowa moc więc w orce np powinien mieć ok 200 km i może tak mieć. w polu zachowują się podobie bo podobne masy, opony skrzynie tylko inne. Wygodniej robi się AC ale też ma swoje wady- nie jest tak zwinny na uwociach jak PC - chodzi o dynamikę manewrów na uwrociach

#28 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 12:20

Jeśli ustawisz reakcje agresywną (tymi palącymi kropkami na podłokietniku) to rewers reaguje szybciej na uwrociach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share eliminator

eliminator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 12:54

tak ale pc jest i tak szybszy(chociaż czasami za mocno szarpie)