Stasiek30

John Deere 580- Spada ciśnienie na zegarze

Polecane posty

Stasiek30    3

Witam mam problem że podczas owijania czy to sznurkiem czy siatką spada ciśnienie na zegarze tz. podczas prasowania trzyma przy czerwonym a gdy owija to spada na połowe zielonego i 20 cm zewnętrznej warstwy jest luzna. Wymieniłem oringi na zaworze i uszczelniacze w siłownikach i nie ma poprawy. Może mieliście podobny przypadek to proszę o pomoc co jest przyczyną.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro77    3

Witam nie wiem czy  problem jest taki jak u mnie mam prase rivierre 125  ma ona  ścisk bali  hydrauliczny i przy owijaniu  spadało ciśnienie powodem był rozdzielacz w ciągniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Ale prasa john deere ma własny rozdzielacz (i w nim wymieniałem oringi) więc nie wiem czy ciągnikowy ma na to wpływ. A rivierre to nie wiem czy ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

nie, pytałem tylko z ciekawości

 

może się kiedyś przydać taka informacja

 

Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adisikora    0

Mam ten sam problem. A uszczelniacze do siłowników gdzie kupiłeś? bo jak pytałem w serwisie to 550 zł chcieli za komplet na jeden siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuubaa2    0

Mam też też ten problem,siłowniki na 100% sprawdzone sprężonym powietrzem zawór od sciaskania nowy, problem pojawił sie od czasu jak ramie które podnosi pasy przy otwieraniu komory w góre zaczeło wolniej i pózniej podnosić niz klape. Teraz pytanie czy jest to wina kostki w prasie czy ???? Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

No właśnie to jest pytanie za punktów. Ja wymieniłem uszczelniacze w siłownikach i wszystkie oringi w kostce i każdy zawór rozkręciłem i tam też wymieniłem oringi i żadnej poprawy. Pisałem do kolegi z innego forum bo ma ten sam problem to napisał mi że oddał kostkę do naprawy do Tucholi i jak dostanie ją z powrotem to ma się do mnie odezwać czy jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Witaj. Rozwiązałeś już problem ze spadkiem ciśnienienia w prasie? Ja mam taki sam problem i nie wiem co robić. Środek beli zbity dobrze a zewnętrzna warstwa luźna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    233

mam taki sam problem, nie wiem co jest ze własnie cisnienie przy owojaniu spada na godz. 12.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianek    0

Ciśnienie spada ponieważ w momencie podawania siatki i owijania balota balot nie wywiera już ciśnienia na pasy czy na komora bo jest owinięty i ciśnie sobie na siatkę a nie na prasę i ciśnienie sobie spada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a jeśli po wyrzuceniu beli zamykam komorę i po kilu sekundach widać na manometrze jak spada ciśnienie, dobije wajachą z hydrauliki jest ok i znowu po paru sekunach widać jak wskazowka spada 2 cm  ?  


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

To, że po zamknięciu komory ciśnienie spada to normalne bo przy tym procesie działa zawór bezpieczeństwa 55bar i z jego siła napinane są pasy przy zamknieciu. Dobijanie ciśnienia nic nie da bo ten zawór i tak przepuści. 

Gdy rozpoczyna się proces zwijania zawór miękkiego rdzenia lub ten w jego miejscu jest zamknięty i ciśnienie przepuszcza tylko zawór gęstości beli... 

Ktoś rozwiązał problem z nie dobijaniem bel?

Ja obstawiam zawór gęstości beli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artistek    0

Witam.

Czy udało się komuś rozwiązać ten problem?

 

Ja mam 580 i ten sam problem

 

Gdy podczas prasowania słomy jadę szybko to ciśnienie na zegarze w prasie jest wysokie.... gdy brakuje materiału np przy nawracaniu.. lub podczas owijania siatką... ciśnienie spada... wiec jeżeli się zagapię... to belki są bardzo dobrze zbite a pod koniec tuż pod siatką są słabo zbite ...

Pytanie 1

Czy ten zawór od regulacji ciśnienia, można skręcić na maksa czy trzeba delikatnie cofnąć aby nie był na maksa skręcony aby najmocniej zbić belki??

 

Ktoś tu pisał, że jak miał na maksa to pompa w ciągniku mu padła, czy to prawda i dlaczego??

 

Ja u siebie dałem do sprawdzenia siłowniki od podnoszenia komory - po sprawdzeniu okazało się, że są szczelne.... ciśnienie na zegarze podczas sprawdzania trzymało...

Później wymieniliśmy uszczelniacze w tym małym trzecim siłowniku (bo okazało się, że ten przepuszczał ciśnienie), który odpowiada chyba za docisk belki.

siłownik po wymianie uszczelniaczy również został sprawdzony pod względem szczelności... teraz szczelność chyba jest ok...

Niestety nie pomogło....

Gdy zostawię otwarta klapę w prasie - komora powoli się zamyka...

Myślałem że rozdzielacz w ciągniku... ale podłączyłem do testów do ciągnika i zostawiłem na noc przyczepę wywrotkę podniesioną i do rana nic nie opadło.... ani jedno ani drugie gniazdo w ciągniku nie puściło... a prasa opuszcza...

Czy za takie opuszczanie może odpowiadać też ten zawór regulacji ciśnienia czy ta kostka do której wkręca się ten zawór??

Czy ten zawór od regulacji ciśnienia, da się e rozebrać i np wymienić jakieś oringi?? Jeżeli tak to jakieś wymiary tych oringów ktoś zna??

 

Widzę, że dużo osób na forum ma ten problem, ale nie wiem czy komuś udało się ten problem rozwiązać...

 

Ostatnio rozmawiałem z goście, który w swojej prasie porobił siłowniki, wymienił na nowy zawór zgniotu... i nadal ma ten sam problem...

 

Proszę o pomoc

Co dalej robić...???

 

 

Edytowano przez Artistek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnął temat z ciśnieniem w tej prasie 580 ? U mnie bije tylko 50 bar i nie puszcza nic więcej ... Co to może być ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreto    1

U mnie niestety ten sam problem w 550, normalnie prasowalem kiszonkę i było ok, po tygodniu wjechałem w słomę i w ogóle nie zbija belki, zawór rozebrałem wymieniłem oringi, sam zawor wygląda ok, nie widać żeby było coś uszkodzone, chyba że sprężyna może być zużyta i jest bardziej miękka ale nie wiem, wątpię że da radę gdzieś dokupić sama sprezyne na spróbowanie, oddałem jeszcze siłowniki od zgniotu do sprawdzenia i na razie na nie czekam, jeszcze przyszedł mi pomysł do głowy że  zamiast sprężyny wsadzić coś sztywnego na spróbowanie czy wtedy byłoby duże ciśnienie ale takim sposobem boję się że coś uszkodzę, ewentualnie wsadzić coś trochę krótszego żeby ciśnienie miało gdzie ujść, chwilę jakby zaczął prasować zobaczyłbym czy wtedy by trzymało, sam nie wiem. Sąsiad w welger miał ten problem to rozebrał zawór i mówił że coś było wyrobione to coś podszlifowal i było lepiej, ale u mnie nic nie wyglądało żeby było zużyte. Ciężki temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
    • Przez Schadow
      Witam, w tym roku zakupiłem prasę JD 590. Na początku prasowanie szło bardzo dobrze bez większych problemów, ale gdy któregoś dnia wjechałem na pole i włączyłem sterownik ukazał mi się obrazek który jest dołączony w załączniku. Po wciśnięciu dowolnego przycisku obrazek zniknął i pojawiły się normalne funkcję prasy, więc postanowiłem prasować, jednak po osiągnięciu żądanej wielkości beli nie można było jej owinąć nawet ręcznie ani siatką ani sznurkiem. Pojechałem więc do domu sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystko było ok. Nie mając już pojęcia co może być przyczyną postanowiłem ostatni raz włączyć sterownik i nagle zaczęło wszystko działać normalnie. 
      Ktoś wie może co mogło być tego przyczyną i co oznacza obrazek który jest dołączony w załączniku ??  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj