Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bliźniaki

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1749 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 14:26

Bliźniaki Jak rok to troszkę za wcześnie możesz jeszcze spokojnie poczekać z 2 miechy na wystąpienie rui.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bliźniaki Dzisiaj, 14:57
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 17:08

Bliźniaki

jednak pomyślałem sobie że może pochodzi z ciąży bliźniaczej różnopłciowej

To chyba dało by się sprawdzić w agencji. Musisz iść i zapytać.

Rok to jest za wcześniej. Według przepisów unijnych kryć możesz dopiero w wieku 18 miesięcy. Masz jeszcze 1/2 roku na zauważenie objaw.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 18 luty 2010 - 21:51

Bliźniaki Niedawno krowa urodziła bliźniaki - byczka i jałoszkę :D . Krowa ma wysoką wydajność i powstaje pytanie czy hodować jej córkę :) . Bo słyszałem ze jeżeli jest z bliźniaków to mogą być różne problemy np. z płodnością. Ma nastąpić tzw "byczenie". :)

Czy to jest prawda czy zwyczajny zabobon?, bo wiem że zdania na ten temat są bardzo podzielone :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:02

Bliźniaki U mnie też jest tak że są pogłoski że z zbliźnaczki krowy nie będzie. Ale też chodzą pogloski że i z córki jałowki (pierwsze wycielenie) też nie będzie przyszłej krowy, ale tu mit mogę obalić mam świeżo dwie takie(z barku innych, inaczej by były sprzedane) i są bardzo OK.- i teraz wiem że to mit :D

#25 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3117 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:09

Bliźniaki Ja miałem kiedyś bliźniaki jak w Twoim przypadku i zostawiłem jałoszkę do chowu. Niestety nie chciała mi się zacielić , lekarz ją zbadał i wykrył brak jajników.

#26 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:18

Bliźniaki Poproś lek wet. żeby zbadał przez prostnicę czy ma wykształconą macicę i jajniki. Czasami bliźniaczki sa płodne,.

#27 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 18 luty 2010 - 22:42

Bliźniaki Ja miałem dwa takie przypadki w jednym jałówka się zacieliła i ocieliła wszystko ok w pierwszej laktacji dała ponad 11 tys/305 dni i teraz jest zasuszona,a druga przez pół roku próbowaliśmy zacielić ( zarówno inseminacją jak i buhajem) i jest niecielna podobno jest tylko 20% szans, że będzie cielna

#28 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 18 luty 2010 - 22:43

Bliźniaki U mnie nigdy nie było problemu z bliźniaczkami, czasami pokryć trzeba dwa trzy razy ale zacieli się zawsze
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#29 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1258 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 luty 2010 - 23:27

Bliźniaki Na wiosnę 2008 kupiłem trojaczki. Byczek i dwie jałówki. 50% LM. byczek nawet ładnie urósł. jedna jałówka w lecie 2009 poważnie zachorowała, generalnie skóra i kości ale powoli dochodzi do siebie. Bardzo powoli. Jej siostra coś tam urosła ale jest jakaś dziwna bo potrafi się gnoić ze trzy razy w ciągu miesiąca. Nie wiem co z nią jest. Na pewno jej sobie nie zostawię. Ktoś kiedyś pisał że ma krowę która była bliźniakiem i jest dobrze. Wydaje mi się że nie ma tu reguły. Zależy od konkretnego bydlaka czy się nadaje do hodowli czy nie

#30 Share zetorturbo

zetorturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:42

Bliźniaki Jak ja miałem bliźniaczki to obje się zacieliły :D
SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:50

Bliźniaki Tak jak kolega powyżej pisał jest około 20% szans a nawet troszkę mniej że bliźniaki z ciąży dwujajowej różnopłciowe(bo mogą być też jedne płci) będą płodne(chodzi o jałówkę ponieważ testosteron przenika z płodu samca przez łożysko i zatrzymuje rozwój żeńskich narządów rozrodczych)
Jeżeli rodzą się bliźnięta jednopłciowe są normalnie i zwykle płodne(oczywiście jeżeli coś innego nie spowoduje bezpłodności)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#32 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 19 luty 2010 - 00:22

Bliźniaki Dokładnie tak jak wyżej. Raczej nie będzie z takiej jałoszki pożytku choć istnieje taka szansa że wszystko będzie ok. Tak już jest gdy rodzi się byczek i jałoszka. Testosteron działa tak silnie że powoduje niedorozwój narządów płciowych samicy.

#33 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 luty 2010 - 07:56

Bliźniaki Przy bliźniakach jest bardzo małe prawdopodobieństwo płodności jałówki. W technikum wet. uczyli ze nawet zerowe i takie sztuki tylko na ubój.
Baza

#34 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 luty 2010 - 08:16

Bliźniaki Nie zerowe tylko małe i tylko przy bliźniętach różnopłciowych i można to zweryfikować bodajże testem krwi jałówki na zawartość estrogenów i ich stosunek do testosteronu

#35 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 19 luty 2010 - 09:06

Bliźniaki No bo jak by byle 2 cieliczki to spokojnie mogą zostać obie ale jak byczek i jałóweczka to mogą być problemy przy zacieleniu a jeśli już się zacieli to wydajność może być mała. To samo się tyczy byczka on również może być bezpłodny...

#36 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 luty 2010 - 10:47

Bliźniaki A wiesz nie wiem jak jest z byczkiem bo nigdy mnie to nie interesowało(inseminacja) ale to do sprawdzenia choć uważam że testosteron jest hormonem dominującym więc byczek raczej byłby płodny

#37 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 19 luty 2010 - 12:10

Bliźniaki No bo tak jest ale nie zawsze ;[ lepiej sprzedaj oba jako cielęta i będzie po problemie ;[

#38 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 19 luty 2010 - 16:40

Bliźniaki No chyba nie mam wyjścia i pójdą na sprzedaż. (;[

I bardzo dziękuję wszystkim za pomoc ;[

#39 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:18

Bliźniaki Witam, mam teraz takie pytanie czy u jałówki pochodzącej z ciąży różno mnogiej nie występuje wogóle ruja czy też ruja występuje tylko tyle, że jałówka i tak nie chcę się zacielić. Pytam ponieważ u tej mojej jałówki ruja była, jałówka została zacielona, został jej miesiąc do ocielenia ale nie za bardzo widać po niej żeby była cielna i w dodatku ostatnio zauważyłem u niej takie objawy jakby znowu miała ruje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:45

Bliźniaki Czasem zdarzył się niby ruja przed porodem (miałem taki przypadek). Krowa była jednak cielna i cielak po urodzeniu był ok. Jak masz wątpliwości to trzeba zbadać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png