Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

CzarooooXD    0

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Moje pytanie dotyczy ciągnika rolniczego Masse Ferguson 3065

Chciałbym zapytać czy warto kupić ten ciągnik

Najbardziej jestem ciekawy ile ten ciągnik spala i czy często się psuje?

 

Edytowano przez CzarooooXD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

 

A nie myślałeś o czymś bezpieczniejszym jeśli chodzi o zaplecze serwisowe, części zamienne ? 5314 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MF 3065 fajna komfortowa maszyna silny i wygodny ale jedna w miarę duża wada do awaryjna skrzynia i duży koszt naprawy. Z Ursusem 5314 nie miałem do czynienia ale kolega mechanik i użytkownik stwierdził że 5714 by nie zamienił na ursusa 914 bo tam się strasznie nisko siedzi jest niewygodny i w polu też nie za dobrze sobie radzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Po co załadać nastepne tematy jak jest temat o MF 3065 i o ciagniku na 20ha


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Możesz też poszukać Landini serii 8xxx to praktycznie bliźniak ale mniej popularny. Nie mam go ale czytając opinie na forum to komfort jest wielkim plusem, moc również i ogólne gabaraty też są pozytywne. Wadą jest natomiast stan którzy wizualnie może przedstawiac coś innego, i może być przykra niespodzianka w postaci naprawy kosztownej skrzni,
Ja osobiscie brałbym ale też zostawiłbym sobie zapas gotówki na ewentualną naprawe, który być może bedzie potrzebny.
Też sprawdz czy no Same Explorer nie w kregu twoich zainteresowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił bo jeżeli masz 25ha to w razie awarii nie łatwo będzie ci zapłacić za remont skrzyni szukaj coś tańszego w utrzymaniu polecam case 844xl 845xl 745xl itp. albo coś z Landini. Ja chyba bym brał Ursusa lub Zetora ponieważ są tanie w eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszy będzie jeden z ursus-ów sam mam 20ha i w tym roku brałem nowego (ursusa 9014h który w okresie żniw dawał sobie rade teraz czas na podorywki i orki zaboczymy jak mu pójdzie :D ) ale wracając do tematu jak koleg wyżej wspomniał poszukaj dobrze w internecie a na pewno znajdziesz jakiegos ursusa który bedzie ci odpowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ja mam MF3065, pracuje nim już od 11 lat w swoim gospodarstwie, najpierw 15ha dziś 30. Główny ciągnik w gospodarstwie, przebieg 8800mth i z ręką na sercu napiszę że przez ten czas wymieniłem opony tył, jeden simering, i to by było na tyle reszty nie liczę bo to pierdółki typu siłowniki tylnej szyby czy wymiany olejów (nie tylko silnikowych). Jakieś historie o awaryjnych skrzyniach wszędzie czytam, ale u mnie nic a nic się z nią nie dzieje (32 biegi).

Ciągnik całkiem komfortowy, a co ważne jak na 85km oszczędny, gania z pługiem oborotowych agromaszu 3, agregat uprawowy 3m i inne tego typu.  Wg mnie naprawdę godny polecenia ;) Pytaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nim na pewno nie jest skrzynia jak w c-360 że przez siłę wrzucasz i nic a w takim MF jak ktoś walczy ze skrzynią to i się popsuje bo jest delikatniejsza a remont drogi jeżeli jest dosyć skomplikowana  skrzynia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ja też tak słyszałem, ale tak jak pisałem wcześniej, ze skrzynia nic a nic się nie dzieje, działa bez zarzutów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Panowie, przede wszystkim skrzynia nie jest delikatna, a na pewno nie delikatniejsza jak inne zachodnie podobnej konstrukcji... Po prostu jest bardziej zaawansowana technicznie niż w c-330 i wymaga innego obsługiwania, serwisu o czym każdy zapomina albo oszczędza i dopiero taki mit się wziął. Trzeba dobrze trafić i dobrze sprawdzić prze zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj