Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share KRYNIA

KRYNIA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 10:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) My kupiliśmy New Hollanda 90 KM kilka lat temu ,śmiga bezawaryjnie,.Teraz na PROW wzięliśmy następnego,bo jesteśmy zadowoleni.Cena 156 tys.brutto,więc może taki ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 12:25
  •  

#1742 Share Galileusz

Galileusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 17:51

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) NH nie biorę pod uwagę, interesują mnie Case Farmall C, Claas Axos , Zetor Proxima i zauważyłem Kubote M7060.
Czy warto doplacac do Claasa i jaki model Proximy polecacie ?

#1743 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 19:36

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) NH T4 to to samo co Case Farmall C więc nie ma co skreślać NH. Jakościowo te ciągniki wygrywają z Zetorami.

#1744 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 21:51

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ale NH jest troche gorszy od Case'a
Z tej trójcy najlepiej jest wyposażony Styer, na proxe to ja nawet bym nie patrzył - wyonany tak tandetnie ze szkoda gadać...

#1745 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 30 sierpień 2014 - 21:53

Przecież ja nie twierdzę ,że z 15-20 ha nie można się utrzymać.Można.Tylko niech mi tu jeden z drugim bzdur nie gada,że z takich małych areałów utrzymują rodziny,co rok nowy sprzęt za 200 tys.,auta z salonu,budowa/remonty budynków i wogóle świetnie im się wiedzie i to wszystko bez kredytów.A ci którzy pracują i te hektarki sobie po pracy obrabiają to niech nawet się nie wypowiadają.Niech rzuca pracę i wtedy pogadamy jak to będzie im się wiodło.Zał mi d..y nie ściska ,jak to STIG0013 powiedział tylko nie trawię takich bajkopisarzy.

Krynia to ty się nie wypowiadaj jeżeli nie masz pojęcia co to znaczy praca na etacie i prowadzenie gospodarstwa jednocześnie,masz wiek ale rozumu jak dzieciak.Właśnie takim jak ty pozabierałbym dopłaty i dofinansowania to zobaczylibyśmy co umiesz!Wiesz jest takie przysłowie "Każdy orze jak chce i może" i wirz mi to jest św.prawda!Mam 11ha i pracuję na etacie i tobie nic do tego bo w przeciwieństwie do ciebie nie korzystam z dofinansowań jak ty i mam,a i żal mi D.nie ściska bo ktoś ma a ja nie!Do tego jestem zc-ą naczelnika OSP.!Ale jak się chce to można nawet na małym!Czego wszystkim życzę.

#1746 Share luxor-xp

luxor-xp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 13:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witam wszyskich:)

Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumiałosc.
Potrzebuje pomocy w sprawie kupna nowego ciagnika, mianowicie znalazlem sie na liscie "mlody rolnik" przyznono mi z tego tytułu 100tys interesuje mnie ciagnik tylko i wyłacznie nowy za kwote okolo 170 tys netto.
Ma byc to ciagnik głowny w gospodarstwie o profilu roslinnym a dokladniej produkcja tytoniu.Bedzie pracowal na 20 ha a ciagnikiem pomocniczym bedzie MF 255. Sprzed bede musial dobrac juz do nowego ciagnika takze nie wiem z czym moglby wspolpracowac. Mysle ze gospodarstwo sie troszeczke rozrosnie i moc jaka mnie interesuje to 80- 100km.
Juz teraz interesuje mnie nowa seria JD 5M co o niej sadzicie?

#1747 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 09:42

Proponuje Ci porównać new hollanda 5.115 115km bedzie idealny w tym przypadku a i na sprzęt troche kasy zostanie

Sprzęt wiadomo jakiś pług agregat talerzówka itd dobierzesz brdzo łatwo w zależnosci jakie ziemie masz

pług juz na starcie możesz wziąśc 4 skibowy obrotowy 115km sobie spokojnie poradzi do tego jakis agregat ścierniskowy lub talezówka 2.6m lub 3m a co do agregatu uprawowego jak bys miał zamiar kupować to albo 3.6m albo 4.2m albo jak kto woli kupić odrazu cały zestaw agregat + siewnik to zestaw 3 m będzie wsam raz

#1748 Share luxor-xp

luxor-xp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 12:54

w sumie cenowo JD nie jest duzo drozysz niz new holand 115 a jego jakosc wykonania nie bardzo mnie przekonuje jest jeszcze jedno wazne kryterium mianowice rozmaiar ciagnika nie moze byc wyzszy niz 2,75

#1749 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 24 wrzesień 2014 - 09:09

kto mi powie na 20 ha który będzie leszy ciągnik jako do pracy w polu itp zetor proxima 90 czy same explorer 3 90 proszę o doradzenie  

#1750 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 23:05

Szukam czegoś na nieco ponad 20 ha, głównie łąki. Cena najlepiej do 20-25tys. Zastanawiam się na zetorem 5211, 6211, 7011, 6011. Można coś przyzwoitego za tę kasę kupić? W moich okolicach jest ich jak na lekarstwo, więc aby obejrzeć coś trzeba wybrać się trochę dalej. Obecnie mam c-360, byłoby trzeba zrobić w niej  silnik, podnośnik, jest krzywa oś, pęknięty korpus skrzyni, wybite gniazdo łożyska w zwolnicy, kabina blaszanka więc zerowy komfort, opony tył w niedługim czasie do wymiany. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 12:25
  •  

#1751 Share ursus2003dt

ursus2003dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 23:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) moim zdaniem najlepszy ursus 1014 z turem tylko 35-45tyś ale nie mam takiego bo na 120ha by sobie nie poraził

#1752 Share SHREKnew

SHREKnew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:51

na 20ha to spokojnie mtz 82 poradzi sobie na ornej ziemi. A jezeli jesteś tylko rolnikiem i nigdzie nie pracujesz to mtzem obrobisz na spokojnie do 60ha (wiadomo, że czym większa moć to robota szybciej idzie) ale jak ma być tani w użytkowaniu i spalanie nie duże to mtz.

#1753 Share Tofix30

Tofix30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 22:21

Jest sens kupować MTZ 820, planuje za MR zakupić + TUR. Dobry będzie to zakup ? Zamierzam się przesiąść z C-360

#1754 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:36

Planuje zakupić za pieniądze z Młodego Rolnika + jakiś kredyt nowy ciągnik ciągnik głównie byłby do prasy, orki i agregatu uprawowo-siewnego 3m do pomocy miałby Zetora 7745 + C-330. Myślałem o:

1. Zetor Proxima 100

2. URSUS 9014 H

3. BELARUS 952.4

4. FARMTRAC 7100 DT

I może coś jeszcze polecacie? Ogólnie chce prosty ciągnik by w przyszłości łatwo go naprawić...

#1755 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 08:15

Jeśli Ursus to 10014h (102KM). 

Moc: Zetor najmocniejszy, co prawda 96KM ale 429Nm. Najsłabszy 7100DT lub 9014h jeśli brałeś go pod uwagę

Skrzynia: Tu masz z jednej strony proste konstrukcje jak zetorowska 10+2 czy Belarusa 14+4 a z drugiej strony Farmtrac z 16+16 ZF T557 LS Power Shift. Wg mnie to te dwie pierwsze to już przeżytek no i za mało biegów. Ja bym wybrał opcję w Zetorze 12+12 ( prawdopodobnie będzie to Carraro ), taka sama ilość przełożeń w ursusie i tam jest z Valtry skrzynia i ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o niezawodność.

Proxima ma bardzo pochlebne opinie, dobierz skrzynię 12+12 i pełne obciążenie bo te ciągniki teraz to wszystkie krótkie i jak zaczepisz 3m uprawowo-siewny to będziesz miał problemy. W ursusie na plus masz to że cały układ przeniesienia napędu jest z Valtry A tylko silnik Perkinsa. Dodatkowo w standardzie masz klimatyzację no i skrzynię 12+12 z rewersem (40km/h). Powodzenia w wyborze:)

#1756 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 09:02

Ja osobiście MTZ , Belarusy i Farmtracki odradzam w MTZ, Belarus te nowsze palą jak smoki po niedługim czasie leją olejem itp a  Farmtrac jest słabo wykonany kabina w środku zaraz wszystko się urywa nawet jak dbasz i technicznie to silnik perkins to będzie chodził i oszczędny ale ja bym brał ursusa.

#1757 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 13:31

Na jakiej podstawie twierdzisz że ten Belarus tak dużo pali? To że się leje gdzie może to od dawna bolączka tego producenta ale jaka cena taka jakość. 

#1758 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 09:03

Ja ogólnie głównie zastanawiałem się nad Zetorem lub też właśnie Ursusem, do Zetora nie ukrywam że mam największe przekonanie z racji 7745 który mimo że trochę pali robotę zrobi. Chce 3ci ciągnik ponieważ w dwa to troszkę za mało + 30 sztuk krów i sporo łąk...

Co do Ursusa obawiam się że mimo części są od Valtry A wykonanie i składanie takiego ciągnika jest kiepskie. W porównaniu do Zetora... Belarus będzie najtańszy...

#1759 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 10:31

Kolego mich89. Ursus poza kabiną, maską i kilkoma duperelami nie robi nic więcej jak tylko składa podzespoły do siebie. Nie martw się, oni nawet nie zaglądają do przekładni czy silników. Główne elementy przychodzą jako całe uzbrojone podzespoły a oni tylko składają je do siebie. Nie masz się czego obawiać. Zetor to też nie jakiś cud techniki ale ma ten plus że jest popularny ( zresztą był i jest ) tak więc części nie zabraknie do niego. Policz sobie co wychodzi korzystniej ( wyposażenie itd ) i wyjdzie Ci który lepiej kupić. Belarus oczywiście najtańszy, najprostszy i nie powiem że to zły ciągnik ale ja bym robił tak jak ty Zetor Proxima lub Ursus 10014h.

Dużo droższa jest Proxima Plus od zwykłej Proximy? Pytam bo jest tam skrzynia mechaniczna 16+16 ( nie znam jej więc patrzę tylko na liczbę przełożeń) i jakbyś taką wybrał z opcjonalną prędkością 30km/h to myślę że miałbyś do każdej pracy odpowiednie przełożenie bo 12 biegów przy 40km/h musi mieć jakąś słabość ( któreś przełożenie będzie za długie). Bo 12 biegów przy 30km/h to już całkiem całkiem choć mam taką skrzynię w MF i w transporcie jak mam trochę kg na przyczepie to zmiana z 2 na 3 jest problematyczna ( skrzynia 12+4 3 biegi x 2 półbiegi x 2 reduktor) ponieważ aby silnika nie przeciążać to należałoby jadąc szybką 2 przy zmianie na 3 przechodzić na wolną 3 ( zmiana na dwie dwignie, jedna 2-3 a druga z zająca na żółwia). Dlatego popytaj dobrze użytkowników takich skrzyń abyś później nie żałował. 

Edytowany przez akmaly, 21 styczeń 2015 - 10:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share grzesiuc2

grzesiuc2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 12:14

Tofix30 ja u siebie mam MTZ 82, pracuje na 18 ha głównie w orce (4 skiby unia), agregatem ścierniskowym i uprawowym, resztę robię TYM 603 i dodatkowo do lekkich rzeczy t25. MTZ 82 nie ma co porównywać do tych nowych belarusów bo nowe jakością nie grzeszą. Po przerzuceniu sięz c360 będziesz widział jak robota odchodzi.

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html