Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share farmeer

farmeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 luty 2011 - 23:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witam! mam 23ha ziemi z czego 8 ha tj ziemia ciezka, jaki proponujecie kupic ciagnik na teki aerał za ok 50tys zl??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 02:27
  •  

#1162 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 07 luty 2011 - 23:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Prawie starczyłoby ci na JD 6x00. W sumie niezłe ciągniki, komfort i w ogóle tylko części droższe :unsure:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1163 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 07 luty 2011 - 23:41

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Może coś jeszcze dodasz-jakiej mocy ma to być ciągnik? Z jakimi maszynami ma współpracować? Zachodnie ciągniki wchodzą w grę?

Edytowany przez MarcinPykuS, 07 luty 2011 - 23:42.

#1164 Share farmeer

farmeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2011 - 10:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) zapomnialem dodac ze posiadam mtz82 wiec mozecie domyslic jaki sprzet ciagnie ten traktor;) a chce go sprzedac i kupic cos lepszego bo nie mam juz sily do tego ciagnika:( same awarie...

#1165 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 08 luty 2011 - 22:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam!Panowie chciał bym was sie poradzić a mianowicie mam dylemat na jaki ciągnik sie zdecydować,na 20ha(w tym 4ha łąki)+jakieś tam dodatkowe zawsze sie znajdą łąki do koszenia czyli w granicach ok 25ha za pare lat jak dobrze pójdzie to areał zapewne sie zwiększy,ziemie średnie 3,4klasa,narazie mam tylko starego wysłużonego i czekającego na emeryture URSUSA C-360,maszyny oczywiście w miare potrzeb były by zmienione na większe.Ciągnik miał by również współpracować z presą zwijającą(prawdopodobnie też na usługi)dobrze by było jak by miał tura i w takim wypadku rozmyślam nad deutz-fahr 4.50 i pochodne(w granicach 80-95km)lub tańsza wersją deutza czyli same explorer 90,ale nie wykluczam tez innych marek zastanawiam sie też mocno nad zetorem 8245,9245,funduszami jakimi dysponuje to w granicach 35-40tys żeby sie zamknąć.Prosiłbym was bardzo o opinie i porady co do mojego wątku bo wiem że od was jako od użytkowników takowych ciągników moge sie dowiedziec najcenniejszych porad:)

KPK

#1166 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 luty 2011 - 23:03

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja do tej sumy bym sie w zachodnie ciagniki nie bawił :), jesli nowe to tylko zachodnie, kolega ma 8540 i sobie chwali tez ma go z turem i nie narzeka póki co:) mocny podnosnik z tego co kojarze rewers tez ma. Kupisz ładny stan to sie nacieszysz. Kiedys mialem c385 ogólnie uciag mial ciężki był ale hydraulika słaba;/ , i w huu* stara konstrukcja bo z 1970 ;P nie na te czasy:) ale to pewnie wiesz

#1167 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 08 luty 2011 - 23:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja tam za takie pieniądze bym nie kupił zachodniego ciągnika bo to przewaznie ciągnik z 85-90r czyli stara maszyna a z turem to jeszcze starsza zeby sie zamknąc w 40 tysiącach. za tą kase to chyba tylko belarus :D w miare swieża, mocna maszyna i z turem sie zamkniesz w tej kasie do 40 tys. to około 96 r już kupisz na orbitrolu :)

#1168 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 09 luty 2011 - 09:08

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Chyba będe musiał sie zastanowić nad tym Belarusem tylko musiałbym sie dobrze rozejrzeć za wersją TS,albo 920 zawsze pare koników w zapasie,a cenowo też niewielka różnica,tylko kurde ten 8245 mnie bardzo kusi ale kupić szrota za tanie pieniądze to też nie sztuka a za zadbanego niestety ale trzeba położyć :/

KPK

#1169 Share Przemo98

Przemo98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2011 - 20:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Bierz Mf 3095 ;)

+10% brak uzasadnienia

Edytowany przez milanreal1, 17 luty 2011 - 20:54.

#1170 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2011 - 07:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tak i kupie odrazu do niego pług 2skibowy :P Po pierwsze że za duży a po drugie to nie chce MF a już wogóle serii 30..

KPK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 02:27
  •  

#1171 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 18 luty 2011 - 09:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) c-330 spokojnie wystarczy na taki areał noi jeśli masz jeszczec360 to spokojnie to starczy.

#1172 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 18 luty 2011 - 10:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Myślę że jakbyś kupił takiego Deutza DX w dobrym stanie to napewno by Ci jeszcze dłuugo posłużył mój od 4 lat mi służy na 50ha i większych problemów z nim nie było :)
Jak nieznajdziesz takiego to zawsze możesz jakiegoś Fendta, Valmeta czy też JD najważniejszy jest stan techniczny ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1173 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2011 - 14:08

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ,, super,, Skoro 20lat temu sie tak obrabiało to nie oznacza że i dzisiaj też tak trzeba,owszem idzie tak bez problemu robić ale skoro jest możliwośc sie rozwinąć to nie zamierzać do końca życia sie tłuc starą 360,a pozatym chce rozwinąc troche produkcje zwierzęcą i jak sie uda to powiększyć areał także nie widze sensu dokupywania do 360 jeszcze ciapka i za jakieś dwa lata znowu zmieniać.
,,MgrLukash,, Też właśnie myśle podobnie jak ty i jestem takiego przekonania że nawet starszy zagraniczny traktor typu deutz,same itp.NIE WYTŁUCZONY posłuży nowemu użytkownikowi jeszcze sporo czasu przy umiejętnym użytkowaniu.Tutaj znowu w moim przypaku deutz wygrywa nad konkurencją pod tym względem że szwagier prowadzi import maszyn budowlanych i posiada bardzo dużo części,silników i podzespołów od deutza i z tego co mi mówił to są w miare łątwo dostępne także o ten problem bym już sie nie musiał wiele martwić.

KPK

#1174 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 18 luty 2011 - 16:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No do Deutza nie ma problemu z częściami widac to chocby na allegro: http://moto.allegro....93&string=deutz

Odnośnie Same to za dużo skrajnych opini jest o tej marce na forum.
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1175 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2011 - 18:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) MgrLukash a ty jakiego masz DF i z którego roku?

KPK

#1176 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 luty 2011 - 18:44

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witajcie. Mam pytanie. Czy Agroplus 320 DT moc 62 kM da sobie radę z rozsiewaczem 850l

#1177 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:36

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dx 4.50 z 1987 w galerii mam kilka fotek.

Agroplus powinien sobie poradzic z tym rozsiewaczem u mnie z takim Zetor 7011 współpracuje ;)

Edytowany przez MgrLukash, 18 luty 2011 - 19:38.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1178 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A mógłbyś mi troche więcej powiedzieć na jego temat,a mianowicie takie podstawowe pytania,jak wypada jego spalanie w porównaniu z ciagnikami podobnej mocy,jak z jego awaryjnością,czy dał by rade z pługiem 4skibowym obrotowym(wiadomo jakimś lekkim) I jak byś mógł to tak szczeże od serca jego najważniejsze zalety i wady bo też zapewne jakieś posiada :)

KPK

#1179 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 18 luty 2011 - 21:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) O spalaniu nic nie powiem ponieważ nigdy nie mierzyłem :P
Co do awaryjności to praktycznie prawie bezawaryjnie pracował przez te lata Jedynie co przy nim było robione do wymiana kilku przewowodów hydr. i pompki paliwowej(najdroższa częśc bo kosztowała aż 120zł :lol:) ostatno zauważyłem że przednia prawa zwolennica lekko zaczyna cieknąc...
Ogólnie na ponad 900mth to chyba tragedii nie ma :)

Zależy od gleby, najlepiej poszukaj Dx 4.70 on już ma te kilka km więcej a technicznie jest taki sam ;)

Zalety:
- zwrotnośc
- wydajne wspomaganie
- przyzwoity komfort i ergonomia w kabinie(oczywiście jak na 80' lata)
- Otwierana przednia szyba
- skrzynia zsynchronizowana, łatwa w obsłudze (wszystko wchodzi lekko i bez zgrzytów)
- grupy M i R położone naprzeciwko (czyli jakby rewers z polowych na wsteczne nie musisz wajchowac)
- w miarę wydajna hydraulika
- chłodzenie powietrzem :D
- wydajne ogrzewanie kabiny
Wady:
- włączanie WOM ze sprzęgłem (dżwignia załącznia WOMu nie jest w zbyt dobry miejscu)
- Ciasna kabina mimo iż jest miejce dla pasażera to jazda na nim nie jest zbyt przyjemna <_<
- wysoka cena szyb do kabiny (naszczęście narazie żadnej nie zbiłem)
- Umiejscowienie akumulatora z przodu przed silnikiem (to nie na polskie drogi) ;[

jak coś się jeszcze mi przypomni to dopiszę ;)

Edytowany przez MgrLukash, 18 luty 2011 - 21:01.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 luty 2011 - 21:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ok wilekie dzięki za pomoc.Na 4.70 raczej sobie nie pozwole bo to troche większy wydatek ale dzięki za propozycje :)Po twoich postach przychylam sie jednak do wyboru DF chodziaż jeszcze dużo może sie zmienić ale do wiosny trzeba coś wybrać a już za dużo czasu to nie zostało :)

KPK