Zaloguj się, aby obserwować  
kamieniak89

Zestaw uprawowo siewny

Polecane posty

kamieniak89    31

Zastanawiam się nad połączeniem kompaktowej brony talerzowej z siewnikiem do zboża. Widziałem gdzieś artykół o takiej bronie, ale gazety pożyczyłem. We wniosku mamy dany agregat czynny integrę IIG. Początkowa miał on współpracować z JD6630 także z wniosku, ale jeden sezon musiał by współpracować z zetorem. Mamy gleby średnie i lekie i dużo małych działek. Agregat bierny widzi mi się bardziej bo można by było współpracować z większymi prędkościami oraz zastosować uprawę uproszczoną. Więc jakie kombinacje byście polecili????? Ja był bym za dobrą talerzówką kompaktową i siewnikiem np amazone tylko że wiodący producenci tych bron nie montują sprzęgu do siewnika. Jeśli możecie podajcie producentów takich bron ze sprzęgami??? Pozdrawiam kamieniak89


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompaktową bronę talerzową Ares z Unii i z tym chodzi siewnik z famarolu. Ogólnie dobry sprzęt, tylko trochę długi. No i muszę coś wykombinować, bo jeden boczny talerz usypuje mi rowek pomiędzy poszczególnymi przejazdami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kolega kupił dwa lata temu Aresa talerzowego a w tym roku go sprzedaje.Raz ze bardzo długi i ciezko go JD 3640 podnosic bo nim giba,talerze sie juz zurzyły i nie doprawia tak jak by sie tego spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt ideał to nie jest, ja założyłem na przodzie ciągnika dodatkowo 200 kg. Plusem jest to, że zdejmuje siewnik i mam sprzęt do szybkiej uprawy pożniwnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja bym za bardzo nie chciał aresa bo jest on awaryjny, pasowała by mi jakaś lepsza brona, Bury ma taką o talerzach dużej średnicy, ale nie jestem pewien czy ma sprzeg. najlepsza była by z Amazone albo Horsch ale oni nie robią ich ze sprzęgiem. U mnie chodził by taki zestaw z forterrą 11441, a później z ciągnikiem mocy ok 130km. A jak wam się aresy spisują????


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A w opcjach nie ma Amazone czy Horsch sprzegu do siewnika? W wyposazeniu standardowym to nie maja ale jako opcja pewnie jest. Troche wstyd dla firmy jakby go nie miala. ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Co do tych sprzęgów to nie spotkałem, ale z tych firm najlepsze by były.

Znalazłem i taka brona jest w dodatku profi do top agraru na stronie 60, można ją także zobaczyć na stronie http://www.bury.com.pl/pl/offer_13.html tylko ta brona nie ma sprzęgu tak jak w profi; pisze jeszcze że sprzęg jest do siewnika np:poplonów, i nie wiem czy taki siewnik do zboża nie będzie za ciężki i muszę się oprzeć o rozmowę telefoniczną z producentem :huh:

Taka brona kosztuje 19500 netto, ale ja bym brał bez zgrzebła także te 1000 mogła by stanieć


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Widzialem ta brone na Polagrze. Nawet ciekawie wyglada chyba bedzie robote dobra robic. Jak ja zrobisz glebiej to tym bardziej ladnie bedzie robila. Bral bys 3m czy 3,5m?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Brał bym 3 metry pod opryskiwacz 21 metrów. I jak Ci się widziała ta brona??? niestety ja jej nie obejrzłem :huh: .

Tylko czy da rade zawiesić siewnik o masie ok 1,3t???, bo sama ta brona z wałem ma długość 2,5m czyli ten ciężar wisiał by ponad 2,5 m za ciągnikiem


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Chcialbys ja podczepic do tego JD 6630? Mysle ze dobra robote bedzie robila


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z siewnikiem to juz by mu przod podnosilo chyba ze mialby przedni podnosnik i z tone na nim to by chodzil a tak to l icho robota by szla :huh:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

bedzie ci przod dygalo do gory mocno


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ile waży zetorek? Valtra bez ciężarka waży 5,5t. I bez odważnika przód jej podnosi z Aresem i Poznaniakiem T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

2,5 m to bedzie cię gibać nawet z seryjnym obciążnikiem zetora Spujrzcie jak jeżdzą agregatami uprawowo-siewnymi mają siewniki na packomatach a jak jedzie 40km \h to dosłownie widać jak przód się leeko unosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No to zetor waży podobnie jak Valtra @kata, ale było by to rozwiązanie na jeden sezon, do momentu kupna większej maszyny. Co do prędkości to takich bym nie osiągał bo by mi się sprzęt na tych dziurach rozpadł. @Kat a po rozłożeniu w jakiej odległości jest siewnik od ciągnika, jaką długość ma ares????? Pozdrawiam


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja np z plugiem nie pojade maksymalnie po drodze 40 km/h. Plug wystaje ponad kabine Kvernelad EM100 4skibowy a ciagnie go McCormick MTX140 ciagnik wazy cos kolo 6,6 t i po dziurach maksymalna predkosc to 35km/h ale za to na polu ladnie idzie. Do Zetora to bym tego nie zaczepil bedzie sie z nim meczyl


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak szczerze to nie mierzyłem. Przy najbliższej okazji zmierzę. Jak mieliśmy tą zastępczą Valtrę to na przeczach trzeba było składać trochę siewnik. Bo nie dało się zawrócić. Ale to może wina Poznaniaka na talerzach - 750kg bez siewu :B

 

 

 

 

 

Mierzyłem

Od belki do mocowania siewnika jest 2.15m. A całkowita długość jest o 7cm większa :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

3m na tych mniejszych talerzach. Z jego pracy jesteśmy zadowoleni. Co prawda z jednej strony zostawia małą bruzdkę. Ale jak sie go dobrze ustawi to nie ma z tym większego problemu.

 

Jedyne co to mieliśmy trochę problemów z łożyskami. Najpierw talerze nie chciały się kręcić. Jak sie okazało w fabryce nakrętek nie pozabezpieczali. Przyjechał "serwis" i niby zrobili. Po jakimś czasie pojawiły się luzy na łożyskach. Zabrali do Grudziądza. Teraz zobaczymy jak zrobili. Mi sie wydaje ze to przez te nie zabezpieczone nakrętki zaczęło się dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Zastanawiam się nad połączeniem kompaktowej brony talerzowej z siewnikiem do zboża.

Jest Quick talerzowy z Unii (mam nadzieję że poprawili jakość!!), a poza tym to tylko maszyny półzawieszane, np. Horsch Pronto. Użytkuję Quicka od 2006 roku, jak chcesz to mogę Ci powiedzieć o nim to i owo.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Moze ktoś mi ktoś powie zanim to rozbioee co tam się mogło stać.chodzi o to że dzisiaj w sumie pierwszy raz używałem bronę wirowa maschio 2.5m areał 3ha uprawa pod siew.brona kupiona używana ładna bo wymalowana wszystko chodziło ładnie cicho,dzisiaj w czasie uprawy skrzynia przekładnia nie wiem jak się to dokładnie nazywa bardzo się grzała wręcz była gorąca nawet kolor na ten skrzyni zmienił kolor od przegrzania to raz a dwa bardzo głośno pracuje i 99 procent że hałas dochodzi właśnie z tej skrzyni olej w skrzyni był i jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj