Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1661 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 12:06

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) na 20ha to tylko C 330
lub T25

Edytowany przez antoni1, 15 sierpień 2014 - 12:07.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 16:05
  •  

#1662 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 12:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) może koń od razu ? BomV jeżeli znajdziesz w dobrym stanie to będziesz zadowolony

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1663 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 12:19

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja na 20 ha c330 to używam tylko do grabarki

#1664 Share Brykacz

Brykacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 sierpień 2014 - 12:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jaki polecacie ciągnik na 20h do 50tys żeby nie był stary. Do ciągania rolki sipmy zielonej, uprawy zboża i bydła.

#1665 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:11

na 20ha to tylko C 330
lub T25

Tak, i od sierpnia do października cały czas w traktorze - podorywka, bronowanie, orka, nawozy, uprawa, siew..... Co za sens walić setki mth jak można zrobić w 50?

#1666 Share KrystianChiy

KrystianChiy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:34

nie mówcie że od razu na 20 ha trzeba lecieć w kredyty. Sami mamy niecałe 25 i co roku coś kupujemy, część możecie zobaczyć w galerii i jakoś nie bierzemy na krechę. Obrabiamy to zetkiem 7340 z 2004 choć żałujemy bo mieliśmy brać frotkę 95 km i nie widzę tu żadnej przesady. I nie pakujemy tylko w gospodarkę jakoś dajemy radę mamy octavię z salonu 2009 rok teraz sobie wziąłem corolle z 2009 i dalej nie na krechę. Tylko dlatego że mało ha to mam się męczyć 60-tką ? Nie dzięki miałem ją przez 3 lata więcej nie chce.

Z 25 ha nowe auta z salonu?

#1667 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) tak, w 98 cordoba co prawda w podstawie a w 2009 octavia 1.9 tdi w wersji ambiente czy jakoś tak, a corolla używana ale też rocznik 09

#1668 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 19:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nie rozumiem Was co w tym dziwnego ze samochod z salonu z 20 pare ha przeciezz jak ktos robi z głowa to i ma.

#1669 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Znam kilku co mają po 20 ha i w tym roku kupili nowe Proximy 90 plus za własną kasę.

#1670 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:36

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Przy co drugim gospodarstwie stoi Nowy JD koło Rozsypującej sie stodoły a z domu tynk odpada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 16:05
  •  

#1671 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:58

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) da się wyżyć ale trzeba działać konkretnie w polu i mieć dobre ziemie bo tak jak w mojej okolicy (rzeszów-kolbuszowa) to cienko aczykolwiek da radę po prostu słabe ziemię mamy, ale gdzies dalej jak pszenica sypnie 8t/ha to my tutaj się za głowy łapiemy jak taki plon można osiągnąć, 4/max5t/ha to jest miodzio i cycuś. dużo się nie ładuje nawóz przed siewem i na wiosnę+ oprysk na miotłę i coś tam jeszcze zboże jest ładne czyste z niedużym nakladem pracy można sporo osiagnąć

#1672 Share FIWI

FIWI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 22:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Case 4210, 4220, starsze case 833. Gdyby ursus zrobił kopię case 4210, 3220 i dołożył dobrą klimę to był rarytas. Jedna uwaga a w zasadzie pytanie Panowie i Panie - czy zachodni producenci tak chętnie kupują od nas nasze produkty jak my kupujemy ich maszyny? No to się nie dziwmy, że wciąż ich gonimy, dając im zarobić więcej niż oni nam.

#1673 Share KrystianChiy

KrystianChiy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 22:53

Przy co drugim gospodarstwie stoi Nowy JD koło Rozsypującej sie stodoły a z domu tynk odpada.

Dokładnie,kupują na potęgę ,jeden przez drugiego.Mój kuzyn sprzedał w tamtym roku zboże i całą kasę wydał na ciągnik nh 175 KM(oczywiście dobrał jeszcze z banku bo mu nie starczyło,ma nie całe 40 ha),a potem latał po ludziach i pozyczał to pług ,to agregat ....bo swoje maszyny miał za małe do takiego ciągnika. A potem całą zimę czekał na dopłaty jak na zmiłowanie ,bo nie miał kasy na życie.

#1674 Share Galileusz

Galileusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 23:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Mam inna prace, a gospodarstwo jest druga dzialanoscia. Po to kupuje traktor, zeby nie siedziec przez pol roku w polu. Wiec nie mam zamiaru jezdzic C330 czy C360, a nie czuje potrzeby nabijania 1000mth rocznie, jesli moge zrobic to w 50 czy 100mth. Cenie swoj czas i zdrowie i komfort, a jak ktos chce jezdzic C330 i kupowac ochraniacze sluchu to jego wybor. Takze jesli ktos moze polecic jakies modele ciekawe to prosze o wypowiedz.
Dobrze, jakby byl to nowy ale jesli bedzie uzywany z niewielka iloscia mth to tez dobrze rozwazam, wiec czy cos polecicice ?

#1675 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 06:11

Przy co drugim gospodarstwie stoi Nowy JD koło Rozsypującej sie stodoły a z domu tynk odpada.

Jeżeli to do mnie to się nie martw, budynki mam w bardzo dobrym stanie, jeden nie dawno wybudowany, a z domu nic nie odpada :)

#1676 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 07:54

Mam inna prace, a gospodarstwo jest druga dzialanoscia. Po to kupuje traktor, zeby nie siedziec przez pol roku w polu. Wiec nie mam zamiaru jezdzic C330 czy C360, a nie czuje potrzeby nabijania 1000mth rocznie, jesli moge zrobic to w 50 czy 100mth. Cenie swoj czas i zdrowie i komfort, a jak ktos chce jezdzic C330 i kupowac ochraniacze sluchu to jego wybor. Takze jesli ktos moze polecic jakies modele ciekawe to prosze o wypowiedz.
Dobrze, jakby byl to nowy ale jesli bedzie uzywany z niewielka iloscia mth to tez dobrze rozwazam, wiec czy cos polecicice ?

Spokojnie wystarczyła by używka i nie ważne jakiej marki ważne aby w dobrym stanie jak pisałem wcześniej mtg za dużo nim nie nabijesz tak że będzie służyć długie lata bezawaryjnie. Jeśli kasa nie gra roli to idź do dilera , pojeździj różnymi markami i wybierz ten który tobie najbardziej odpowiada. Zajeździć na pewno żadnego nie zajeździsz czy to bedzie tania czy wypasiona marka.

#1677 Share Galileusz

Galileusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 11:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ok, używki nie skreślam (tylko żeby też nie była za stara).
Kasa zawsze gra rolę, w mniejszym bądź większym stopniu. Skoro mogę kupic dobry i spelniajacy moje oczekiwania taniej to wole kupic taniej niz placic za sama marke. Ma być nowy lub nie używany nie za stary, komfortowy.
Co możecie polecić z Case i Claas ? Głównie na tych dwóch się skupiam, bo mam w miarę blisko.
Z Case Farmall C/U ? Opinie ma dobre, a czym się różnia (poza moca) ? Co ma U a czego nie ma C ?
Claas Axos ? Warto czy nie, dużo opinii że silnik nie za dobry, pali duzo i kilka rzeczy sie psuje. Inne propozycje ?

#1678 Share KrystianChiy

KrystianChiy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 15:21

Jeżeli to do mnie to się nie martw, budynki mam w bardzo dobrym stanie, jeden nie dawno wybudowany, a z domu nic nie odpada :)

Co uprawiasz na tych 25 ha?

#1679 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 16:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) zboża, tytoń, troszkę malin, jest też w tym trochę łąk ale nie dużo bo mam nie wielką hodowlę

Edytowany przez STIG0013, 16 sierpień 2014 - 16:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1680 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) niektórzy maja poczucie humoru