Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw uprawowo siewny

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 11:55

Zestaw uprawowo siewny Tak szczerze to nie mierzyłem. Przy najbliższej okazji zmierzę. Jak mieliśmy tą zastępczą Valtrę to na przeczach trzeba było składać trochę siewnik. Bo nie dało się zawrócić. Ale to może wina Poznaniaka na talerzach - 750kg bez siewu :B

Mierzyłem
Od belki do mocowania siewnika jest 2.15m. A całkowita długość jest o 7cm większa :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestaw uprawowo siewny Dzisiaj, 07:00
  •  

#22 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 18:51

Zestaw uprawowo siewny Dzięki @kat, czyli ten byłby dłuższy o 35 cm, a przy tej wadze dużo to robi.
Jakiego masz aresa i jak ci się spisuje?????
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 19:56

Zestaw uprawowo siewny 3m na tych mniejszych talerzach. Z jego pracy jesteśmy zadowoleni. Co prawda z jednej strony zostawia małą bruzdkę. Ale jak sie go dobrze ustawi to nie ma z tym większego problemu.

Jedyne co to mieliśmy trochę problemów z łożyskami. Najpierw talerze nie chciały się kręcić. Jak sie okazało w fabryce nakrętek nie pozabezpieczali. Przyjechał "serwis" i niby zrobili. Po jakimś czasie pojawiły się luzy na łożyskach. Zabrali do Grudziądza. Teraz zobaczymy jak zrobili. Mi sie wydaje ze to przez te nie zabezpieczone nakrętki zaczęło się dziać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 maj 2008 - 20:45

Zestaw uprawowo siewny

Zastanawiam się nad połączeniem kompaktowej brony talerzowej z siewnikiem do zboża.

Jest Quick talerzowy z Unii (mam nadzieję że poprawili jakość!!), a poza tym to tylko maszyny półzawieszane, np. Horsch Pronto. Użytkuję Quicka od 2006 roku, jak chcesz to mogę Ci powiedzieć o nim to i owo.
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150