Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zerwane nity koła talerzowego w C-360

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 08:36

Zerwane nity koła talerzowego w C-360 masz mase używek, chyba niema do żadnego ciągnika innego do którego byłoby tyle używanych części. Hydraulicznej pompy czy rozdzielacza nie kupiłbym używki, ale taką rurke czy tryby które widzisz to nie masz ryzyka że zakładasz złom. Te używane mogą okazać się lepsze od nowych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zerwane nity koła talerzowego w C-360 Dzisiaj, 12:02
  •  

#22 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 12 wrzesień 2015 - 21:47

Za używke trzeba dać nie mało a nity to niewielki koszt a reszta dobra jest to i po co kupować drugi, a co do rurki metalowej łączącej pompe i rodzielacz to dałem ciała bo mogłem nie ruszać jej  a tak nowa połowe cięsza a teraz martwie się czy szczelna będzie ale to sie zobaczy jak poskładam i przyjdzie coś podnieść :D

#23 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 28 wrzesień 2015 - 21:03

Witam wszystkich, most już poskładany, opłacało sie poczekać na nitowanie zębatki a i okazało sie że trzeba było w samym mechnizmie wymienić miseczki , łożyska itd.  Uważam temat za zamknięty :)

#24 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 19:02

Witam. Podepne się pod temat. Mam podobny problem mimo że tego nie zauważyłem ale przypadkowo podczas naprawy górnego wałka w skrzyni (łożyska) zauważyłem że wałek na którym jest tryb ataku jest mocno wyrobiony, a rozpoławiając skrzynie od mostu grzechem było by go nie wymienić i za jakiś czas znowu rozbierać. Póżniej zwróciliśmy uwagę na luzy w mechanizmie różnicowym i rozebraliśmy i okazało się że był już mocno wyeksploatowany. Są w obudowie tam gdzie się kręcą satelity wyrobione progi góubości tej podkładki mosiężnej. I tu moje pytanie czy można składać nowy mechanizm w starą obudowe, a progi skasować poprzez 2 podkładki pod każdą z satelit czy raczjej się tego nie powinno robić? Wszystkie środki na pewno będą nowe razem z tależem i atakiem, łożyskami, satelitami itd. ale nie wiem co z tą obudową począć. Ewentualnie czy da się kupić jakaś sensowna obudowe i ile ona kosztuje? Mogę wrzucić zdjęcia obudowy dla oceny przez jakieś fachowe oko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 grudzień 2015 - 19:31

Ja podłożyłem po dwie podkładki i przez pięć lat nic się nie stało. A miałem wyrobione tylko koła koronowe, satelity zostawiłem te co były. Teraz będę wymieniał pompę hydrauliczną, to zajrzę w jakim stanie jest most.

#26 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:07

Mam możliwość jeszcze kupienia obudowy mniej wyrobionej. (zdjęcia można powiększyć)

to są zdjęcia mojej

20151209_190539ozuy1.jpg

a to są zdjęcia tej drugiej:

20151209_190653sjsqw.jpg

Druga jest dużo mniej wyroboina ale tam nie wejdą 2 podkładki chyba. Którą byście wybrali? Lepiej założyć 2 podkładki czy na lekko wyrobionej założyć tylko po jednej. Za stówe moge kupić w dodatku w mojej sa ułamane dwa zęby od blokady a w tej drugiej blokada jest ok.

A jak z jakośćą nowych obudów "niby" Ursusowskich"? Ktoś zakładał? Jest dużo części Skropol czy się nada?

Edytowany przez tropik250, 09 grudzień 2015 - 21:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:46

skropol zalezy ja trafisz, koła zębate do skrzyni wychodzą im jajowate, można 2 razy robić, nie polecam

robiłem skrzynie na "ursusowskich" i po pierwszym sezonie jest OK