Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mgająca kontrolka

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wawaan

wawaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 01:43

Mgająca kontrolka

Witam. 

Od niedawna jestem wlascicelem ciagnika MF 4245 A. 

Niestety miga kontrolka dwa trybka obok siebie i nie wiem za co sa odpowiedzialne. Czy ktos moze wie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mgająca kontrolka Dzisiaj, 19:29
  •  

#2 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 30 sierpień 2015 - 06:47

Mgająca kontrolka dodaj zdjecie

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 07:47

Mgająca kontrolka

Pisałem o tej kontrolce w temacie obok o chłodzeniu 4255. Masz w tym ciągniku rewers elektrohydrauliczny. A migająca czerwona kontrolka z dwoma trybikami podaje kod błędu rewersu. Przerwy między mignięciami są różne. Najpierw dłuższe potem krótsze. Musisz to policzyć. Jak dobrze policzysz to ci napiszę co to jest.

#4 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 30 sierpień 2015 - 07:53

Mgająca kontrolka

Poszukaj instrukcji w internecie,wpisuj w różnych językach ,najpierw znajdziesz płatne :wacko: ,ale się nie poddawaj.W ten sposób mam kilka katalogów części za free :rolleyes: ,widywałem również instrukcje ale to tak przy okazji.Do fiata 780 dt zajęło mi 2-3 godziny ,po francusku profesjonalny z poprawkami jakby z jakiegoś serwisu :blink:  :rolleyes:

#5 Share wawaan

wawaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 14:54

Mgająca kontrolka

No mam staz juz dosc dlugi w wyszukiwaniu, ale kompletu kodow nie znalazlem. Wyswietla kod 4 i 5 moze to byc zarowno 45 jak i 54, Do tylu jedzie bez pszeszkod ale do przodu ruszy i pojedzie 45 sekund, potem juz nawet do tylu nie. Na jakims fofum chyba tym o 4255 ktos tez mial taki kod ze zamienione przewody do elektrozaworu, ale raczej nie mozna zamienic bo wtyczki sie nieda obrocic. Wypiolem wtyczke  z elektrozaworu kolo akumulatora, ale nic sie nie zmienilo. Kod 45 lub 54 co znacza?

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 16:13

Mgająca kontrolka

Oznacza właśnie to co napisałeś. Wg instrukcji obsługi kod 4 - 5 długa przerwa 4 błyski krótka przerwa 5 błysków oznacza zamienione przewody zaworu magnetycznego, włącznika ciśnieniowego.

Zapis z instrukcji warsztatowej

kod 4 - 5 wrong clutch pack switch operates when proportional valve operated

cause - proportional valve or clutch presure switches swapped 
external component failed - clutch switches
drive state and corrective action - tractor does not drive rectify fault warning led off  tractor drives normally
Możesz sobie przetłumaczyć w tłumaczu google. Przepisałem z warsztatówki. Tłumaczenia nie będą płynne bo to suchy techniczny opis.
Rozumiem, że masz na myśli akumulator hydrauliczny przy lewym tylnym kole. Ale do obsługi rewersu masz dwa zawory na górze skrzyni widoczne po zdjęciu podłogi kabiny. Po prawej stronie skrzyni pod kabiną (być może u ciebie tam jest akumulator elektryczny) Jest zawór odpowiedzialny za chłodzenie sprzęgła.
Opis, zamienione przewody zaworu magnetycznego nie musi oznaczać, że ktoś pozamieniał wtyczki. Może być uszkodzony elektrozawór itd. Kody na zwarcie z - i + są inne. Więc zwarcie można wykluczyć. Ale kot wie.

Edytowany przez hubertuss, 03 wrzesień 2015 - 16:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wawaan

wawaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 18:45

Mgająca kontrolka

Racja myslalem o aku elektrycznym, i  tym elektrozaworze.   Teraz wiem do czego jest.

Dziekuje, i napisze co bylo.

Pozatym kupilem ksiazke servisowa w postaci pdf ale niema w niej tej skrzyni.

Edytowany przez wawaan, 03 wrzesień 2015 - 19:02.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 20:04

Mgająca kontrolka

Sprawdź elektrozawory pod kabiną. Czy dochodzi prąd, czy elektrozawory działają. Przy elektrozaworach masz 4 gniazda diagnostyczne do pomiaru ciśnienia systemu rewersu i półbiegu. Jak by co mogę podać procedurę sprawdzenia rewersu przód tył. Musisz mieć zegar pomiarowy do 35 bar i stosowne końcówki, aby tam się wpiąć.

Edytowany przez hubertuss, 03 wrzesień 2015 - 20:20.

#9 Share wawaan

wawaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 14:17

Mgająca kontrolka

Okazalo sie ze jakies mile zwirzatko przegryzlo kable od czujnika cisnienia jednego z tych ktore znajduja sie przy elektrozaworach rewersu. Czyli instrukcja tez ma swoje niescislosci, bo mowila wlasnie o cewkach, traktor zaczal jezdzic ale po jakims czasie wyswoetla  kod  71, Co to?

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 20:07

Mgająca kontrolka

Uszkodzony włącznik zakresu przekładni. Czujnik położenia skrzyni H,M,L znajduje się po lewej stronie skrzyni biegów między skrzynią a zbiornikiem paliwa. Na wysokości modułu z którego wychodzi wał napędowy. Po prawej stronie skrzyni na tej wysokości masz mechanizm zmiany biegów. Dostęp do niego po zdjęciu podłogi kabiny. Ale raczej tylko wzrokowy  Jeśli będziesz chciał coś przy nim zrobić bez wyjęcia baku raczej nie dasz rady. Ja miałem taki błąd po myciu. Myślałem, że to awaria ale błąd i problem wysechł.

#11 Share wawaan

wawaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 11:53

Mgająca kontrolka

Dokladnie tak bylo tez umylem gore skrzyni, i wystapil ten blad, Kiedy wyschlo blad zniknal i teraz jest dobrze. Dziekuje bardzo za zainteresowanie i pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 19:51

Mgająca kontrolka

Panowie w moim 6255 mruga kontroli z wykrzyknikiem jak liczyłem to mruga 25razy robi przerwę i od nowa 25razy.Od czego może być to mruganie