Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 06:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Faktycznie Proxima Power nie ma elektroniki... W ogóle! Sprzęgło elektrohydrauliczne, 2 półbiegi pod obciążeniem i rewers elektrohydrauliczny to nie elektryka?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 14:58
  •  

#1042 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 sierpień 2010 - 06:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A gdzie tu pisze ktos, ze Power jest bez elektroniki??
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1043 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 19:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) "Interesują mnie ciągniki "bez elektroniki" żeby w razie czego można było trochę pogrzebać."

"Wolałbym jakiegoś NH albo Zetora Proxime Power"

#1044 Share ghost7pl

ghost7pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 09:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Mama zamiar sprzedac ursusa c360-3p rok 1984 i kupic za okolo 50-55 tys zetora 6340 lub ursusa 5314 czy sa to dobre ciagniki czy poradzily by plug 3 skibowy obracany ? ile moge za 60 wziac kasy ?

#1045 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 06:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

"Interesują mnie ciągniki "bez elektroniki" żeby w razie czego można było trochę pogrzebać."

"Wolałbym jakiegoś NH albo Zetora Proxime Power"

Napisałem to co ja wolałbym, no fakt Zetor ma tyle elektroniki ze hej, nawet mniej niz Fendt'y i MF...

#1046 Share mksuzi

mksuzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:informatyka, motocykle,rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2010 - 16:26

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Czytam niektóre posty i śmiac mi się chce...że na 20 ha 80 ok wystarczy ...Powiem wam jestem w takiej sytuacji..rodzice posiadają gosp. 25ha ornej i 3ha łaki...coś tam troszke bawią się z bykami max 9 sztuk rocznie....zamierzam kupi ciągnik i patrzę tylko na 100km -120km...inne nie wchodzą w grę....wiadomo na wsi kokosów nie ma..ciężko wyżyc z 20 ha a co dopiero jeszcze kupi ciągnik więc kombinowac trzeba...dodatkowa praca...gospodarstwo raczej jako hobby:):)myśle że mając codziennie po 6 gdz na gospodarkę taki ciagnik mi wystarczy...gosp. zarabia na siebie i ciągnik a ja przyniosę pensje na utrzymanie rodzinki;)

#1047 Share MateuszMB126s

MateuszMB126s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2010 - 16:47

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jak dokupi to on ciągnik będzie ciągał .a nie na odwrót .pewnie zapas mocy musi być ciągnika się nie kupuje na jeden sezon

#1048 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 09:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Moim zdaniem 80km jest wystarczająco, szczególnie jeżeli mówimy o nowym ciągniku. Sam mam 25 ha z czego 10 to użytki zielone siane na gruntach ornych. Niedawno też zastanawiałem jaki ciągnik wybrać, z tym ze miałem ograniczone fundusze do 110tys bo wymieniałem cały park maszynowy i nie chcąc brać kredytu tyle zostało mi na ciągnik. Kupiłem nh td80 za 100tys ma klimę sprężarkę koguta radio rewers szybka skrzynie itd. zaczepiam go praktycznie do wszystkich maszyn i rocznie zrobię góra 300mth

#1049 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 wrzesień 2010 - 14:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 80km na 20-25ha to jest max, chyba że komuś się marzy agregat uprawowo siewny na taką powierzchnię, 25ha to 3dni po 10godzinnej orki i mamy to zaorane, licząc jeszcze przejazdy zpola na pole, to nawet w 2dni da radę, tylko trzeba siedzieć 12h w traktorze. Ale co to jest, kiedyś orali 1koniem i pługiem 1skibowym i jakoś zaorali :D
mksuzi - to mi z ciebie się śmiać chce, 100-120km to ty nawet nie zrobisz nim w ciągu roku tyle mtg aby raz na rok olej w silniku wymienić, i co z nim zrobisz, nie wiem jaki miałeś wcześniej ciągnik, ciągałeś 4skiby i na ten traktor pług wymiana bo jeśli nie to po co z taką mocą kupować, agregat np. 2.7-3m, to takim ciągnikiem wstyd jechać z nim kolejna wymiana, 9byków to rozrzutnik np 4ton masz, to ten traktor z tym rozutnikiem spali tyle że ci sie w pale nie mieści, a 80km to spokojnie sobie z nim pojedzie, tak samo z przyczepami w zniwa też za małe będziesz miał :D 25ha to jesli masz 6h czsu to z palcem w d**** w 5dni zaorasz tymi 4skibami i 80km :D

#1050 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam.
Chciałbym się was zapytać jaki ciągnik byście poradzili na 25ha miałby pracować z pługiem
zagonowym 4x35 agregatem 3m kombajnem buraczanym Kleine 7000 Automatic czasem z przyczepą
6t z pronara.W grę wchodzą ciągniki o mocy od 80 do 90 km w cenie od 80 do 95 tyś zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 14:58
  •  

#1051 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 październik 2010 - 16:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witam chciałbym kupić ciągnik do 100tys.ale nie wiem jaki poradzicie mi.Ciągnik będzie przeznaczony do uprawy ziemi.proszę o poradę. :D

#1052 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 15 październik 2010 - 08:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam. Ja też się zastanawiam jaki ciągnik kupić. Mam kilkanaście ha i mam w zamiarze trochę powiększyć gospodarstwo w przyszłości. Obecnie mam 30kę i 60kę, niby powinny wystarczyć na taki areał, ale pracuję poza gospodarstwem i szukam czegoś większego 4x4 do pługa, agregatu uprawowo siewnego. Ziemie mam od lekkich po ciężkie podmokłe iły. Wczesniej myślałem o jakimś MTZecie, Ursusie 914, 1014, ale im więcej czytam tym mniej wiem. Mam kasę na nowego Belarusa typu 952, czy też 1025 - ale nie wiem czy jest sens sie w coś takiego pakować, czy nie lepiej kupić coś tańszego zachodniego używanego. Nie za bardzo orientuję sie w ciągnikach zachodnich. Szukam czegoś dobrego, nie cieknącego, z mechaniczna skrzynią, dobrze by było aby miał szerokie kapcie i aby ceny częsci nie doprowadziły mnie do zawału :( Dzieki za sugestie.

#1053 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 październik 2010 - 09:14

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jeśli masz kase na Belarusa to poprostu pojedź do jakiegoś sprzedawcy obejżyj go dokładnie przejedź się nim i sam stwierdzisz czy jest dla ciebie odpowiedni ( jeśli ktoś ma takiego w okolicy odwiedź go i zapytaj o opinije)
Jeżeli ci "styknie" to możesz zawsze pokombinowac z dotacjami unijnymi i wyjdzie wtedy o wiele taniej...

Jeśli się niespodoba wtedy rozejżysz się za jakimś zachodnim ja Ci mogę doradzic 2 marki a mianowicie Fendt i Deutz-Fahr Niemieckie proste, oszczędne i wytzymałe, sam jestem użytkownikiem tej drugiej i z jakością wykonania nie ma co porównywac Zetora czy MF'a...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1054 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 15 październik 2010 - 14:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ceny cześci nie doprowadziły do zawału?? hym, to fendt na pewno odpada :( a i DF też nie taki tani

#1055 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 15 październik 2010 - 18:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) D-F drogie? chyba niewidziałeś cen do JD czy Valtry :blink: więc co twoim zdaniem zachodniego ma tanie części ;[
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1056 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 16 październik 2010 - 14:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) DF nie taki tani napisałem :blink: co może takie tanie części są?

#1057 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Moja propozycja to Zetor Proxima 85, w standardzie kosztuje ponad 100 tys. Zwrotny, szybki (mozna dobrac skrzynie 40km/h) I nawet nie pali tak duzo
Do DF czesci drogie tylko to juz wyzsza polka ciagników :blink:

#1058 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 październik 2010 - 18:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @rafalkom555 w porównaniu do ciapka to drogie :blink: A tak poważnie to przecież w tym przypadku cena odzwierciadla jakość.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1059 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 17 październik 2010 - 15:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) czy ja do ciapka porównywałem? nie, sam sobie zobacz ile mogą częsci do df kosztować? takie tanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 17 październik 2010 - 16:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Najpostrza zasada:

CENA = JAKOŚC

rafalkom555 a do czego porównywłeś?
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫