Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

jonkszi    66

kurde no mtz ale jak ten mtz w małej kabinie to ja bym nie brał za drogo wychodzi a dla karola należy się flaszka za drugą częśc swojego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Trudna sprawa, ja bym brał MF chociaż jest starszy :P

 

Widziałeś te maszynki ? Która w lepszym stanie ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zorientuj się jak z częściami do tego MF bo później może być różnie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turus0    0

Mtz już wykupiony:( Został tylko mf.Opony w dobrym stanie.Do poprawek lakierniczo i elektryka.Silnik ok. Warto za 19000zł?Mi wydaje się że warto bo dołożę ok 2000 i mam ładny ciągnik bez elektroniki. A jak wy uważacie?

Edytowano przez turus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ten typ MF to mocne i twarde ciągniki,pieniądze do przełknięcia o wiele lepszy od MTZ.Trzeba się przyjrzeć całemu bo już "parę" wiosen pracował jak jest 4x4 to w tych pieniądzach dobry zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

@tursus0 ja bym się nie zastanawiał, jak masz kase to bierz włożysz w niego ok. 1,5 tyś na malowanie i jakieś oświetlenie oraz elektryke i będziesz miał super ciągnik z przednim napędem :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Witajcie. Mam nadzieję, że nie dostanę kary za taki temat, ewentualnie proszę o przeniesienie.

Chciałem się Was poradzić odnośnie wyboru Zetorka. W obecnej chwili uprawiam niecałe 10 ha (7,5 ornego) przy pomocy majorka. Planuję trochę bardziej się rozwinąć (do 20-25 ha na razie), no i powiększyć stadko maszynowe. Poradźcie którego zetorka wybrać i jakie maszyny (pług, agregat, opryskiwacz) do niego dobrać. Myślę o jakimś dwunapędowym, używanym, kwestie ceny na razie możemy pominąć. Zetor ze względu na sentyment do marki przez majorka, no i dostępność części ewentualną (mieszkam blisko Czech). Gleby klasy IV, miejscami V, bywa że lekko górzyste. Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o pozostanie przy marce Zetor.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Jakby się w 50 tys. zmieściło z dodatkami byłoby fajnie, ale jak trzeba będzie przekroczyć to trudno, dołoży się. Myślałem o 7245/7745. Nie byłyby za małe?

Tak w ogóle to pisałem ten post w dziale zetora, tu mnie przeniesiono i widzę parę propozycji. 7011 i 7211 odpadają, bo bez przedniego napędu, a co do 8145... hm... Jeśli coś jeszcze podpowiecie...

Edytowano przez Bobbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Trzeba być wariatem by kupować w tych czasach traktor bez 4x4 czy to nowy czy używany do pracy w polu ornym i na łąkach. Ursusy i Zetory serii ciężkiej to woły robocze w polu ale ich główna wada to padające mikropompki i wzmacniacz momentu obrotowego oraz duży promień skrętu. Jest to operacja kosztowna jak na te marki i lata produkcji, marudna i trzeba rozpuławiać traktor a jakość nowych części podobno tragiczna. Jak autor się nie lęka tego to proponuję brać pod uwagę Ursusa C385A lub 914 czy Zetora 8145 wiadomo do kapitalnego remontu w tej cenie będzie zapewne lub po tym zabiegu. Napewno nie MTZ-y, Pronary. Złoty środek na małe gospodarstwa, biedne to prosty technologicznie Zetor 7745/7745T/7340T ale cena kosmiczna uważam a towar chodliwy i o dobrej opinii jeśli chodzi o awaryjność w odróżnieniu do w.w. serii ciężkiej. Na nią jakoś amatorów jak na lekarstwo.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Chciałbym Kupic Nowego NH T6 150 Obecnie posiadam takie dobre 30ha ma byc to ciągnik do wszystkiego Orka,Transport przeważnie uprawa siew. Model T6 150 posiada 4 rodzajów silnikow o roznej mocy 1-120km 2-133 3-140kmchyba 4-150km. Chciałbym tego 120km to wydaje mi sie ze wiekszy nie jest mi potrzebny. Jak by ktos mogł dorzadzic to bardzo byłbym wdzięczny. Obecne Posiadam Ursusa 330 I Ursusa 3512. Ursus 3512 jest z 2010 rku ktory juz ledwo co daje rade na 30h Pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

No no Ursus się pewnie nie obija :)

 

Co do NH jeżeli chcesz nowy ciągnik z jakimś tam dofinansowaniem to czemu nie, przeskok mocy i komfortu w porównaniu do Ursusa będzie ogromny, ale z większym spalaniem też trzeba się liczyć.Ogólnie NH to dobre ciągniki, i jeżeli będzie cie stać na nowy to czemu nie :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

jestem młody wiec bede sie starał kupic cos z 50% zwrotem ale wiadomo ze z 20ha nie mozna sie za bardzo zadłuzyc bo dochody nie są wielkie i narazie sie rozwijam .

Edytowano przez filip3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Piszę wniosek na ciągnik do gospodarstwa ~25ha. Upatrzyłem sobie John Deera 5090R. Będzie to odpowiedni ciągnik do wszelkich cięższych prac w polu? Miałby być on w zastępstwie za 3p ;) Nie mam hodowli, tylko zboża, rzepak, ziemniaki.

Na co zwrócić uwage jako opcję dodatkowe żeby potem nie żałować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja brałem rzeczy ułatwiające rozruch zimą, bo mi się przydadzą, fajnym akcesorium jest automatyczny stabilizator ramion. W przypadku większej ilości oświetlenia (ja np brałem wszystkie) to większy akumulator i alternator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Jak ma być jako główny, to weź szerokie opony, dodatkowe oświetlenie i obciążenie i siłownik wspomagający do podnośnika.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Szerokie opony mogłyby nie grać między redlinami ziemniaków których proporcjonalnie do wielkości gospodarstwa uprawiam sporo ale podczepianie Anny pod taki ciągnik to chyba zbrodnia i spokojnie mozna Anke ciągać 3p ;)

Sporo ludzi twierdzi że w R-ce juz sporo elektroniki i jak coś sie posypie to naprawy w tysiącach trzeba liczyć ale nie wiem czy jest sens patrzeć na dany sprzęt przez pryzmat tego że zaraz ma się psuć.

Inną sprawą jest to że ciągnik ten jest dośc lekki i bardziej nadaje się do hodowli (tur). Sugerować się tym?

Tego JD wybrałem z całej masy ciągników ale czy jest on najlepszy, niewiem. Ale też gdybym miał analizować każdy parametr z wszystkich modeli wszystkich marek to bym oszalał.

Ogólnie to trafny wybór na gospodarstwo ok 25ha, sama uprawa, gleby lekkie, klasa III.IV,V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Standardowe opony w Rce spokojnie wystarczają.

Ciągnik jest chwalony za bezproblemowość i przez posiadaczy i przez serwisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Byłem po ofertę, ładnie wszytko wygląda ale jak przychodzi na podsumowanie wszystkich udogodnień to przestaje być ładnie.

Ogólnie za 5090R w wersji bez specjalnych wodotryskówz czyli skrzynia 16/16, ciegła z hakami, klima (głupio kupować taki ciągnik bez klimy ;) ) obciążniki, regulacja wieszaków tylnych, dodatkowe oświetlenie, zaśpiewali 186tys netto. Dużo,mało?

Jak patrzę na wykaz to prawie 15tys kosztuje 'zestaw do przyczep z hamulcami pneumatycznymi 1 i 2'. Co prawda w żadnej przyczepie nie mam sprawnej hydrauliki ale tutaj chyba nie ma co oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj