majes

zakup opon naprawianych

Polecane posty

majes    5

Czy jest sens kupować opony naprawiane na gorąco?

Większość dobrych używanych opon jakie oglądam jest po naprawie. Prawie zawsze przebita na wylot z boku. Czy wulkanizowana na gorąco taka opona ma szansę jeszcze pochodzić kilka lat?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

ma szanse, pytanie tylko jak była rozerwana, a też do jakiego ciągnika bo pompujesz w dużym przedziale ciśnień w zależności od ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Samo przebicie nie powinno być groźne. Gorzej jest jeśli jest rozdarcie. Boki opony najbardziej pracują więc nie liczył bym na dużą trwałość ;-)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

powiem Ci ją ro wygląda w ciężarówce od czoła czyli bieżnik jak złapiesz śrubę to nie ma problemu ale bok to już do wrzucenia kiedyś założyłem uzywke z allegro miala gulke zrobiłem Belgie tj 3500km i w drodze na Barcelonę gdzieś fe Francji wystrzal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Ja w swoim DF rozwaliłem prawie nową przednią oponę z boku i to konkretnie w 2 miejscach (ręce można było wsadzić do środka) i zrobili mi ją na gorąco i już jeżdze na niej półtora roku i ciągnik jest z turem, dodatkowe obciązenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Spokojnie wytrzymują ładnych parę lat takie opony. Te z  firm robią naprawdę dobrze. nie żałują materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Planuję kupić do Aresa 550 420/70r28 na przód bez tura. Więc obciążenie raczej nie będzie duże dla opony. Dzięki za rady chyba spróbuje kupić coś, może się trafią dobrze zrobione.

Dużo opon jest do kupienia od firmy z miejscowości Bratian k/Nowego Miasta Lubawskiego. Macie jakieś opinie na temat ich prac wulkanizacyjnych?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mi w tym roku skleili  420\70 24 z turem, dziurę miałem takie L z 15 cm z boku, rozciołem sam, na łate to załatali i gorąca  i śmiga. Kupiłem nową oponę ale zaryzykowałem starą skleić, i widzę ze dobrze zrobilem że zaryzykowałem jednak zawólkanizować. A te firmy co mocna handlują i wulkanizyją to bardzo mocno to robią, mam też taką jedną oponę 480 R30 naprawdę konkret zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

koledzy nie,równajcie opon ciężarówki do ciągnika !!! Zwróćcie uwagę na ciśnienia i prędkość jakie tam panują. Opony samochodowe osobowe czy ciężarowe uszkodzone z boku idą na przemiał, prawdopodobnie żadna firma odpowiedzialna nie załata samochodowej opony z boku bo tym grozi prokurator. W ciągnikach rolniczych normalnie łata się oponybi latają , kwestia,jak załatane i czym.
Ja przymiarzam się do zmiany opon w 1614 wszystkich i wolę dobrą używke niż dziadowską nową, albo ruską czy podobną. Obecnie mam ruskie i problem z 4 zagonową jakby nie mischlenki na przodzie to bym nie zaorał pola. Przód jest ładny jeszcze ale,szczypie dentki prawie całe w łatach od środka i 2 dętki włożone jedna w drugą. Musze kupić komplet dobrej firmy, niestety naprawiane bo na nowe mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj