Gość milioner8558

Kryć bykiem czy jednak inseminacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

.

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2168

   Mam 2 krowy u których wet. wykrył dostawanie się moczu do macicy i krycie sztuczne nawet po kilku poprawkach  nie dawało rezultatu, jednak naturalne za pierwszym razem i to już od kilku lat.  Krycie sztuczne udane w moim przypadku to wynik średnio 3 zapładniania,na jedną krowę z tendencją w obu kierunkach.   Przy naturalnym ok.90 procent. 20 krów razy 3 i razy wizyta równa się swój byk. kryć można się czym chce nawet sową :blink:  ;) .Za byka ok 400 kg czyste lm.z papierami zimą ok.5000 zł,aktualnych nie znam.Krycie od50 zł skoczkiem ,czystym nie znam poprawki gratis.Swoim byk opiera się o flaszkę ,chyba że jest żona to gratis :(  :blink:  :lol:  :lol:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

.

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Miejsce ne ma wiekszego znaczenia, kryj tam gdzie są lepsze warunki. Jeśli w oborze jest miejsce, kojec czy uwięź i moża to wykorzystać to wszędzie da rade ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2168

  Zawsze na zewnątrz pod ścianą,krowa uwiązana by po podwórku mi nie figlowali :ph34r: ,w oborze stanowiska,kanał wyciąg itd,i krowa zadowolona bo bez kibiców :rolleyes: ,i byk wierny za innymi paniami nie spogląda. Ogólnie zawsze po doju, i wstawiana na stanowisko z powrotem do następnego udoju, nieważne zima czy lato.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arekc330    58

To zależy jeśli w twojej okolicy są mięsne byki typu lm czy simental to wybrał bym byka. Jeśli natomiast jest tak jak u mnie że w okolicy są same mieszańce albo hf to wolałbym inseminację która pozwala na wybranie rasy którą chcesz pokryć krowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2168

Ciąganie się z krową po bykach jeśli załapuje zapierwszym razem to absurd .Mam prooblemy z inseminacją więc trzymam własnego byka 100 procentowego lm,ale już rośnie następca tym razem sim.mleczny.Jaki inseminacja była bardziej skuteczna w stronę byka nawet nie chciałem patrzeć.Oczywiście stosuję również inseminację przeważnie w seksowanym hf by mieć jałówkę,a z seksowanym nasieniem choć jest droższe była tylko jedna poprawka :rolleyes: .   A tak na boku, czy jast już seksowane innych ras :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

.

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

bez problemu kupisz seksowanego montbeliarde, simentala czy limousena bo te w katalogach widzialem, a jak zagadasz do przedstawiciela to prawdopodobnie sprowadza ci czego dusza zapragnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

?

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

simental i limousine widzialem w intergenie,  phkonrad ma poza hf czerwona dunska, montbeliarde i limousin , hg plus ma szwedzka czerwona w seksie, centergen ma simentala . to te ktore ja znam przy odrobinie checi zamowisz wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie firmy bądź lek. weterynarii polecacie do inseminacji krów simentalskich z powiatu bialskiego i łosickiego. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PaweMroczek
      Witam chcem rozpoczać hodowle jałówek mam obore 20x10 oraz stodołe na poczatek chciałbym kupić 2 szt.cielakow chciałbym sie dowiedzieć czy to sie opłaca ile kosztuja pasze dla takich jałówek siano trawe i słome załatwił bym sobie za nie duże pieniądze dodam ze nie oczekuje wielkich zysków mam 2 hektary łaki oraz 2 hektary ornego które aktualnie sa w dzierżawie kolega mi podpowiedział abym kupił cielaki hf wysokocielne wychodował zacielił i szprzedał. Jestem ciekaw ile trwa wychodowanie takiej jałówki ile przez ten okres.trzeba wydać na pasze.
    • Przez tom446
      Mam pytanie czy bele sianokiszonki można zostawiać z roku na rok czy lepiej spaś w tym samym roku?
    • Przez Bercik92
      Zapewne wielu z nas rejestrowało bydło po 7 dniach od daty urodzenia. Wczesniej takie sztuki nie kwalifikowały się do dopłat ale ostatnio było o tym w komisji UE aby taki wymóg "usunąć" Czy ktoś wie aby cos się zmieniło w tej sprawie ? Bo mam pare takich sztuk (w różnym wieku) i nie wiem czy je zgłaszać czy nie
    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      ''
    • Gość milioner8558
      Przez Gość milioner8558
      .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj