Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 maj 2014 - 15:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Słuszność założenia tematu jak i możliwości kupującego są wątpliwe... Wiec skoro widzicie nieprawidłowości to macie opcje "raportuj". To służy do załatwiania takich spraw, a nie wyżalanie się w temacie i robienie jeszcze większego syfu jak był.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 11:43
  •  

#1622 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 28 maj 2014 - 15:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) zakładający temat powinien najpierw poczytać temat na 30 ha i tam zadać pytanie, za chwilę ktoś założy temat na 28 ha itp itd
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#1623 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 28 maj 2014 - 16:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Romek ma w zasadzie rację, ale ja np. mam jakąś blokadę jeśli chodzi o raportowanie. Nieważne gdzie, kogo i komu. Może to wina pokolenia? Rzuciłem pomysł aprobaty nowych tematów przez modów, ale na razie cisza.

#1624 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja bym radził proxime 90 power lub plus w 4 obrotowych śmiga :D

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

#1625 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 08:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 4ka a 4ka ....
u mnie w okolicy JD 160 km z 4ką ma co robić....

#1626 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Post grzecznosciowy na prosbe kolegi.
Poszukuje on ciagnika na areal 20 ha (teraz mniej ale wiadomo trzeba wziac pod uwage powiekszanie arealu), grunty orne lekka ziemia, laki, kierunek opas bydla i tucz trzody. Pracowal by w agregacie, prasie plugu itp (bylby glownym ciagnikiem w gospodarstwie). Nie musi miec duzo elektroniki nie musi byc komfortowy. Musi byc za to wytrzymaly i w miare oszczedny (powiedzmy do tych 10 l). Rocznik 2000+. Budzet 70 - 75 tys zl. Aha ciagnik ma pracowac z turem i to dosc intensywnie (obornik, zboze, snieg, wszelkie prace pomocnicze i zaladunkowe). Marki jakie go interesuja najbardziej to deutz-fahr, ursus, mf, lamborgini, same (choc o tym nie ma wyrobionego zdania) najbardziej pierwsze dwa.

Mysle ze cos kolo 70 km by starczylo.

#1627 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 22:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Przy tym areale i przy bydle, tur itp to ok 100 km...

#1628 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 23:35

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A nie bedzie 100 KM zbyt duzy?
Kuzyn ma ursusa 5714 i hodowla bydla, 24 ha i ten ursus i tak nie ma co robic zbytnio

#1629 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 08:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) zapas zawsze się przydaje, ja mam 77,5 km ale przydałoby się jeszcze z 10

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1630 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 08:06

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) wszystko zalezy co kto robi
ja mam 12 ha i styknął by mi ok 100-110 km, zeby pociągnąć wydajniejszą prasę (rolke), agregat ścierniskowy i przy okazji rozrzutnik obornika a także do robienia kiszonek na pryzmie do przyczepy objętościowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 11:43
  •  

#1631 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 09:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Za duża moc-za duże spalanie dla 20ha.Ekonomiczność powinna być uwzględniona,sugeruję 80km

#1632 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 10:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Post grzecznosciowy na prosbe kolegi.
Poszukuje on ciagnika na areal 20 ha (teraz mniej ale wiadomo trzeba wziac pod uwage powiekszanie arealu), grunty orne lekka ziemia, laki, kierunek opas bydla i tucz trzody. Pracowal by w agregacie, prasie plugu itp (bylby glownym ciagnikiem w gospodarstwie). Nie musi miec duzo elektroniki nie musi byc komfortowy. Musi byc za to wytrzymaly i w miare oszczedny (powiedzmy do tych 10 l). Rocznik 2000+. Budzet 70 - 75 tys zl. Aha ciagnik ma pracowac z turem i to dosc intensywnie (obornik, zboze, snieg, wszelkie prace pomocnicze i zaladunkowe). Marki jakie go interesuja najbardziej to deutz-fahr, ursus, mf, lamborgini, same (choc o tym nie ma wyrobionego zdania) najbardziej pierwsze dwa.

Mysle ze cos kolo 70 km by starczylo.

To powiedz koledze żeby poczekał i złożył wniosek na nowy PROW. Kupowanie używanego ciągnika za 70-75 tys to głupota, za tyle z dofinansowaniem można kupić nówkę. Za używany ciągnik to można dać max 40 tys...

#1633 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 18:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To twoje zdanie. On nie chce zadnych dofinansowan i kredytow. Tyle odlozyl przez kilka lat i chce kupic za tyle ile ma, na nowy za malo wiec szuka uzywanego (jest tez taki plus ze najczesciej uzywane modele sa juz swietnie sprawdzone przez uzytkownikow takich modeli i mozna sie np tu czegos dowiedziec o danym modelu czy warto czy nie)

#1634 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:53

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Kolego lukejro zapomniales o jednej rzeczy. Zadbany ciagnik z zachodu z rocznikow ok 2000 zapewne dluzej bedzie chodzil bezawaryjnie niz nowe ciagniki ktore maja wyzylowane normy spalania, filtry czasek stalych/adblue, i sa robione niemal z papieru z oszczednosci materialu. Teraz zazwyczaj 80km w nowym ciagniku to 3cyl+ turbo, dla mnie porazka jako na glowny ciagnik. Traz juz nie produkuja bardzo dobrych ciagnikow bo to sie nie oplaca producentom. Chcesz male spalanie, malo elektroniki to polecam kupic MF 4255/4260. Jak ktos dba to maszyna jest nie do zdarcia, ja w 4270 mam juz 6,4tys mtg i mozesz wierzyc czy nie ale nigdy nie mial on zadnej powaznej awarii.
Znajomi z okolicy w ciagu ostatnich 6-7lat masowo kupowali JD Nowe... I kazdy klnie na awarie, polowa z nich juz robilo juz pompowstryskiwacze, turbiny itp... A jeden pompowtrysk to koszt ok 1800, a zazwyczaj jednego sie nie wymienia. Tak ze zakup nowego ciagnika to kwestia dyskusji. Dodam jeszcze jednego fanta. Zazwyczaj na nowy ciagnik masz roczna gwarancje, a zobowiazany jestes przes Unię trzymac ten ciagnik minimum 5lat. Jak trafisz na felerny egzemplarz to bedziesz musial sie meczyc z nim 5 lat, a teraz na nowy ciagnik ktory sie sypie nie trudno trafic, i kazdy tylko mowi ze 'miales pecha, trafil ci sie felerny egzemplarz'. Kupisz uzywany za swoje pieniadze, jest za mocny, za slaby, za lekki czy moze felerny to sprzedajesz go kiedy chcesz.

Edytowany przez DEVBOL, 28 czerwiec 2014 - 20:59.

#1635 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 09:19

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Czemu nie chce dofinansowań? Kredyt w jego przypadku to tylko frormalność, ma te 70 tys to nie będzie miał problemu ze spłatą, a oprócz ciągnika dokupi jeszcze pare maszyn. Devbol przestań zaklinać rzeczywistość. U mnie znajomi też nakupili nowych i jakoś wszyscy są zadowoleni. Powiem Ci więcej kiedyś pracowałem w Angli na farmie produkującej kwiaty. Było tam 5 MF. 2 z lat 80 i trzy z lat 2005-07 i nie było tygodnia żeby nie było serwisu do ciągników. Dzisiaj te MF jeżdżą( albo stoją) po polskich polach a zostały zastąpione przez te jak to mówisz wyśrubowane i awaryjne nowe JD i jakoś właścicel jest z nich bardzo zadowolony....
Jeśli ktoś kupuje wynalazki pokroju Farmera, Ursusa czy Pronara to jest sam sobie winien. ale mając te 70-75tys naprawdę, przy pomocy środków unijnych można kupić fajny nowy ciągnik a nie zajechanego trupa z zachodu. Ja mieszkam niedaleko Niemiec, można powiedzieć, że w zagłębiu używanych samochodów i maszyn rolniczych. Wielu znajomych handluje takim sprzętem i mogę Ci powiedzieć, że główna zasada to "farba i kit i będzie git" Większość tych maszyn jest w mniejszym lub większym stopniu uszkodzona, naprawiana małym kosztem, cofane liczniki, troszku farby i już przyszły klijent jest zadowolony...

Edytowany przez lukejro, 29 czerwiec 2014 - 09:20.

#1636 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 15:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie wiem jak jest z ciagnikami ale nowe maszyny sa do bani widzialem jak nowe brony po roku pracy na 14 ha zdarly sie tak ze zostalo po niecale 2 cm zebow juz nie mowiac o wyginajacej sie ramie itp, a stare grudziacki sa nie do zdarcia. Nie chce dofinansowania bo jednego juz zlicytowali na wsi i od tego czasu zadne kredyty i dofinansowania w gre nie wchodza. Troche rozumiem jego obawy jednak przesadza ale co zrobic chce tak nie bedzie inaczej.

#1637 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:03

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A moze MTZ np taki http://olx.pl/oferta...57-ID6m8QJ.html przegladalem i wpadl mi w oko. Nie znam sie na mtz-ach ale mysle ze bylby wytrzymaly, rozsadnie palil i robil robote. Jak myslicie?

#1638 Share soser111

soser111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 19:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Taki MTZ wytrzymały jest. Właściwie to powstał on na bazie Białoruśki, a to była twarda maszyna.

Zostanie Ci kasy jeszcze na sprzęt do niego :)

#1639 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 17:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam. Mam 20ha gruntów ornych, z planami na powiększanie.Dodam, że ziemie są ciężkie w moich stronach. Obecnie obrabiają ten areał C330 i C360. Interesuje mnie ciągnik do 30 tysięcy złotych, który byłby mało awaryjny, miałby służyć jako główny ciągnik. Wydaje mi się, że odpowiedni będzie ciągnik około 70-80KM. Czekam na poważne propozycje.
Być może wątek pojawił się w tym temacie, ale 71 stron nie uśmiecha mi się przeglądać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 21:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) MF 699 troche wieksza moc ale budzet prawie sie zgadza