Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 16:56

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) krotko i zwiezle co byscie wybrali za 120tys mam dwa typy:
nr 1 Zetor Proxima 80
Skrzynia 12x12 rewers.
ogumnienie standard
podnosnik 4,2t o ile sie nie myle standard
ogolnie standardowa "goła wersja z rewersem

nr2 Farmtrac 675dt
z szerszymi oponami
z grzałką
z silnikiem perkinsa :)
z podnosnkiem o wydajnosci 3,2t

czyli krótko mówiac albo goły zetor albo dopasożony farmtrac:
prosze jakby ktoś jest dogłebniej zorientowany co do specyfiki o okreslenie plusów i minusów obu modeli
Nigdy w życiu nie sadzilem iż zakup ciagnika przyniesie taki problem zwiazany z wyborem stajni
Według mnie zetor wydaje sie ciagnikiem trwalszym i solidniej wykonanym a co do farmtraca hmm takze niezly ciagnik tylko jest to marka z bez tradycji jaką ma konkurent

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:36
  •  

#1282 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:14

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Te ceny to są wstępne bez negocjacji? Bo jeśli tak to szersze papucie czy coś innego możesz jeszcze wynegocjowac ;) Jeśli istnieje możliwośc to doposaż ciągnik w WOM o prędkości 540E (750) na pewno przełoży Ci się to na oszczędności paliwa podczas pracy z lekkimi narzędziami napędzanymi od WOM :)

Jeśli ja miałbym wybierac z tych dwóch to na główny ciągnik wziąłbym Zetora zaś na pomocnika mógłby byc Farmtrac -_- Dlaczego tak? Bo Zetor jest mocniejszy, ma większy udźwig TUZ, wydajniejszą hydraulikę, jest cięższy o około 700Kg od FT ;)

@Ursusc385 a to stanowi istotną różnicę bo każdy ładowacz ma inną cenę -_-

Edytowany przez MgrLukash, 03 kwiecień 2012 - 20:18.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1283 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) w proxime jak jest skrzynia 12x12 z rewersem automatycznie jest walek 540/540E lub 540/1000 ;)

#1284 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 15:11

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) moze ktoś zarzucic konkretne informacje dotyczace spalania i dokladnie opisac z czym pracuje na jakiej ziemi itd.

#1285 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja posiadam FT 690 mam dopiero 55 mth ale na belarusa bym nie zamienil 123.500zl 88km spalanie jeszcze go tak nie wyczołem dokładnie lekkie prace tak 5-6 l i po przegladzie mi zmniejszyli obroty wolne bo miał ponad 1 tys. bardzo zwrotny zkrzynia zsyynchronizowana w ciezkiej robocie łyknie około 8-9 l napewno. prosty mechaniczny ciagnik zadnych bajerow elektroniki...itd zwolenice planetarne ,silnik sie swietnie wkreca na obroty ma prace jak ....sisu

moja mała rada pojezdzij po delerach przejedz sie kazdym co ci odpowiada i do jakiej pracy ,do jakich maszyn sa jeszce takie wynalazki jak Foton..(chinszczyzna) nie mam opini o tym.....

#1286 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 16:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Cześć
Przyłącze się do tematu.
Zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika 80-90km.
Mój areał to niecałe 20h.Ciągnik miał by być głównym koniem pociągowym w gospodarstiwe.Jak na tą chwile mam tylko
mf 255.
Chodzi głównie o cos polskiego i taniego.Ciągnik ma być kupiony na młodego rolnika.
Prowadzę hodowlę trzody chlewnej.
Zastanawiałem się nad kupnem Pronara 82SA lub TSA.
Znam parę osób które maja Pronara i zachwalają go.
Myślałem na kupnem Belarusa lecz slyszałem niepochlebne opinie o nim. -_-
Doradzcie mi.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#1287 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a może zetora? te najnowsze modele są bardzo fajne wygodne dla pasażera również< jeśli chodzi o miejsce dla pasażera to zetor wygrywa> cena jestt całkiem całkiem a ze spaalaniem to głupoty.. użytkuję to wiem

#1288 Share wumis

wumis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:53

Na 20 ha moim faworytem jest KUBOTA M6040

#1289 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:16

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Powiem tak miałem podobny dylemat chiałem najpierw farmtracka potem belarura 952.3 potem jakis inny wynalazek az wreszcie padło na fendta 309 c z 2003 r za ok 140 tys mysle ze zle nie zrobiłem bo fendt na wartosci nie straci tak jak mtz narazie mało pali i jest ok a komfort nie porównanie do mtz bo tez mam tego dziada od nowosci

#1290 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:56

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ciagnik jest na premie mlodego rolnika, takze raczej nowy wchodzi w gre, rowniez polecam zetorka ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:36
  •  

#1291 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No sorry ale niby dlaczego pronar jest lepszy od "ruska" przecież pronar jest jak to ująć podróbka belarusa jedyne co ich rozni to karoseria

w niedziele tj 15 kwietnia. beda targi rolnicze w Czarnkowie wiec popytam sie o ceny i ogolnie poprzygladam sie a nastepnie tydzien pozniej 21-22 kwietnia targi w Starej łubiance
Nie wiem jak wygldadaja targi w Czarnkowie ale mialy one zastąpić Starą Łubianke wiec powinny bycpodobne i prawdopodobnie bedzie mozna "po handlowac" i wyciagnąć cos wieccej :D
Ahh tak to napisałem moze komuś ta informacja sie przyda

Edytowany przez janczar810, 08 kwiecień 2012 - 06:14.

#1292 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 12:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Orientacyjne ile taki zetor kosztuje i jaki model w zakreie 80 km?
I jeszcze jak z sprzetem do niego?
Musiałbym się zmieścić w granicach 100 tys bo wiecej nie mam chyba że wezme kredyt ale to raczej nie wchodzi w gre.
O zetorze slyszalem dobre opinie lecz nie wiem jak tam cena bo troche przekracza moj budzet. :huh: :(

#1293 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Kolego z tego co mi wiadomo Zetor proxima 80 +rewers wom 540/540E 120,000Brutto
z kolei Farmtrac 675dt 108 000 Brutto wiec roznica spora :( własnie jestem w takiej samej sytuacji i nie wiem co wybrac ale na pewno bedzie jedno z tych dwóch.
Orientuje sie moze ktos ile kosztuja tury do zetora czy roznica cen bedzie znaczna w porównaniu z farmtraciem?
Jestem nie do konca doinformowany ale wydaje mi sie zetor maszyna solidniejsza a zarazem trwalszą a spojrzec na sylwetke obu ciagników starsze modele zetora ( lata 00' ) mialy podajrze chyba praktycznie identyczna maske co teraz farmtrac to co wizualnie widac i zarazem lepsze wykonanie kabiny na korzysc zetora. Wracajac do silników perkins i zetor hmm na temat spalania zetora za wiele nie wiem i wydaje mi sie iz tak czy siak musi w lekich pracach spalic zapewne wiecej od perkinsa a wiec wedlug spalania przewyzsza tu na pewno farmtrac i nie ma tu dwóch zdań jako ciagnik do wszystkiego. przodki sa podobne ale zetor posiada troszke mocnieszy od farmtraca. patrzac na hydraulike z udzwigiem u zetora 4.2t co do farmtraca wynosi podajze cos ok. 2,4t (chyba )
Tylko nie wiem o co chodzi z tymi zwolnicami planetarne itd. w obu modelach zetor i farmtrac.
a spogladajac na sprzegło takze za wiele na jego temat za duzo nie wiem prosilbym kogos obeznanego o przyblizenie tematu jak tu wyglada przy obu modelach
skrzynka biegów w fartracu to carraro a w zetorze ZETOR :)
trudny wybor jestem nastawiony zdecydowanie na kupno tylko wiadomo wszystko zalezy od dilera ZA ILE bo wole dołozyc np. te 10tys a miec juz ciagnik do konca

#1294 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Co do ceny to tak jak podkreślalem nie mam za duzego dochodu więc raczej zetor i farmtrac odpadaja.
A jest wśród nas jak posiadacz pronara sa lub tsa z 10-12 r.
Mi żadne bajery typu rewers klima,jakis lepszy wom nie sa potrzebne.
Człoweik na ursusach jedzil cale lata i jakos zyje.
Ja pottrzebuje zwykly ciagnik 4x4 tani prosty w obsłudze oszczędny i niepsujacy się.Wiem że ideał trudno wybrac wiec pytam sie was.

#1295 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:23

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) moj znajomy ma pronara 82SA 06' i Belarusa 950,3 11' podajże
a wiec w tym pronarku nawaliło mu łożysko w tylnim kole po ok. 3lat to duże co nachodzi na ośke no i sie troszke zapowietrzał tzn. nie mogł nim praktycznie wcale jezdzic zero mocy niby jakis przewod byl nieszczelny po ok. 5lat

a co do belrarusa ostatnio mi mówił iz zgłsil na gwar. rozdzielacz bo strasznie z niego leci a to po 13miesiacach a ciagnik z grudnia

Pronarka jest na najszerszych laczkach z turrm i wspominał ze predzej sie go zadusza od belarusa prawdopodobnie głownym powodem jest szersze ogumnienie w pronarku
ostatnio mowił iz "musi oszczedzac teraz pronarka" nie wiem co mial na mysli a wiec ogolnie mysle ze lepszym wyjsciem bylo by kupno belarusa niz pronarka takie moje zdanie w jego przypadku belarus ma wiekszy apetyt poniewaz ma turbine i 90kucy.

#1296 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 18:38

Ja pottrzebuje zwykly ciagnik 4x4 tani prosty w obsłudze oszczędny i niepsujacy się.

Takie rzeczy tylko w Erze :P
Kupujac tani produkt musisz pogodzic się z jego niską jakością oraz wyższą awaryjnością ;)

Orientuje sie moze ktos ile kosztuja tury do zetora czy roznica cen bedzie znaczna w porównaniu z farmtraciem?

Ładowacze tej samej firmy beda kosztowały tyle samo różnica to kwestja przystawki do ciagnika ;)

Zastanawiałem się nad kupnem Pronara 82SA lub TSA.
Znam parę osób które maja Pronara i zachwalają go.
Myślałem na kupnem Belarusa lecz slyszałem niepochlebne opinie o nim. -_-

Nowy Pronar 82SA kosztuje ok. 120 000zł brutto,
Za ok 95 000zł brutto można miec Belarusa 920 czyli odpowiednika w/w Pronara
Ciągniki te różną się jedynie opakowaniem - Pronar ma nowocześniej wyglądającą kabine i maskę, technicznie róznic praktycznie niema

Edytowany przez MgrLukash, 08 kwiecień 2012 - 18:55.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1297 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 08 kwiecień 2012 - 19:03

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) mp 255 chyba najlepiej belarus 820 na stozkowym lub krzyzakowym moscie. krzyzak 10tys drozszy ale solidniejszy i szersze ogumienie

#1298 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 20:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Co do ceny tego Pronara 82SA to trochę przesadziłeś MgrLukash.
Był nie dawno u mnie gościu z jednej firmy i podał mi cennik Pronarów jakie ma
82A - 96 tys.
82SA-108 tys.
a co do maszyn to
siewnik Famarol 20 tys.
agregat Tempessa czy jakoś tak 10 tys. (Grano System)
pług Akpil - 9 tys.
Patrzałem też na Allegro i w Wałczu mają nawet o 5 tys. tańsze. ;)

Edytowany przez mp255, 09 kwiecień 2012 - 12:46.

#1299 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 07:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jak bedziesz jechał do Wałcza tzn Kania to przez płot jest konkurencja ma to Magda w ofercie ma praktycznie wszystkie ciagniki oprócz rusków. ja bym na Twoim miejscu nie brałbym pronara badz co badz jest to składany w narwi a wiec przechodzi przez pare raczek wiecej zanim trafi to nabywcy a Belarus ma znacznie krótrza droge aby trafic do patenta a wiec wez belarusa jest to samo tylko w innym desingu i przez osoby skladajace ten traktor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:22

Co do ceny tego Pronara 82SA to trochę przesadziłeś MgrLukash.

a co do maszyn to
siewnik Famarol 20 tys.
agregat Tempessa czy jakoś tak 10 tys. (Grano System)
pług Akpil - 9 tys.
Patrzałem też na Allegro i w Wałczu mają nawet o 5 tys. tańsze. ;)

Zerkłem na allegro i tam właśnie było po tyle :huh:

Ogólnie Pronar jest lepiej pomalowany niż Belarus i ma lepsze tłumiki (w MTZ po kilku miesiącach będziesz musiał go spawac lub wymieniac na nowy)

Taniej kupisz Zestaw z Agromaszu ;)
http://otomoto.pl/ag...00-A140568.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫