Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share trivian

trivian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 16:18

Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik Witam, otóż sprawa wyglada tak: obecnie mam ok 12 ha ziemi oddaną w dzierżawę z czego 3 ha jest w umowie pisemnej a reszta na słowo. Właścicielem jest mój ojciec ale za kilka lat będę ziemię przejmował. Dzierżawca chciał umowę pisemna na cześć ziemi w celu otrzymania premii dla młodego rolnika. Jest ona na 10 lat z adnotacją o wczesniejszym wypowiedzeniu na okres 7 lat. Tu pytanie czy jeżeli zerwe umowę po tych 7 latach to dzierżawca bedzie musiał premię zwrócić? Czytajac wymagania MR umowa dzierżawy ma być na conajmniej 10 lat...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik Dzisiaj, 17:05
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 19:03

Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik ty masz czy twój ojciec czy ty dałeś W dzierżawę czy twój ojciec czy ty wziąłeś w dzierżawę.? jeżeli umowa jest zawartą w urzędzie z datą pewna to ty jako dający w dzierżawę albo spadkobierca nie możesz nic zrobić z tą umową
ZETOR TEAM

#3 Share trivian

trivian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 19:27

Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik Ojciec jest właścicielem i on dał. W umowie jest dokładnie napisane, że wydzierżawiajacy nie może wypowiedzieć umowy przed upływem 7 lat. Wiec mogę wypowiedzieć po 7 latach. Chodzi mi o dzierżawce czy nie straci premii.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:02

Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik tak,po 7 można bez konsekwencji, ale poprostu w mr agencja wymaga umowy na 10 lat tak w razie co.

#5 Share trivian

trivian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 19:06

Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik dzięki za odpowiedź :) gdyby coś było nie tak to pewnie nie zrobili by takiej adnotacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 09:21

Zerwanie umowy dzierżawy a młody rolnik

a jak ja mam umowe na 10 lat i tez na mr to wziąłem a w razie jakyb tamta to sprzedała np komus bo by dal lepsza cene to co wtedy ? ja mam umowe u notariusza ale nie potwierdzona w geodezji to c ow takei jsytuacji ? czy mimo zmiany wlasciciela moglbym dalej uprawiac ta ziemie ?