Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:19

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 699 to juz 6 cylindrów ;)
A jeżeli chcesz 5 to 698 :) 4x4
Albo Same explorer 80, 90
Fiat (Fiatagri ) 80 90 , 90 90, 780, 880 :)
Wszystkie proste i tanie w utrzymaniu, same i Fiat nawet tańsze od MF i mniej palą

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 23:07
  •  

#1642 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 20:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) W takiej cenie może być ciężko znaleźć zadbany egzemplarz :) Takie refleksje nasuwają się po szybkim przejrzeniu olx.pl

#1643 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 07:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) to wsiąść w samochód i pojeździć troche a znajdzie się cos na pewno....

#1644 Share soser111

soser111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 09:08

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Kolega ma Fiata agri 90 km chyba. Sprowadzony z Niemiec. Ma go już kilka la to i nic poważnego przy nim nie robił, a z Turek sprawuje się bardzo dobrze.

#1645 Share sebastian-markiewicz5@wp.pl

sebastian-markiewicz5@wp.pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 11:20

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) MTZ 80/82
sam mam 80 i szczerze to jestem z niego bardzo zadowolony :)
Ruskie to to, to się ,mało psuje i wytrzymały jest.
Tylko dla mnie jedna wada to poci się pod kabiną ale to troszeczkę

#1646 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 13:52

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Rozumiem, że Zetora i Ursusa się wystrzegać ? :D

#1647 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 16:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) poprostumateo, ja mam 15 ornych i 7 ha łąk i powiem ci, że chciałbym tak 90 kM w niedalekiej przyszłości kupić, a Ty masz jeszcze ciężkie ziemie i chęć powiększenia gospodarstwa to ja bym wziął te +10 koników do tego co napisałeś :D

#1648 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 08:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A ja mam takie pytanko, w granicach 80-90 tys jaki ciągnik polecacie na areał 20h+łąki ?

#1649 Share sebastian-markiewicz5@wp.pl

sebastian-markiewicz5@wp.pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 12:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Co powiesz na ciuholanda TM (New Holland TM) :)

#1650 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 06:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jaka cena i parametry ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 23:07
  •  

#1651 Share Galileusz

Galileusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 16:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Planuje zakup nowego ciągnika do mojego gospodarstwa, które ma 23ha.
Ma to być traktor nowy i służyć do wszystkich prac u mnie. Pracuję dodatkowo, i zależy mi na czasie spędzonym w polu oraz na komforcie pracy.
Przeglądając oferty już sam nie wiem co wybrać, więc proszę o pomoc w wyborze.
Szczególnie zastanawiam się nad Case i Claas, bo ich serwis jest niedaleko.
Co polecacie ?

#1652 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 16:53

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) case i class jaki model ? bo raczej tak czy siak case troszke odstaje od claasa

#1653 Share Galileusz

Galileusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 15:46

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Szukam czegoś 80-90Km. Claas lepszy od Case ? Rózne opinie czytałem, niektóre ze claas jeszcze niedopracowane inne ze świetne ciągniki jak kombajny tej marki.
Ładnie się prezentuje Claas Arion 410, ale nie znam ceny tego modelu bo widziałem ze w tym roku wchodzi nowy do oferty.
Jest jakis mniejszy Case który ma MC (tak jak w Maxxumie 140 multicontroler,bardzo podobała mi się obsługa tego ciągnika) ?

#1654 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 10 sierpień 2014 - 20:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witajcie , pisalem w innym temacie ale bez odzewu, a sprawa jest taka ze bede poszukiwal ciagnika 100-120 koni, uzywany do ok. 80 tys . Marki jakie biore pod uwage to MF, JD, DF, Case ewentualnie cos innego ale koniecznie zachodnie . Ciagnik ma sluzyc do prasy rolki , orka, agregat i transport , fajnie by bylo jak by mial szybka bezawaryjna prosta skrzynie ( pole mam oddalone) , klime i byl wygodny ( w koncu to miejsce pracy) . Co byscie polecili ? MF z tych nowszych serii ok 2000 roku produkcji ? czy moze ciut starszego Jelonka ? aa moze Case lub jakiegos DF agrotrona ? Co jest najmniej awaryjne i wygodne w obsludze ? Czekam na wsze opinie i propozycje.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#1655 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 07:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) bez urazy Panowie i Panie, ale piszecie o mocach i cenach na 50-100 ha, a nie na 20.
jaki jest sens zakupu ciagnika o mocy pow. 70 km czy pow. 30 tys. na taki areał? (pomijam jakieś super cieżkie ziemie czy inną specyfike).
+/- 20 ha to zwykły c-360 lub cos o podobnej mocy i wartości, zakup czegokolwiek wyżej to zwykłe wyrzucanie kasy, dosłownie w błoto.
wielu rolników z okolicy kupiło nówki po 100-300k za sztuke na takie właśnie areały + maszyny do nich, ok. 20 ha, dzisiaj część dorabia za granicą a pozostali "pakują" wszystko w raty za ciągnik a na zrobienie czegoś przy domu i coś lepszego niż 20 letni samochód są nieosiągalne.
po co Panowie tak się ludzie zarzynają? po co?
nie bierzcie tego do siebie, bo pewnie są przypadki gdzie taki sprzet jest niezbędny na tyle pola, ale to zapewne pojedyncze przypadki.

#1656 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 08:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Z reguły podstawowy ciągnik na 20 ha nie jest sam tylko ma jakiś mały ciągnik do pomocy. Tak więc zakup nowego ciagnika 80-90 kM nigdy sie nie zwróci bo taki ciagnik rocznie robi ok200mtg. czyli 10000mtg złapie po 50 latach :P czyli ciągnik na pokolenia.
Lepiej kupic Ursusa za 20-30 tyś i ochraniacze słuchu za 20zł a za resztę kasy kupić mieszkanie na wynajem które bedzie od razu przynosiło zysk a i po 10 latach nie powinno stracic na wartości w przeciwieństwie do ciagnika .
20ha ciągnikiem 80kM orze sie 3 dni z palcem w d***e :D . Raczej nikt nie stosuje monokultury i nie musi orac na raz całego pola tak że pod jedna uprawę z reguły orze sie dzień czasu drugi agregatuje a trzeci sieje.
No ale teraz każdy chce mieć ciągnik z agregatem uprawowo siewnym , pługi obrotówki , nie mówiąc o klimie i radyjku w ciągniku. I mówią ze bieda na wsi.

#1657 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 08:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nie mówcie że od razu na 20 ha trzeba lecieć w kredyty. Sami mamy niecałe 25 i co roku coś kupujemy, część możecie zobaczyć w galerii i jakoś nie bierzemy na krechę. Obrabiamy to zetkiem 7340 z 2004 choć żałujemy bo mieliśmy brać frotkę 95 km i nie widzę tu żadnej przesady. I nie pakujemy tylko w gospodarkę jakoś dajemy radę mamy octavię z salonu 2009 rok teraz sobie wziąłem corolle z 2009 i dalej nie na krechę. Tylko dlatego że mało ha to mam się męczyć 60-tką ? Nie dzięki miałem ją przez 3 lata więcej nie chce.

Edytowany przez STIG0013, 15 sierpień 2014 - 09:01.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1658 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 sierpień 2014 - 09:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

witajcie , pisalem w innym temacie ale bez odzewu, a sprawa jest taka ze bede poszukiwal ciagnika 100-120 koni, uzywany do ok. 80 tys . Marki jakie biore pod uwage to MF, JD, DF, Case ewentualnie cos innego ale koniecznie zachodnie . Ciagnik ma sluzyc do prasy rolki , orka, agregat i transport , fajnie by bylo jak by mial szybka bezawaryjna prosta skrzynie ( pole mam oddalone) , klime i byl wygodny ( w koncu to miejsce pracy) . Co byscie polecili ? MF z tych nowszych serii ok 2000 roku produkcji ? czy moze ciut starszego Jelonka ? aa moze Case lub jakiegos DF agrotrona ? Co jest najmniej awaryjne i wygodne w obsludze ? Czekam na wsze opinie i propozycje.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem 'prosta skrzynia' czy chodzi Ci o całkowicie mechaniczną skrzynie czy o skrzynie mechaniczną z biegami pod obciążeniem(wiadomo ta 2 jest o wiele wygodniejsza w obsłudze).
Jeśli to pierwsze to jedyne co przychodzi mi do głowy to MF z serii 4200 i 4300 - one są praktycznie całe mechaniczne a jeśli nie przeszkadza Ci nieco bogatsze wyposażenie to MF z serii 6200 tam już jest o wiele ciekawiej niż w w/w seriach.
Jeżeli ma być to maszyna uniwersalna to rozumiem że skłaniasz się ku 4 cylindrowej jednostce napędowej - tak więc tu najbardziej pasują modele MF6265 i 4365 jeśli mógłbym dorzucić coś od siebie to proponowałbym rozważyć Valmeta z serii 6000 HiTech - głównie chodzi mi o modele 6550 i 6850 lub rzadko spotykanego 6750EcoPower. jeśli trafisz na zadbane egzemplarze to na pewno będziesz z nich zadowolony z reszta jak z większości ciągników bo grunt to kupic maszynę w dobrym stanie a to łatwe nie jest...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1659 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 09:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tym bardziej że w cenie ursusa c 330 można kupić C385 czy 902 a za małego zetora 5245 czy 3320 to już konkretne ciągniki typu MF 30XX, deutza dx czy Renault z lat 90-tych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 11:11

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a co powiecie o JD 6400 na te 20ha?