Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 22 lipiec 2011 - 20:47

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja tam wolał w tych pieniądzach jakiegoś zagona 4*40 moim zdaniem szybciej zrobisz niż tym. Chyba że masz jakieś bardzo szerokie pola...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:14
  •  

#1242 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 18:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Pamiętacie z geografii takie tabelki, w których przedstawiano liczbę traktorów na 1ha. W Polsce przypadało ich kilka a na zachodzie tylko jakiś procent (wiele mniej niż jeden). Lub tabele z mocą przypadającą na jeden hektar- wyglądały podobnie.

Mam wrażenie, że tą modę podtrzymujemy do dziś.... ;)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#1243 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:22

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Czyli uważasz że 80KM na 20ha to za dużo ?

#1244 Share hydrant

hydrant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 12:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja bym brał dt 75 na golsielnicach

#1245 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 październik 2011 - 11:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam koledzy. Co doradzicie na 20ha + dzierżawa około 15ha i sporo usług. Mam do przeznaczenia na ten ciągnik max 35tys. zastanawiam się na DF dx120, 6.30 lub coś z Renault-a. Chyba że macie jakieś ciekawe propozycje z zakresu mocy od 110 do 130 km.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#1246 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 22 październik 2011 - 11:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Skoro posiadasz jednego Deutza i już poznałeś jego konstrukcje to może kup sobie następnego chyba że lubisz urozmaicenie :D
Do 35tys to nalepiej za Dx140 się rozejrzyj bo Dx 6.30 za te pieniądze będzie młodszy ale pewnie w gorszym stanie ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1247 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 październik 2011 - 11:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Mam i sprawuje mi się bardzo dobrze bo naprawdę nie mogę narzekać. Jeśli chodzi dx6.3 to właśnie oglądałem go za 34tys. w naprawdę ładnym stanie z tym że na jego temat nie wiem za wiele dlatego pytam.

#1248 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 22 październik 2011 - 12:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) DX to były pełno niemieckie deutze i bardzo dobre w mojej wszi są 2 dx 140 właśnie i jakiś 100 konny chyba X.30 polecam te dx-y.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#1249 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 październik 2011 - 13:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A może kolego wiesz jak jest u nich ze spalaniem?

Edytowany przez milanreal1, 22 październik 2011 - 18:24.
cytowanie poprzedniego posta

#1250 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 22 październik 2011 - 16:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Fendty są oszczędne dlaczego? pewnie z powodu silnika.
a ten silnik to :
! dojcz

Ze spalaniem jest dobrze w agregacie 4,5 m spali 8 l /ha więc dobrzeDodany obrazek
Gdy nie miałem fendta uprawiałem moim świeżym jelonkiem 5720 80 km + agregat 3,70 m na 1 ha spalił mi ponad 10lDodany obrazek

Po zakupie fendta także sprawdziłem ile spali na ha i wyszło mniej niż 7l fendt ma 128 km model 412 vario.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:14
  •  

#1251 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 październik 2011 - 19:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) znajomy ma 20 ha i kupił sobie mf-a 6255 95 km...
a ma jeszcze c-385 i c 360 i twierdzi że teraz jest w sam raz :rolleyes:
http://www.agrofoto....-6255-i-ursusy/

#1252 Share dkri

dkri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 01:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witam. Ja mam 20h i planuje kupić nowy traktor, i najpewniej będie to New Holland T115 cena jego na dzień dzisiejszy to 156000 pln netto. Planuje go wziąść na młodego rolnika. I tak czytam sobie co tam wypisują co poniektórzy o kredycie z takiego gospodarstwa i nie bardzo mi się chce wierzyć że mają jakieś problemy aby płacić rocznie ratę około 10000 pln. jeszcze się zastanawiam czy nie wziąść mocniejszego New Hollanda a mianowicie T 6050 no ale cena jst o 30 k większa. u mnie jest jeszce taka sprawa że ja w zakładzie pracuje i czas na prace w polu mam w soboty i niedziele a w tygodniu dopiero po 17.
tyle z wstępu.
A kredyt na młodego jest oprocentowany na 2% a inflacja jest na poziomie 4% więc już mamy na tym zysk a inwestycja w traktor to raczej z 20h nigdy mi się nie zwróci ale straconego czasu i zdrowia też mi nikt nie zwróci. Ocywiście nasi dziatkowie koniami orali 20h i cepami zborze młucili, ale czasy się zmieniają i jak chcemy dalej te 20h mieć i uprawiać to musimy inwestować, bo inaczej nic z tej roboty nie będzie prucz roboty, styranych rąk skrzywienia kręgosłupa i cholera wie co jeszcze przez te stare ciągniki i maszyny. a sektor usług nie jest u nas rozwinięty jak w krajach starej uni i my nie jesteśmy jeszcze nauczeni kożystać z usług takich firm, a pozatym firmy takie to same nie wiedzą już ile brać od rolnika za usługę. i tak na koniec lepszy sprzęt to lepsza uprawa lepiej wykożystane paliwo i co najważniejsze lepsze plony.
dziękuję.

#1253 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 02:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 10 tys rocznie to zamierzasz go 20 lat splacac na sprzet to dlugo nie wiem ile w banku licza amortyzacje takiego ciag

Edytowany przez tytusT1, 15 grudzień 2011 - 02:50.

#1254 Share dkri

dkri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 15 lat spłaty. a 10k to naprawdę nie jest dużo.

#1255 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:27

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

A kredyt na młodego jest oprocentowany na 2% a inflacja jest na poziomie 4% więc już mamy na tym zysk

Mógłbyś wytłumaczyć mi jaki zysk? Nic nie chcę się czepiać tylko pytam.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1256 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 09:24

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To jest czysto teoretyczny zysk. Ekstremalny przypadek tego stanu rzeczy to późne lata komuny- znam z przykładów że ludzie brali kredyty na maszyny kupowali je, a później spłacali kredyt jajkami. Myśląc inaczej np. bierzesz kredyt na RSO 2% zakładasz lokatę na 7%, spłacasz kredyt i zostaje Ci te 5%. Ale to nie koniec, bo gdyby nie inflacja to byś miał 5% czystego zysku, a tak przy inflacji na poziomie 4% zostaje Ci już tylko 1% czystego zysku. Tak czy inaczej ten kredyt na 2% to i tak bardzo korzystny.

#1257 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:09

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Teraz rozumiem. Dzięki ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1258 Share dkri

dkri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) grzepo lepiej bym tego nie wytłumaczył. dzięki. dziś byli u mnie z ofertą landini i takie dośc ciekawe te ciągniki ale cena zależna od euro a kurs jet zdecydowanie nie kożystny. już sam nie wim który ciągnik wybrać.

#1259 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 04 luty 2012 - 12:23

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witajcie
Przyłącze sie do tematu
Tak własnie zastanawiam sie na kupnem nowego ciągnika na ok 20ha ktory bedzie ciagnikiem głownym na gospodarce. Produkcja nastawiona na mleko jak i również niewielkie ilości opasów ogółem dla 20szt bydła. grunty orne są lekkie przeważnie piaszczyste IV-VI klasa gdzie IV to rarytas natomimast łaki to przeciwienstwo łaki torfowe gdzie troszke deszczy i robi sie nie za ciekawo i strasznie mokro i ciezko z czym kolwiek wjechac bez 4x4.
Cały sprzet mam pod URSUSA c360 a po zatym mam jeszcze 330M i 4011 aha no i MF255

a zastanawiam sie nad
Zetor Proxima 70 B 4WD
Farmtrac 675 DT

Zetor Proxima 90 B 4WD
NH T5030

no i oczywiscie takze wchodzi Belarus820
Aha i najwazniejsze ciagnik bedzie prawdopodobnie kupywany na Młodego Rolnika ale takze zastanawiam sie nad zmiana biznesplanu i wpisanie zakupu ziemi ok. 4ha
a wiec albo ciągnik albo ziemia

Edytowany przez janczar810, 04 luty 2012 - 12:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 04 luty 2012 - 12:55

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Polecam z MF'a serii 30xx lub 61xx. Tylko że jak mi się przypomina w serii 30xx niema miejsca dla pasażera musiał bym sprawdzić u kolegi ,a w serii 61xx jest miejsce dla pasażera. Super modele posiadają rewers EH i MECH. , klima( posiada seria 61xx), skrzynia Dynashift 4 biegi + 4 półbiegi załanczane pod obciążeniem. W razie zainteresowania kupnem takich modelów pisz na PW lun GG:21072780 mogę ci podać nr do gościa który ma składnice traktorów