X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno maszyny rolniczej z fabryczną wadą a rekompensata od sprzedawcy

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 08:46

Witam tak jak w temacie; W tym roku kupiłem nowy fabrycznie siewnik, wczoraj po tzw. "odpałce" z udziałem serwisanta okazało się, że siewnik nie wysiewa zadanej dawki wysiewu (raz wysiewa za mało innym razem za dużo, wahania występują od 0,2 kg do nawet 3 kg. !)
Serwisant obecny przy uruchomieniu wraz z głównym serwisantem na polskę podczas rozmowy telefonicznej doszli do wniosku, że to musi być fabryczny błąd maszyny, z którym pierwszy raz mają do czynienia i z tą sprawą dzisiaj dzwonią do fabryki do niemiec w celu uzgodnienia dalszych działań. Najgorsze jest to, że termin wysiania rzepaku się kończy a ja nie mam czym tego zrobić, w związku z tym :

- czy mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie od sprzedawcy (muszę kogoś wynająć żeby to zasiał, kto ma za to zapłacić ? ja siewnik kupiłem)

- czy mogę wymagać od sprzedawcy innych działań typu siewnik zastępczy, lub wykonanie przez nich zasiewu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno maszyny rolniczej z fabryczną wadą a rekompensata od sprzedawcy Dzisiaj, 11:02
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 09:43

Pewnie że się możesz ubiegać, o wszystko się możesz ubiegać tylko że sprzedawca może olać twoje ubieganie się i nic ci nie dać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno maszyny rolniczej z fabryczną wadą a rekompensata od sprzedawcy Dzisiaj, 11:02
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kaczor4011

kaczor4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 11:05

Kupno maszyny rolniczej z fabryczną wadą a rekompensata od sprzedawcy Teoretycznie ma 14dni na usuniecie usterki, chyba ze gwarancja mowi inaczej. Jesli bedzie ugodowy to sie dogadacie. Jesli nie to raczej nic nie zrobisz...