Dzik90

Jaki sprzęt do John deere 6320(103km)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dzik90    6

lJaki sprzęt do tego ciągnika 103 km ( 4+ Turbo)  ,skrzynia 4 biegi z 4 półbiegami bez sprzęgła. Klasa ziemii od III do IV . Teren pagórkowaty . zakamienienie pól średnie .   :  

1.pług (ilość skib i cale) ,

2.agregat uprawowy na wiosnę (ile metrów)  chyba 4 rzedy cynków i 2 wałki strunowe ,

3.gruber 2,6 czy 3 metrowy (6 czy 7 łap)

 

Edytowano przez Dzik90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

ale żeś mu doradzil. . . z gruberem 3 m to się zesra jak będzie na sprezynach i nie złapie odpowiedniej głębokości I prędkości. ten je to jest 6 garów? sąsiad ma chyba 6520 115 km 6 cyl, Gruber 3 M agromasz i mu przód podrywa, ale ogólne z utrzymaniem prędkości i gorkami dobrze sobie radzi. a plug 4 skiby z rozstawem 44 cm starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nie to żebym się z Tobą sprzeczał czy Cię poprawiał, ale według tych danych technicznych http://tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/110-john-deere-/768-john-deere-6120-6420-s-premium.html jd 6320 ma 108 kM i waży 4,54 t (chyba że masz tura), ale ty jesteś jego użytkownikiem więc  w papierach jest pewnie inaczej napisane.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Posiadam ten sam model, z turem,z tuzem waży 5600kg. Co do maszyn to pług obrotowy 4x40 lemken  na spreżynach, agregat 3m uprawowo siewny na bronie wirnikowej,gruber lemken smaragd na sprężynie 5łap.Agregat przedsiewny 5m na niskiej spręzynie plus dwa wałki doprawiajace. Pług mozesz wziasc szerszy ale vario. Raczej bym sie nie rzucał na grubera 6łap bo nie osiągniesz prętkosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6
mfek3050jd o ktorym mowa to 6320 SE ,a nie premium. W tabeli http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/110-john-deere-/767-john-deere-6020-6620-se.html jest podane ok. 4300kg  myślałem ,że podana waga jest bez obciążników . Przednie obciązenie 50kg x 14 =700 kg + około 70 kg zaczep do obciążników co razem z traktorem daje wagę ok. 5 ton. Jesli pomylilem sie to przepraszam za mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak czy tak gruber 7 łap jest za duży. Max to 6 łap do tej mocy aby zapewnić optymalna głębokość i prędkość.  Nie wiem jakie te górki ale pług max 4x45. Vario i zabezpieczenie resorowe swoje ważą. Jeśli będzie to obrotówka vario i z resorem będzie problem ze stabilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

mfek3050jd o ktorym mowa to 6320 SE ,a nie premium. W tabeli http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/110-john-deere-/767-john-deere-6020-6620-se.html jest podane ok. 4300kg  myślałem ,że podana waga jest bez obciążników . Przednie obciązenie 50kg x 14 =700 kg + około 70 kg zaczep do obciążników co razem z traktorem daje wagę ok. 5 ton. Jesli pomylilem sie to przepraszam za mój błąd.

Aha teraz już rozumiem dzięki za link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6
Mario81 - jezeli na 5 łap jest takiej samej szerokosci jak moj 2,1m to nawet nie zakrywa traktora . Pożyczyłem 3m na sprężynie i szedł dość dobrze od 6-7km/h pod góry do 11-12 po równym . Ale moze 2,6m by była większa prędkosc dzieki czemu praca byłaby lepiej wykonana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Pług 4 obrotowy lub 5 zwykly.

Agragat uprawowo-siewny max 3m

Agregat uprawowy (lub tez brony) 5-6m (dla bron mozesz nawet 8m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Czwarty korpus juz jest.Teraz trzeba sprawdzić i ustawić. Jestem ciekaw czy na 16cali da rade. Jak nie to się przestawi na 14 albo 12 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Unia KOS i POM Brodnica zabiera 2,1 metra i ma 5 łap co nie zabiera szerokosci ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj