Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share rolnikzdoskoku

rolnikzdoskoku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) hmmmm... to może być troszke starszy ale zeby nie był wyciorany a jak coś to troche dołoże tak do 35tyś no max 37tyś, jak ktoś coś wie to piszcie(:

Edytowany przez rolnikzdoskoku, 30 grudzień 2012 - 12:41.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 00:39
  •  

#1362 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 01:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja stoję przed dylematem jeżeli chodzi o wybór ciągnika... Zastanawiam się nad w pełni wyposażonym New Holland'em T5070 i Massey'em Ferguson'em 5450 z podobnym wyposażeniem. Cena jest podobna, choć nie pytałem jeszcze poszczególnych dilerów. Mam areał ok. 20ha GO oraz produkcję trzody chlewnej. Ciągnik miałby być brany wraz z turem i miałby być głównym, a do pomocy miałby C-330. Ogólnie jestem bardziej za MF'em, ale do serwisu Korbanków mam jakieś 160km, a do NH 8km. I tu się pojawia problem... wg producentów, MF ma spalanie ok 210g/kwh a NH 227g/kwh, co też ma znaczny wpływ na wybór. Możecie coś doradzić? Ciągnik miałby być brany na PROW

#1363 Share mimol22

mimol22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 23:36

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Panowie jestem nowy na tym forum. Sporo czytałem lecz w dalszym ciągu nie mogę podjąć decyzji w kwestii wybrania odpowiedniej maszyny.
Zaczynając od początku. Jestem szczęśliwym posiadaczem niedawno wyremontowanego ciągnika MF 294 72kM. Zajmuje się uprawą wierzby energetycznej na areale 22ha.
Złożyłem wniosek na PROW który został pozytywnie rozpatrzony :)
Poszukuję ciągnik w zakresie mocy 80-95 kM.
Ciągnik wykonuje poniższe prace:
- koszenie wierzby przy użyciu przerobionej sieczkarni Pottinger mex 3 (około 350h/rok jeśli przeróbka zda egzamin),
- wywożenie biomasy przy pomocy przyczepy jednosiowej 3,5t,
- wykaszanie dróg technologicznych przy użyciu kosiarki Rotosan (około 50 h/rok),
- praca z opryskiwaczem 400l (około 50 h/rok),
- praca z rozrzutnikiem obornika 6t tandem,
- praca z ładowaczem czołowym przy ładowaniu obornika na rozrzutnik (łącznie z rozrzutnikiem około 300 h/rok),
- kultywator 2,2m (około 50h/rok),
- glebogryzarka 2m (sporadycznie używana),
- rębak z taśmociągiem (350h/rok lub 0 h/rok jeśli przeróbka kosiarki wypali).
Docelowo będę świadczył transport przyczepą dwuoosiową 14t na dystansie 15 km (około 1500 t/rok).
Wartości godzinowe są podane w roku zbiorów 13ha w cyklu trzyletnim (czyli zbiór 13ha w jednym roku, w drugim 9, trzeci przerwa).
Dodam że planuje powiększyć plantację o 12ha żeby wypełnić trzeci rok pracą dla sprzętu.
Mówiąc szczerze to nie wiem na co się zdecydować. Najbliżej mojej miejscowości znajdują się serwisy New Holland i John Deere.
Ze względu na pracę z ładowaczem czołowym konieczne jest napęd na przód, mokre sprzęgło i hydrauliczny rewers (kolana nie dają rady przy takiej częstotliwości wyciskania sprzęgła). Zależy mi na niezawodności (ponieważ pracuję na pełen etat i nie mam czasu na przestoje) oraz komfort (zbiory są wykonywany przy minusowych temperaturach a naworzenie w trakcie upałów no i po pracy chciałbym mieć trochę wygody)
Proszę was o jakieś wskazówki czym się kierować przy wyborze sprzętu ponieważ nie mam dużego doświadczenia z innymi ciągnikami oprócz mojego MF'a. Maksymalna kwota netto 150tyś zł oczywiście z ładowaczem czołowym. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

#1364 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 12 styczeń 2013 - 08:01

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jakbyś dołożył trochę to byś mógł wziąć JD z serii 6000 najniższy model ma chba 95 albo 85 km, ogólnie chwalą rolnicy te ciągniki mimo ciut większego spalanie w lekkich pracach. Z mniejszej serii to na 5M by starczyło ale wygoda mniejsza 5R to 90km teraz 175 netto znajomy płacił bez ładowacza.

#1365 Share piotrek420

piotrek420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 10:51

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Do takich prac jakie opisałeś był dobry Df Agrofarm 420 profiline. Zwrotny,dobra widoczność,spalanie w granicach 5- 6l w tych pracach co opisałeś.Jeżeli chodzi o wyposażenie to profiline posiada rewers elektrohydrauliczny 2 półbiegi skrzynie 40/40 kabinę wysokiej widoczności, ehr, klimatyzację, obrorty wałka 540,540eco 1000,1000eco i pompę chydrauliczną o wydajności 56 l min co daje np. szybkom obsługę wywrotu przyczepy lub prace podnośnika.

#1366 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 11:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Albo coś ze smerfów tak około 105 110 km?

#1367 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 11:23

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jakich smerfów??

#1368 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 12 styczeń 2013 - 11:52

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Albo Kubota M9540 / M9960 oszczędniejszego ciągnika chyba nie ma , rewers w standardzie , a cena z ładowaczem pewnie koło 200 tysi

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#1369 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 13:27

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Za te pieniądze z ładowaczem to pożądanego nic nie kupisz ;/
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#1370 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tematy połączone

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 00:39
  •  

#1371 Share Jacek9024

Jacek9024

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witam mam problem z wyborem ciągnika rolniczego. ciągnik ma służyć w gospodarstwie jako główny na ok 20 hektarowym o profilu bydło mięsne gleby to lekkie i czasem trafiają się średnie. Myślałem nad Zetorem Proximą Plus 90 a Farmtrakiem 690dt który lepszy

#1372 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:09

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jak za 25tyś zł to urus 912 chyba że z turem to zetor 7211 lub 7711 ale nie wiem czy kupisz za tyle

#1373 Share lukas0997

lukas0997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) famtrack to nie był by dobry pomysł bierz zetora proxime 90 dobry ciagnik i cena jest dobra abo new holland t5040 lub t5050 około 90km

#1374 Share miles4514

miles4514

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Maszyny Rolnicze

Napisany 06 luty 2013 - 20:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tak więc muszę się was poradzić jaki ciągnik doradzić mojemu wujkowi ;D Ciągnik około 100KM , miałby pracować na bardzo ciężkiej ziemi , glinie itp. ;) Jest to bardzo ciężka ziemia ponieważ Ursus 902 w 3x35 ma co robić ;D Ciągnik miałby być nowy , moim zdaniem kupując nowy ciagnik bez PROW strzeli głupotę bo się nie opłaca ;P Tak więc jakie radzicie nowe a jakie używane ?

#1375 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 11 luty 2013 - 21:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja wiem czy strzela głupotę ja ciagnik brałem bez PROW na zwykły kredyt cena zestawu 130tyś i w ciągu 3 lat go spłacę nowy to nowy zawsze trochę pochodzi propozycje:
-Zetor Forterra 105 dobry uciąg do pługa ;)
-John Deere 5100R półbiegi i dobra skrzynia chodz lekko moze nie mieć ;)
-Farmtrac 7100DT moim zdaniem niedopracowany jeszcze
-Ursus 1014 z używanych też ładnie pracują
-Zetor Forterra 9641 , 10641 jest ich na allegroo
-Case JX90

#1376 Share mimol22

mimol22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 luty 2013 - 07:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Panowie.

Prośba o konsultację. Od miesiąca walczę z delerami Ursus, John Deere oraz Massey Ferguson.
Mówimy o nowym ciągniku na PROW.
Dograłem cenę trzech modeli. W moim przypadku współnym mianownikiem nie jest moc lecz kombinacje cenowo wyposażeniowe.
- Ursus 9014H ładowacz Ursus 6A,
- John Deere 5080M ładowacz John Deere 583,
- Massey Ferguson ładowacz Stoll 850P.
1. Ursus 9014h:
+ pneumatyka,
+ mieści się w mim tagecie cenowym,
+ Silnik Perkins, podzespoły Valtry,
+ spalanie,
+ koszty eksploatacji,
+ można podkręcić pompę wtryskową żeby otrzmać z niego 10014H,
+/- łądowacz czołowy o dużej masie i nieznanej dla mnie jakości lecz zadowalającej cenie.
- niepweność co do jakośći,
- brak rewersu hydrualicznego,
- mało wydajna hydraulika,

2. John Deere 5080M.
+ można podkręcić pompę wtryskową 5070M żeby otrzmać z niego 5080M,
+ bardzo dobre ładowacze czołowe o niskiej masie,
+ rewers hydrualiczny,
+ konstrukcja ramowa,
+ wydajna hydraulika 94l/min,
- nie mieści się w moim tagecie cenowym (różnica zostanie skredytowana na 5lat),
- spore spalanie w stosunku do konkurentów,
- koszty eksploatacji,
- niepweność co do jakości,
- droga pneumatyka (około 10tyś zł, nie brana pod uwagę w wycenie),

3. Massey Ferguson 5410:
+ można podkęcić pompe wtryskową i otrzymać w ten sposób 5420,
+ wydajna hydraulika 90l/min,
+ pneumatyka,
+ silnik perkins,
+ spalanie,
+ komfort,
+ bardzo dobre ładowacze czołowe o niskiej masie,
+ skrzynia Dyna 4,
- cena - jest najdroższy z konkurencji (różnica zostanie skredytowana na 5lat),
- koszty eksploatacji,
- wrażliwość skrzyni na zanieczyszczenia (pożyczanie sprzętu opartego na hydraulice nie wchodzi w grę),
- sterowanie elektorhydrauliczne które nie wiem jak się sprawuje na dłuższą metę w trudnych warunkach jakimi jest praca w zimie.

Ciągnik ma pracować na 20ha jak wspominałem kilka postów temu. Który ciągnik Waszym fachowym zdaniem jest warty polecenia.
Koszty ekploatacji są ważne tak jak spalanie. Robie około 500h/rok. Różnica 2l/h powoduje przy koszcie paliwa 5,7zł/l różnice kosztową w wysokości 5700 zł/rok. Jest to spora kwota biorąc pod uwage 5 lat mamy 28500.
Nie wiem czy zestawienie jest obiektywne ponieważ jestem miłośniekiem MF z racji posiadanego MF 294 który dzielnie mi służy od 9 lat.

Edytowany przez mimol22, 13 luty 2013 - 08:35.

#1377 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 13 luty 2013 - 17:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To tak MF jak to mówisz napchany najbardziej elektroniką i że najbardziej czuły na wszystko zmieszanie oleju itp a Ursus najprostszy chodz długa praca może być męcząca jak tak się boisz minusów MF to bierz JD masz połączenie elektroniki z mechanicznymi podzespołami takie połączenie chodź Ursus i Masey mają silnik tej samej marki no JD MA NAJBARDZIEJ WYDAJNĄ chydraulikę ;) no i MF jak tak najdroższy Ursusa bym odstawił w tył i bardziej porównał JD i MF ;)

#1378 Share Grzegorzmajster

Grzegorzmajster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) URSUS 914

Post bez uzasadnienia !

Edytowany przez murtek3, 17 luty 2013 - 17:50.

#1379 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) za posty bez uzasadnienia można dostać punkty

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:35

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) do mimol22
stalem przed takim samym wyborem co ty tj ciagnik +ladowacz
Najbardziej podoba mi się mf-fajnie sie jezdzi(skrzynia)-scieta maska,regulacja rewersu- tylko ta cena!
jelonka bym sobie odpuscil-podobna cena do mf a jednak moim zdaniem gorszy( przepraszam wyznawców kultu jelonka ;) )
ursus-mam mieszane uczucia.Wszystko zalezy co chcesz robic ciagnikiem i jak duzo.Sam mialem dylematy i kupilem proxe power z rewersem elektrohydr. i wiem jedno-w zyciu juz bym nie kupil ze zwykla skrzynia.Dobre dla takich leni jak ja-kolano nie dostaje w du*e- i polbiegi to bajka-naprawde przydatna rzecz.Co do wykonania ursusa wcale nie mowię ze turcy zle robią-czasem moze byc lepiej zorganizowana fabryka i pilniejsi pracownicy jak np. we Francji.Globalizacja