Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:41

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Renault wygląda pożądnie wielkim plusem jest to że ma silnik mwm silnik fendta a co do mf to nie polecam tych wersji ponieważ są napakowane elektroniką i wadliwe a naprawa dużo kosztuje.
Proponuje ci ursusa 914 to dobry ciągnik w przestępnej cenie do 30 tyś coś znajdziesz albo jakiegoś zetora

Edytowany przez lukas0997, 15 październik 2013 - 18:43.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:18
  •  

#1502 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 17 październik 2013 - 09:05

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) co do ursusów to yhmm. nie jestem zwolennikiem polskiej 'myśli technicznej'. tak samo jak rosyjskiej. mam 30tke i 60tke oraz mtz 80 i chcialbym jednak w koncu sprawdzic cos zachodniego. chociazby starszego ale wydaje mi sie, ze to działa w podobny sposób jak to, ze lepiej jezdzic starym mercedesem niz nowym polonezem..

#1503 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 16:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Odnowię troszkę temat bo mam wymagającego klienta mianowicie mojego wujka który chce dokupić sobie 3ci ciągnik a ja mam mu w tym pomóc a już nie wiem sam czego suzkać ... Więc w skrócie: Ma na wydanie 50 tys zł (im mniej tym lepiej)... Posiada ok. 8ha łąk i 12ha ornego ale pomaga swojemu bratu jeszcze który ma tych ha 40 ... Posiada osobiście 2 ciągniki Ursusa C-360 z turem i Ursusa 1224... Chciałby kupić 3ci ciągnik który będzie do rozrzutnika, prasy sipmy rolki i takich prac po środku... Wcześniej te prace wykonywał 1224 ale wiadomo raz że jest mało skrętny a dwa że swoje wypali ... Wujo wymaga prostoty obsługi czyli zero elektroniki, przedniego napędu i o dziwo jak dla mnie a za razem niestety jak najmłodszego rocznika :/ ... Osobiście szukam dla niego ciągnika ok. 80KM tylko na jaki go namówić?? Bo jak coś się zepsuje później będzie na mnie oczywiście :/ Szczerze nie wiem czego szukać ... MTZy, Pronary, Belarusy nie wchodzą w rachubę ... Co byście radzili??

#1504 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 16:22

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Do mtz części są za śmieszne pieniądze a za zachód niestety się płaci grube pieniądze choć są mniej awaryjne ale walnie pierdoła to płacisz ogromne pieniądze więc jak by dla mnie to lepiej częściej wymienić a za grosze.

#1505 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 01 listopad 2013 - 16:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @Luke16 ma być tani, młody i pozbawiony tej "strasznej" elektroniki?
Może to: http://otomoto.pl/va...65-A365003.html
W kasie się mieści rocznikowo, jeszcze nie emeryt, do prasy się nada bo ma dobrze osłonięte podwozie i nie mały prześwit, no i przede wszystkim 'siekierą ciosany'.
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1506 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 17:56

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Z tego co wiem to podnośnik jest już z EHR a musi być typowo mechaniczny... A co byście powiedzieli o Zetorze 8540, John Deere 3300, Renault Ceres 85, Ursus 5314 lub 6014?? Wujo jest zwolennikiem prostoty i szczerze z tego co mi mówił zachodu się boi z racji cen części (trochę za bardzo wierzy różnym ludziom)... Dlatego kiedy zaproponowałbym mu taką Valtre to zapytałby się a co to jest ?? Do wczoraj myślał że firma JD to firma niemiecka ...

#1507 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 01 listopad 2013 - 20:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @Luke16 sprzedaj wujowi swojego zetorka.
KPZ "Zetor Team"

#1508 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 20:23

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) W nim nie ma EHR jest jedynie błąd w opisie :P Jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz że prawa konsola w kabinie jest pusta a po za tym na błotnikach nie ma przycisków. Większe serie miały elektronikę ale te mniejsze były całkowicie mechaniczne.
Zachodu się boi - Valmet to północ nie zachód :lol:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1509 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 09:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) H3ni0 chciałem ale wujo chce coś nowszego :P Głupie jego gadanie ... Znalazłem mu ładną renówkę to mówi że za stara bo 91 rok ... MgrLukash widziałem identyczny model z tydzień temu i miał EHR właśnie dlatego to mnie zmyliło... No i pewnie jakbym mu powiedział gdzie dostać części to by mnie wygnał :D ... Ogólnie trochę kilometrów już przejechałem ... Każdy obiecuje super stan do puki się nie pojedzie zobaczyć... Wolałbym coś z powyższych modeli tylko którego szukać??

#1510 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 17:55

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No a do Renault czy tego francuskiego JD to w spożywczaku obok pieczywa części leżą :D :D ;)
Z tego co wiem to chyba najlepiej dostępne części z zachodnich ma Massey Ferguson, do niektórych serii nawet od Ursusa pasują...

http://allegro.pl/ma...3667998392.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:18
  •  

#1511 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 15:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) MgrLukash wiesz aż mi tak głupio o wujku pisać ale naprawdę to ciemna masa... Kasę ma niezłą z krów no ale o maszynach zero pojęcia ... Jest z tych rolników którzy uważają że Polskie/Czeskie jest najlepsze :P O MFie mu mówiłem bo sam wiem gdzie identyczny w pięknym stanie stoi no ale ktoś mu nagadał ze się psują ... I mimo tłumaczenia że części od ursusa pasują to nie ... Co do części do wyżej wymienionych to prędzej bym je kupił w okolicy niż do Valtry, u nas sporo jeździ Renówek akurat ;)

Szczerze wolałbym się skupić jednak na tych modelach czyli Zetorze 8540, John Deere 3300, Renault Ceres 85, Ursus 5314 lub 6014

#1512 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 15:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ten zetor 8540 to nowsza wersja tego 8145 czyli zamienil stryjek siekierke na kijek...

#1513 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 09:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Szukając kolejny tydzień ciągnika dla wujka znalazłem w okolicy tylko takie:
1. http://tablica.pl/of...html#5b647c5e22
ale wydaje mi się że ta Renata sporo już przeszła...
2. http://tablica.pl/of...html#3c09b2cfab
ale stan adekwatny chyba do zdjęć....
3. http://tablica.pl/of...html#3c09b2cfab
ten jest z nich najładniejszy ale cena bardzo zaporowa
4. http://otomoto.pl/jo...se-A365153.html
facet niby rolnik, powiedział przez telefon że lepszego nie znajdziemy, super stan ale 4 miechy ma ten ciągnik tylko ...
5. http://otomoto.pl/re...5x-A356666.html
nie wygląda najgorzej
6. http://otomoto.pl/sa...90-A371242.html
ciągnik ładny zadbany no ale ta kabina :D
7. http://otomoto.pl/ne...ke-A315698.html
chyba też swoje przeszedł...

Co myślicie o tych ciągnikach ??

#1514 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:35

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 4,5,7 wygladają nieźle. Ale mam jedno ale pisałeś że ma być 100% mechanik więc z tych to tylko zielony :P NH zapewne skrzynia EC i EHR ma choć były tez inne wersje okrojone...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1515 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 00:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A co myślicie o tych??
http://allegro.pl/ur...3704416720.html
http://allegro.pl/ze...3707324112.html

#1516 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 01:03

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Chyba żaden żaden z nich nie jest od handlarza a to jak dla mnie wielka zaleta. Poza tym trzeba to zobaczyć z bliska bo na załączonych zdjęciach niewiele widać...

#1517 Share 360i82Sa

360i82Sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2013 - 15:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Cześć.Ja na twoim miejscu kupiłbym Pronara 82 SA.Kosztuje nie całe 80 tys,łatwy w obsłudze,tani w naprawie(naprawdę rzadko zdarza się taka sytuacja),małe zużycie paliwa.Do tura też dobry.Tyle ode mnie życzę Ci dobrego wyboru :) .

#1518 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 17:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie doczytałeś. Pisze że ,,Ma na wydanie 50 tys zł"

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1519 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 21:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja moge polecic 2 typy jesli wiekszosc czasu bedzie pracowal ciagnik w ciezkim sieczkarnia do kukurydzy ,gruber, orka na dobrej ziemi to jakis john deere 6100-6200 lub massey ferguson 3050-3060 gdyby mial robic duzo w turze i wiekszosc czasu nie bedzie wyrzystywana duza moc. nie przesadzaj z moca i rozmiarem bo szkoda kupic np. ciagnik 160km zeby stal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share MedFire

MedFire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 21:53

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Kolego ja z rodzicami zdecydowałem się na New Holland TD5.95 mając 16 ha. Oczywiście na wiosce były zaraz glosy po co taki ciągnik dla nas itp, a teraz myślimy, że jak byśmy poczekali 6 miesięcy, to byłoby nas już stać na TD5.115 i taki byłby bardziej ok, bo nie trzeba byłoby sie bawić z szukaniem agregatu i pług obracalny tez byłby już 4 - skibowy. Niemniej mając ten ciągnik nie trzeba bawić się z pracą w polu, wskoczy się i zaora w parę godzin, posieje się szybko i jest po robocie. Także jeśli masz łeb na karku i chcesz się rozwijać, to w miarę możliwości kup to co jesteś w stanie. Generalnie swojego New Hollanda z pewnością bym polecił. ;)