Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

katator    473
a jak dokupi nastepne 20ha?? -to ciagnik bedzie w sam raz

wtedy już będzie trochę bardziej wykorzystany. ale wtym przypadku ciągnik to nie jedyny wydatek, bo będzie musział kupic do niego odpowiednie maszyny. praca ciągnikiem o mocy 110 km z maszynami od zetora 5211 będzie troche mało ekonomicznie uzasadniona, nawet przy tych 20 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1
Valtra to fajny ciągnik, no i jak masz mało czasu to ciągniczek w sam raz dla ciebie. No i te silniki Sisu, klasa sama w sobie, kiedyś mieli wajny zwyczaj podpisywania silnika nazwiskiem osoby która go składała. Dodatkowo Valtra jest mało popularnym ciągnikiem, więc będziesz oryginalny na takim rumaku.

tez mi sie to podoba przynajmniej wiem ze ktos to nadzorował. a nie szło jak z niektóre ciagniki na sztuki. dla taty spodobało sie najbardziej ze nie trzeba sprzęgła wciskac. bo sprzęgło jest w dźwigni od biegów. jeden koleś co ma valtre n mówił ze z przezwyczajenia zaczyna wrzycac biegi w samochodzie bez sprzegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

To nie chodzi o to, że ciągnik jest za duży tylko jak kupisz Zetora 11441 to do niego musisz i pługi 4-skibowe i ogólnie myśleć o zmianie całego sprzętu... A jakbyś kupił jakiegoś do 80-90KM to póki co wystarczyłby Ci sprzęt którym się wcześniej obchodziłeś... A kasa, która Ci zostanie z zakupu ciągnika [150000zł - Zetor 8441 = ok.35000zł]... Za to dokupisz potrzebny sprzęt do nowego ciągnika... Niezły plan...hehe :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
tez mi sie to podoba przynajmniej wiem ze ktos to nadzorował. a nie szło jak z niektóre ciagniki na sztuki. dla taty spodobało sie najbardziej ze nie trzeba sprzęgła wciskac. bo sprzęgło jest w dźwigni od biegów. jeden koleś co ma valtre n mówił ze z przezwyczajenia zaczyna wrzycac biegi w samochodzie bez sprzegła

I skrzynia w aucie wytrzymała?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

zetora proxime albo forterre 82 km albo proxime plus


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1
I skrzynia w aucie wytrzymała?

 

koles mówił ze zdarza mu sieze prubuje biegi na siłe wrzucic ale skrzynie za zgrzyta i sobie przypomina o sprzegle. ale mówil ze praca tym ciagnikiem robie sie nudna bo praktycznie nie ma co robic przy obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

musi sie przezucic na ursusa :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Ja na twoim miejscu kupiłbym Massey Ferguson używanego, mniejszy wydatek i w ogóle. takiego 3080 do 50000-60000 tyś.zł kupisz w dobrym stanie. Ale wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

bierz forterre 82 km !!!!!!!!!!!!


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilon1234    0

Nie bier zetora bo to muły, żrą i lenie!!! Ja mam 20 h i mam P5 z silnikiem Iveco 100 km!! Jak chcesz więcej info o tym ciągniku pisz na blejk.marian@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Nie bier zetora bo to muły, żrą i lenie!!! Ja mam 20 h i mam P5 z silnikiem Iveco 100 km!! Jak chcesz więcej info o tym ciągniku pisz na blejk.marian@wp.pl

masz naprawde mega pojecie o nich.duuuzo ludzi ma zetory i nie narzekają.moze to nie fendt czy jd ale lepszy od ursusa.a nie wiem czemu sie tak podniecasz swoim pronarem...porownywalny do zetora


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem duzy ciagnik to nie sztuka kupic tylko go potem wyposazyc a czym wieksza maszyna tym wiekszy wydatek a przeciez do takiego ciagnika nie podczepisz 2 skibowego pluga a wiec kup sobie cos mniejszego np jakiegos ursusa 4514,6340,malego massy fergusona i to ci wystarczy moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilon1234    0

Ty tak nie broń swego zetorka bo sam mam 12 z 2000 r i złom jak hu*!!! Ty go możesz do 30 porównać!!! A ja mam sie czym podniecać bo mam elektronike od fendt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Nie chciałbym tu koledze odradzać w wyborze ciągnika, ale nie polecałbym Massey Fergusona... Mój znajomy miał 3080... Pierwszy rok bardzo go chwalił, jaki to dobry ciągnik wcale się nie psuje, pół roku minęło silnik się posypał z niewiadomych powodów, wsadził sporo kasy w silnik pojeździł trochę i kolejny raz zepsuł mu się silnik, tym razem ze skrzynią biegów i czymś tam jeszcze nie pamiętam dokładnie... Kupił go za 50 000zł, a na koniec sprzedał go za grosze bo nie opłacało się naprawiać... Tyle ile wtedy za niego dał to tyle kasy wsadził w remont tego ciągnika przez pół roku... I drugi ciągnik musiał kupić [kupił Same Antaresa 110KM również za ok. 50 000zł], bo nie miał czym na polu robić...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Bratu przybylo pola i nieznisczalna c360 nie daje juz rady.

Jaki wg was ciagnik bedzie najlepszy na taki areł?

Nowy czy urzywany?

Prosimy o porade i podanie przykladowych modeli w rozsadnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

okolo 20tys.

W ciagu ostatnich dwuch lat zrobil dwojke dzieci i sie troche priorytety wydatkow zmienily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No to w grę wchodzi chyba tylko Zetor 8011 lub Ursus C-385, ceny w granicach 16-18 tys zł w dobrym stanie, lub młodszy ale niekoniecznie w lepszym stanie Ursus 912 cena ok 20 tys zł. MTZ do 20 tys to raczej dobry się nie trafi, chyba, że z tych starszych modeli ale mi sie one nie podobają, mimo że słyszałem wiele dobrych opinii o nich.Wydają mi się troche za lekkie a na taki areał to już powinna być cięższa maszyna jak ww. ursusy lub zetorowskie odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Za 20tyś to nie kupi zetora 7211

Ale można poszukać czegoś z Ursusów 385 czy zetorów 8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 30ha proponowal bym jakies 4x4 ale za 20tys hmmm nie wiem czy cos znajdzie chociaz sasiad sprowadzil sobie fendt'a 90km z turem tyle ze stary troche bo 83r ale maszyna super mysle ze jak bys dobrze poszukal to bys znalazl cos odpowiedzniego dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

No to na kredycik Forterra 8641 lub coś z Farmtracków albo JD 5720


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj