Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który rok władimirca jest najlepszy?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 09:27

Witam mam taki problem otóż który rok władimirca t25 jest najlepszy czyli bardziej wytrzymały i bez awaryjny czy te z lat 80 czy może już z lat 90 np. 92 94 96r? I czy się opłaca kupić starszego władimirca czy już młodszego z roku 90r? Proszę o szybką pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który rok władimirca jest najlepszy? Dzisiaj, 07:07
  •  

#2 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 09:46

Który rok władimirca jest najlepszy? najlepsze były te z lat 70 tych. Miałem od nowości rocznik 76 . Technicznie one ogólnie nie różniły się poza skrzynią biegów. Podobno lepszy silnik miały, ale ile w tym prawdy... zZ druviej strony co z tego silnika zostało prócz obudowy z roku np. 75 . 40 lat troche czasu, części te same ... Ja miałem T 25 A1 Później były A2 i A3 Z kabiną i bez. A 1 ma rewelacyjną skrzynie biegów z dwoma lewarkami, taki praktyczny rewers na wszystkich biegach. Łatwo osiągalny bo w drugim lewarku i w drugim również były szosowe i terenowe biegi 2 luzy ze wstecznymi
Pierwszy lewarek to były podstawowe biegi. Podobnie mają ciężkie ursusy tylko bez wstecznego na wszystkich biegach, a szkoda.
Puźniejsze T25 miały skrzynie kłopotliwe w zmianie,biegu jak MTZ 82 którego też miałem od nowości 84 rok. Nigdy więcej ruskiego ciągnika nie kupię !!!!!

#3 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2015 - 10:26

Najlepsze były wersje z rewersem tylko te do 1990r. tak słyszałem.Tylko we władku np z 77r. będzie lepiej zrobić hamulce niż w 1988r. (więcej rozkręcania).Ja wybrałbym takiego z 1985-89 ponieważ te roczniki miały rewers.Te z rewersem miały bardzo proste skrzynie i poza tym w nim nie da się zakleszczyć skrzyni ponieważ wszystkie biegi są na wierzchu.Pierwszy jest z rewersem (85r.),a drugi nie (74r.).Czy nie lepiej jezdziłoby się z rewersem?A tak ogólnie to wygodniej.Wszystkie władki to dobre maszyny nie ważne z jakiego roku ważne żeby był dobry.

263543343_6_644x461_wladimirec-t-25-.jpg150220225_6_644x461_sprzedam-ciagnik-wla

#4 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 12:01

Który rok władimirca jest najlepszy? mam do niego troche części z lat 80 tych. Kolumne kier. z wałkiem i ślimakiem. Uciąłem swoją o 22 cm. a wcześniej kupiłem nową i została bo ucinka wyszła mu na dobre :) części elektryczne też mam i docisk sprzęgła i tarcza, taśmy. Rurki hydr. w sumie je wykorzystuje do innych maszyn bo dobry mat.

#5 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 12:46

Najlepsze były wersje z rewersem tylko te do 1990r. tak słyszałem.Tylko we władku np z 77r. będzie lepiej zrobić hamulce niż w 1988r. (więcej rozkręcania).Ja wybrałbym takiego z 1985-89 ponieważ te roczniki miały rewers.Te z rewersem miały bardzo proste skrzynie i poza tym w nim nie da się zakleszczyć skrzyni ponieważ wszystkie biegi są na wierzchu.Pierwszy jest z rewersem (85r.),a drugi nie (74r.).Czy nie lepiej jezdziłoby się z rewersem?A tak ogólnie to wygodniej.Wszystkie władki to dobre maszyny nie ważne z jakiego roku ważne żeby był dobry.

Rewers to mają wszystkie, tylko nie we wszystkich tak samo się go przełącza. Akurat te co podałeś mają "łatwo" przełączany rewers i dlatego są bardziej "przyjazne" w obsłudze. Gorzej jest w tych co skrzynię biegów obsługuje się tylko jedną dźwignią...

Edytowany przez wlamaj1, 29 sierpień 2015 - 12:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 15:58

Który rok władimirca jest najlepszy? dociekając to A 1 też ma jedną dźwignię do wstecznego, tyle że w tej dźwigni są dodatkowo terenowe i szosowe

#7 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2015 - 05:56

Ale skrzynia na pierwszym obrazku jest łatwiejsza,ponieważ masz tarczkę a ta mniejszą wajcha ruszasz tylko lewo,prawo.

#8 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 19:22

Który rok władimirca jest najlepszy? ale w A 1 nie potrzeba ci klamota w nogach na tarczkę bo biegi idą w litere H co prawda odwrócone o 90 stopni. A wsteczny też masz na boki tylko w dodatku możesz przełączyć szosowe albo terenowe i idzie to 2 palcami....
A w,tym na pierwszym obrazku żeby zmienić szosowe terenowe musisz wyżucić bieg zmienić szosowe terenowe i wżucić bieg ponownie. O wiele przyjaźniejsza w obsłudze jest skrzynia A 1

Edytowany przez vademecum, 31 sierpień 2015 - 19:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Arekc330

Arekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 19:35

W mojej okolicy większość władków jest z lat 70 i są to naprawdę twarde sprzęty.Z tego co się orientuję najmniej udane są te ledy t25a