Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To ja od razu chciałbym w tym temacie zapytać jak jest z doborem ciągnika na 20 ha branego na PROW?
Jest taka tabela w arimr do doboru ciągników i według niej kwalifikuję się do 10-20 ha przysługują mi 1-2 ciągniki, maksymalna moc ciągnika to 34-51 kW, nasycenie gospodarstwa mocą ciągników to 45-70 kW/gosp. , i 3,4-4,6 kW/ha.
i tu moje pytanie o co w tym chodzi? Napisane jest w dokumentach arimr, że do tej tabeli nie wlicza się ciągników 20 letnich i starszych więc praktycznie żadnego ciągnika tu nie wliczam, tak jakbym brał pierwszy ciągnik. Ale czy na posiadany areał mogę wziąć ciągnik 100 konny jako, że chcę go na główny i nie chcę jakichś mniejszych? Czy musi być nie większy niż 51 kW? Rzekomo można przyjąć margines błędu 20% co daje mi i tak przedział 41-61 kW czyli 55-83 KM więc to wraz za mało. jak to dokładnie jest? Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Brał ktoś na PROW i na nie całe 20 ha ciągnik mocniejszy niż 85 KM?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 18:21
  •  

#1262 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:14

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ARiMR nie obchodzą ciągniki powyżej 20 lat. Możesz mieć 4 Zetory 12045 a i tak dostaniesz na ten areał ok. 100km. Wszystko zależy na kogo trafisz. Tylko licz się z tym, że następny nabór na MGR dopiero w 2014 roku najwcześniej. Różnicowanie pewnie jeszcze będzie.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1263 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:20

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) MGR mnie nie interesuje ;) Za dużo warunków i komplikacji. Jedynie PROW. A o ile wiem kolejny nabór będzie w 2013 bo 2012 chyba właśnie trwa.
Właśnie chodzi mi o to jaki mogę dostać. Te tabele są dziwne i pytam czy ktoś miał taką sytuację bo nie interesuje mnie nic mniejszego niż 90 kucy a według tabeli nawet 90 kucy mi nie przyznają. Dlatego pytam jak się ma teoria do praktyki czy jednak przyznają większe maszyny na mały areał?

#1264 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 05 luty 2012 - 00:11

MGR mnie nie interesuje ;) Za dużo warunków i komplikacji. Jedynie PROW. A o ile wiem kolejny nabór będzie w 2013 bo 2012 chyba właśnie trwa.

PROW czyli Program Rozwoju Obszarów Wiejskich to jest zbiór tych wszystkich programów. Tutaj masz ich listę:

Oś 1 Poprawa kokurencyjności sektora rolnego i leśnego
Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie
Ułatwianie startu młodym rolnikom
Renty strukturalne
Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów
Modernizacja gospodarstw rolnych
Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej
Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa
Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych
Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności
Działania informacyjne i promocyjne
Grupy producentów rolnych
Oś 2 Poprawa środowiska naturalnego i obszarów wiejskich
Wspieranie gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania
Program rolnośrodowiskowy
Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne
Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych
Oś 3 Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej
Odnowa i rozwój wsi
Oś 4 LEADER
Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju
Wdrażanie projektów współpracy
Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1265 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:22

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No Daniel nie wiem czy Tobie to ktoś tak tłumaczył ale ja taki głupi nie jestem. Znam zasady czyli teorię pytam o praktykę. ;)

#1266 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 05 luty 2012 - 19:37

MGR mnie nie interesuje ;) Za dużo warunków i komplikacji. Jedynie PROW. A o ile wiem kolejny nabór będzie w 2013 bo 2012 chyba właśnie trwa.

Dobre. chłopie czy ty wiesz co piszesz. zaprzeczasz sam sobie. Daniel ci wytłumaczył jak wygląda podział programow prawidłowo.

Edytowany przez janusz20, 05 luty 2012 - 19:39.

#1267 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dobra już wiem w czym robię błąd. Źle operuję skrótami. Po prostu nie interesuje mnie 75 tysi na rozwój tylko zwrot 50% na zakup maszyn. Już nie pisze skrótami bo znowu coś pomieszam ale chodzi chyba dokładnie o MGR-modernizacje gospodarstw rolnych ;P

Edit: No kurde wiem o co chodzi nie wiem jak to wytłumaczyć ;P Ale ogólnie chodzi mi o praktykę nie o przepisy. Bo wiem, że niektórym margines błędu sięgnął ponad 20% i dlatego pytam się czy to się często zdarza czy to pojedyncze przypadki?

Edytowany przez Kamillo0, 05 luty 2012 - 19:50.

#1268 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dużo zależy jak się uzasadni wniosek.Przy dobrym uzasadnieniu i na 5 ha mozna dostać ciągnik 80-90 km.

#1269 Share sajmonM8

sajmonM8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:47

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) FENDT 309 LSA :)

Edytowany przez milanreal1, 15 luty 2012 - 22:24.
post bez argumentacji

#1270 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 10:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Na 20 ha moim faworytem jest KUBOTA M6040
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 18:21
  •  

#1271 Share pioblo5

pioblo5

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 11:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a moim faworytem jest Same DF

#1272 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 18:15

Witajcie
Przyłącze sie do tematu
Tak własnie zastanawiam sie na kupnem nowego ciągnika na ok 20ha ktory bedzie ciagnikiem głownym na gospodarce. Produkcja nastawiona na mleko jak i również niewielkie ilości opasów ogółem dla 20szt bydła. grunty orne są lekkie przeważnie piaszczyste IV-VI klasa gdzie IV to rarytas natomimast łaki to przeciwienstwo łaki torfowe gdzie troszke deszczy i robi sie nie za ciekawo i strasznie mokro i ciezko z czym kolwiek wjechac bez 4x4.
Cały sprzet mam pod URSUSA c360 a po zatym mam jeszcze 330M i 4011 aha no i MF255

a zastanawiam sie nad
Zetor Proxima 70 B 4WD
Farmtrac 675 DT

Zetor Proxima 90 B 4WD
NH T5030

no i oczywiscie takze wchodzi Belarus820
Aha i najwazniejsze ciagnik bedzie prawdopodobnie kupywany na Młodego Rolnika ale takze zastanawiam sie nad zmiana biznesplanu i wpisanie zakupu ziemi ok. 4ha
a wiec albo ciągnik albo ziemia

przypominam sie :D
A wiec to juz pewne tylko co kupic aby stykło na jakies dwie dekady cena nie za wysoka iz w takim gospodarswie nie mozna pozwolic na rozrzutność. Chcem kupic cos za nieduze pieniadze i licze na malo awaryjny sprzet a co to komfortu to jakos dam rade czloweik od dziecka tłukł sie ursusami i jakos zyje ale czas troszke to polepszyc. Patrzac na ceny najtanszych mówie tu o Belarusach 820 do 952 wydaja mi sie zbyt wygorowane prawie 100tys :( to chyba troszke przesada. Natomiast wpadł mi w oko Farmtrac675dt wydaje mi sie ze nie spali duzo wiecej od 360 ale chyba z reszta chyba rusek takze do paliwozernych nie nalezy a uciag i podnosnik jest nadwyraz mocny jak na taki ciagnik (4,5t udzwigu gdzie farmtrak ma cos w okolicy 3t) a wiec czekam na sugstie innych marek ale tak aby cena maksymalna kształtowała sie do 115tys brutto calkowite max 120tys w przyszlosci zamierzm dolozyc tura

#1273 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 marzec 2012 - 16:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Belarusa sobie odpuśc nie wartę są tej ceny a ni za specjalnie nie nadają się do pracy zładowaczem czy prają rolujacą(chyba że jakaś bardzo mało wymagajacą)

Najlepszy do ładowacza byłby Zetor Proxima Power ale ze względu na to iz ogranicza Cie fundusz taka opcja nie ma racji bytu -_-
Moim zdaniem Proxima 70 będzie lekko za mała nie ze względu na wielkosc gospodarstwa lecz na jego profil :) (wiem po sobie że taki 60konny Zetor 5340 ma ciężko np: z prasą walcową) optymalnym rozwiązaniem była by Proxima 80 lub 90 wyposażona w skrzynie 12/12 ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1274 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 17:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) takze zetor przypadł mi do gustu lecz jak zobaczylem cene to jakos ochota odeszla dalekoooo!! :(
Narazie moim faworytem jest Farmtrac 675dt tylko jest jedno ale nie mogę znależć zadnego posiadacza u mnie w okolicy a wiadomo pójść do dilera z prosba aby znalazł mi blisko rolnika z tym ciagnikiem bylo by troszke nie obiektywna opinia posiadacza badz moze zwiazanego z dilerem mam nadzieje ze rozumniecie o co chodzi a jazda po palcu to nie to samo cigniczek czysty nie zmeczony itd..
Nastepny na mojej liscie znalazł sie Belarus modele od 820-950 ogolnie jeszcze doglebnie nie zaglebialem ich ale natomiast moj sasiad zachwala je pod niebiosa tylko nie wiem czy rzeczywiscie sa takie cuda ma on belarusa 952 2011r 100mtg (chyba) i pronarka 82SA 2004r 1300mtg z turem pronara
ale zastanawia mnie jedna rzecz ostatnio to troszke sie dopytywalem o te ciagniczki to jedna rzecz mnie nurtuje otoz powiedzial "teraz to musze oszczedzac pronarka 82sa" ale jakos nie dowiedzialem sie dlaczego tak powiedzial tak jakby uciekał od udzielenia odp. heee ale ostatnio to jak mnie sie dopytywal jaki ciagnik bede bral to stwierdzil ze teraz to takze by sie zdecydowal na belerusa. Kurcze i sam nie wiem co myslec :(
@
Ursusc385 a Ty nie brales pod uwage belarusa?? czy od razu odstawiales go na boczny tor i to dlaczego??

spalanie wydaje mi sie byc podobne tylko czy ta prostota jest w rzeczywistosci tak uniwersalna i antyawaryjna hmm trudny wybor :(

hee za komuny bylo prosciej szlo sie do Agromy i wybor byl banalnie prosty

Edytowany przez janczar810, 29 marzec 2012 - 19:38.

#1275 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:26

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dokładnie, zetor coś jest przy drogi, jak kupiłem swojego FT to był dealer u mnie i proponował zetora 77km z ładowaczem (chwytak, łyżka, krokodyl) ciągnik oczywiście w podstawowej wersji za 160 tyś :o
To swojego FT mam o 10 tyś taniej i jeszcze wyposażenie dobre w tym

#1276 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 30 marzec 2012 - 13:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Z jakim ładowaczem był Zetor?
Zetor w kilku wzgledach przewyższa Farmtraca min:
- wydajnosc układu hydraulicznego'
- udźwig TUZ
Moim zdaniem ma też lepiej pogrupowane biegi (2 grupy po 6biegów a w FT 3 grupy po 4 biegi)

takze zetor przypadł mi do gustu lecz jak zobaczylem cene to jakos ochota odeszla dalekoooo!! :(
Narazie moim faworytem jest Farmtrac 675dt tylko jest jedno ale nie mogę znależć zadnego posiadacza u mnie w okolicy a wiadomo pójść do dilera z prosba aby znalazł mi blisko rolnika z tym ciagnikiem bylo by troszke nie obiektywna opinia posiadacza badz moze zwiazanego z dilerem mam nadzieje ze rozumniecie o co chodzi a jazda po palcu to nie to samo cigniczek czysty nie zmeczony itd..
Nastepny na mojej liscie znalazł sie Belarus modele od 820-950 ogolnie jeszcze doglebnie nie zaglebialem ich ale natomiast moj sasiad zachwala je pod niebiosa tylko nie wiem czy rzeczywiscie sa takie cuda ma on belarusa 952 2011r 100mtg (chyba) i pronarka 82SA 2004r 1300mtg z turem pronara
ale zastanawia mnie jedna rzecz ostatnio to troszke sie dopytywalem o te ciagniczki to jedna rzecz mnie nurtuje otoz powiedzial "teraz to musze oszczedzac pronarka 82sa" ale jakos nie dowiedzialem sie dlaczego tak powiedzial tak jakby uciekał od udzielenia odp. heee ale ostatnio to jak mnie sie dopytywal jaki ciagnik bede bral to stwierdzil ze teraz to takze by sie zdecydowal na belerusa. Kurcze i sam nie wiem co myslec :(

hee za komuny bylo prosciej szlo sie do Agromy i wybor byl banalnie prosty

Moi sąsiedzi maja Belarusy 1025 i 952.3 ogólnie nie są z nich nadzwyczaj zadowoleni głownie problemy sprawia WOM na taśmy który nie wytrzymuje większych obciążeń(prasa rolująca, rozrzutnik obornika itp) ale i innych awarii było sporo szczególnie w 952.3 w 1025 jakoś ich trochę mniej pomimo iż ma 3krotnie większy przebieg.
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1277 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ma moze ktoś inny jakies propozycje nowych ciagników w przedziale mocowym 70-82KM w cenie max. 120tys ?

#1278 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:35

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No właśnie w takim przedziale ciężko coś doradzić w takim budżecie. Może delikatnie przekraczając 120 tysięcy polskich złotych znajdziesz po upustach Case JX 70 ale to już musisz gadać z dealerem.

#1279 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) http://allegro.pl/ze...2244762352.html
http://otomoto.pl/ze...0b-A140707.html

Edytowany przez danielhaker, 01 kwiecień 2012 - 15:42.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 19:08

Z jakim ładowaczem był Zetor?
Zetor w kilku wzgledach przewyższa Farmtraca min:
- wydajnosc układu hydraulicznego'
- udźwig TUZ
Moim zdaniem ma też lepiej pogrupowane biegi (2 grupy po 6biegów a w FT 3 grupy po 4 biegi)

Jaki to ładowacz był to nie mam pojęcia, bo mnie to po prostu nie interesowało ;)

- Udźwig tuz w FT o ile wiem można zwiększyć poprzez dodatkowy siłownik wspomagający, kiedyś było o tym pisane.
Z większą pompą myślę że też problemu by nie było, bo komunalna wersja 675 DT ma pompę o wydatku 50 l/min - ale czy tak normalnie można to nie jestem pewien :)