Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 20 maj 2007 - 20:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja ostatnio widziałem nowego balarusa i proxime 7441. Zetor jest oczywiscie ładniejszy ale belarus stwarza wrazenie ciągnika większego i duzo bardziej masywnego. Taki prawdziwy czołg do cieżkiej roboty. Ale to tylko moje spostrzezenia.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 16:00
  •  

#102 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 20 maj 2007 - 21:03

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jak chcesz pogadać to zapraszam na GG 1600428 !!!
:)

#103 Share lukasz22

lukasz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo budownictwo stolarstwo

Napisany 21 maj 2007 - 17:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) czesc wiesz masz dobre zpostrzezenia bo moj wujek ma zetora proxime i belarusia 85 km i mowil ze belarus po gorkach lepiej sobie radzi mniej pali i szubciej zrobi bo prubowali z synem w orce i zetor przegral sluchaj a niechcial bys farmera ja tez mam 22 ha pola na gorkach i to jest super maszyna na takie warunki pozdro

#104 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 maj 2007 - 17:41

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) belarusa z wypasem mozna kupic za ok 80tys a farmera za minimum 100tys. Warto dopłacac te 20tys skoro to ten sam silnik?

#105 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 21 maj 2007 - 20:00

belarusa z wypasem mozna kupic za ok 80tys a farmera za minimum 100tys. Warto dopłacac te 20tys skoro to ten sam silnik?

silnik to nie wszystko, co jak reszta podzespołów będzie siadać

ja bym wolał farmera, bardziej mnie przekonuje

#106 Share lukasz22

lukasz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 maj 2007 - 20:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) wiesz skusilem sie bo jezdzilem takim moj kolega ma i super maszyna wole dac 100 tys za to co mi sie podoba wiec i tak jestem zagranica to doloze pozdro

#107 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 maj 2007 - 20:52

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) wracając do tematu... :lol: ktoś proponował Zetora Forterre.ten zetor jest duzy, cieżki, a co za tym idzie średnica zawracania i zuzycia paliwa a wydaje mi się, że przyszły wałściciel nie chce wymieniać calego parku maszynowego...
moje propozycja to ciągle Same Roller 70W jeżeli Karolowi 22 nie szkoda kasy...
a jeżeli szkoda to proponuje Belarusa 80km na pełnym wypasie... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#108 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 maj 2007 - 21:15

ja mam starą wersje MTZ 82 ma na budziku 3600 mth i tylko rozdzielacz wymieniłem, fakt że skrzynia trochę zgrzyta ale idzie sie przyzwyczaic, też przymierzam się do kupna ciągnika ale to za pare lat i nowe belarusy nie są takie najgorsze i cena przyzwoita ale nie ma żadnych wypasów bo po co żeby się więcej psuło.

A wiesz mam tu nieco odmienne zdanie co do tych wypasów i psucia się-mam (właściwie miałem :lol: ) Poloneza i Volvo -podobne roczniki ,przebiegi z tym iż Polonez jak to Polonez zero wypasu-w Volvo mam automat ,klimę ,elektryczne szyby itd-a teraz pytanie-zgadnij który był bardziej awaryjny ?:)Zgadłeś ;).Trochę też liczy się materiał,konstrukcja, wykonanie itd.Mamy tu w Polsce szczególne podejście do maszyn-a co będzie jak się zepsuje ?-bylebym sam dał radę naprawić-no i naprawiało się Poldolota,naprawiało bo konstrukcja prostawa,części dostępne.Szczerze mówiąc wolę jak coś się porządnie zepsuje raz na dziesięć lat niż co chwila jakaś pierdółka.Już nieraz czytałem posty typu-no ciągnik jest super i nie psuje się-no tylko trochę cieknie,oj jakieś tam cięgło się urwało,troszkę tam podnośnik źle działa ale jest super-pół roku i żadnej awarii :o-to albo jest bezawaryjny albo nie jest !-prawda ?

#109 Share lukasz22

lukasz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 maj 2007 - 01:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) czesc wiesz popieram zdanie piotra bo wiem co to znaczy miec 20 ha i robic c 330 masakra czas i zdrowie ale teraz jak zajade farmerem to bedzie sie dzialo na polu pozdro

#110 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 22 maj 2007 - 10:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) bardzo mi sie podoba roller 70 ale te 3 cylindry cos do mnie nie przemawiają. Napewno jest oszczędny ale w ciągniku liczy sie bardziej robota jaką on wykonuje w jakim czasie i komforcie. Doszedłem do wniosku ze jakiego ciągnika bym nie kupił to i tak będe musiał zmienic maszyny bo od c360 to śmiech więc lepiej kupic jakies 80km w 4 cylindrach i miec pewnosc ze spokojnie da sobie rade teraz w tych 20 ha i w np 50 ha za 10 lat (wszystko jest możliwe). Wczoraj ugniatałem trawe ściętą na kiszonke sąsiada 914 i jest to fajny sprzęt tylko bardzo słaba widoczność do tyłu a szcególnie na boki. ale sie rozpisałem:-) pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 16:00
  •  

#111 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 10:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja bym Ci również polecił Białorusa. Masywne, tanie części. Nie będziesz miał większych problemów ze znalezieniem części. A jeżeli uparłeś się na zachodni ciągnik używany, to kupisz trupa, części tanie nie będą. A jeżeli nowy to musisz patrzeć tak żeby było blisko do serwisu, bo czasami wtedy gdy ciągnik jest najbardziej potrzebny rozsypie się i musisz czekać na serwis. Za białrousa dasz nie dużo i dokupisz do niego maszyny i będzie w pełni wykorzystywany. Oczywiście, że każdy ciąnik będzie się psuł prędzej czy później. Według mnie to najlepszy wybór, bo kupisz ciągnik i maszyny do niego. Pozdrawiam

KS Falubaz

#112 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 12:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) kup sobie pronara p5 np.5135 zwrotny podzespoły od znanych niemieckich firm za 150000zł.to masz z klimą i zaczep automatyczny ,oraz z najszerszym ogumieniem :D
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#113 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2007 - 20:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Miałem niedawno Poloneza z 98 roku i sprzedałem go przy 105 tyś km i nie dołożyłem złotówki przez 8 lat ,mój szwagier zaszalal i kupil sobie volvo może komfort był lepszy ale skonczyło spalone na austostradzie a że było drogie nie miał autocasco i tak sie skończyła przygoda z powazną marka.Co do tematu to sam mam 20 letniego MTZ na podobnym areale a tydzien temu kupiłem nowego i starego nie zamierzam sprzedać gdyz jest wzorem niezawodności.Komfort gorszy ale 50 h orki i tyle samo z agregatem jakoś wytrzymam a plony mam takie same jak po J.D lub Fendcie.Od 2 lat mam passata i mam wiecej kłopotów z nim jak z poldkiem przez 8 lat.Wniosek z tego taki że nie wszystko złoto co sie świeci i trzeba o tym pamiętać a w szczególnosci o zasobach finansowych i realiach w jakich zyjemy.

#114 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 20:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Cześć. Mam dylemat tak jak pisałem zastanawiam się jaki ciągnik kupić na 20 ha ziemi, lecz zamieżam zakupić jeszcze kilka Ha. Dodam że ziemia nie jest w jednym kawałku tylko niektóre są oddalone od siebie i od gospodarstwa o kilka kilometrów.
Jak narazie posiadam 2 ciągniczki Zetora 5211 oraz Ursusa c-330 (może niedługo zamieszcze fotki)

Ciągniczek Najlepiej Nowy I Najlepiej Z Zaufanej Mi Firmy Zetor Lub Coś Co Będzie Warte Pięniędzy

#115 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jak Zetor to nie wiem o co pytasz? Masz już markę wybraną, to teraz dobierz wskaźnik moc-hektary i masz odpowiedni model Zetora.
A pozatym to takie wątki już chyba istnieją.
a

#116 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Myśle Na Zetorem Forrterą 11441 lub coś do 150 tys zł.

#117 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:15

Myśle Na Zetorem Forrterą 11441 lub coś do 150 tys zł.

Chyba żartujesz, na taki areał to ciągnik max 80KM, no chyba że masz kase na sprzęt i wache.

#118 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:16

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a ja myślę zę 110 konny ciągnik będzie za duży na taki areał. ale jak masz kase to czemu nie.

#119 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:26

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja jak bym w Totka wygrał to bym kupił na moje 20ha F936, i pewnie bym się nim nigdzie nie zmieścił na żadnej drodze. No ale wracając do tematu jak masz kasę to bierz jak najmocniejszy ciągnik z full wypasem.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share pitti

pitti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:26

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja zamierzam kupic valtre n91 z turem na 13ornej i 12łak. tata teraz będzie robiła cała uprawe pewnie sam bo ja ide do szkoły i tylko na soboty i niedziele bedę przyjeżdzał. jeszcze dokładnie nie wiem czy kupimy ale jezdzilismy i ogladalismy wiele ciagników o podobnej mocy i klasie i valtra wydała nam sie najodpowiedniejsza. solidna budowa mocny tylny most. masa odpowiednia do mocy. super silnik, dobrze ze stopniowana skrzynia. mocny podnosnik. i pare bajerków ulatwiajacych zycie.