Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

kamil91    0

Aż takie zapotrzebowanie mocy jak w case nie jest mi potrzebne. Włąsnie zastanawiałem się nad jakims Zetorem, może Belarus. Dodatm jeszcze że ciągnik by pracował na nieco ponad 20 ha.... Także cos do 80km by wystarczyło...

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

jak już to zetora tam będzie Belarus kupował kup zetora części więcej ludzie sie znają prosta budowa i heja Albo case z seri42XX

wiem że 15 ,16 lat mają ale są dobre bo mam z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrUrSuS912    0

Ja mam obecnie 22ha i Ursusa c360 , c360+tur i 912 radzą sobie bez zarzzutów jednak że miałem w planach zakup nowego ciągnika . Na 1 miejscu był to Deutz-Fahr Agrofarm 410 85km , ciągnik bardzo niski i zwinny i do tego bardzooo mało pali ... sąsiad w okolicy ma takiego i śmiga jak opętany . Polecam ten ciągnik , dobrze zprawdza się z turem na użytkach zielonych . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No i po co na 22ha taki ciągnik przecież to prawie 200tys a skoro będzie robił ok 300mth rocznie mija się z celem finansowo na ten areał jest wiele lepszych ofert chyba ze te agrofarmy pójdą w dół tzn ich ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17
Napisano (edytowany)

Wez jakiego fenda lub john deere :)

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Albo tupolewa od razu na te 20 ha, kiedy ty zamotyzujesz te 200 tys zł, jak taki traktor wg. ,mnie w takich warunkach do 100mth na rok nie dobije


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Niektórzy się chyba jeszcze ze snu nie obudzili gdzie kupują ciągnik za 200 tyś. zł na 22ha.

Może jeszcze samolot do opryskiwania pola :)

 

A tak przy dobrej radzie to nie bierz Agrotrona weź lepiej Fendt Trisix Vario zawsze dobrze mieć parę koni w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

agrotron kosztuje ok 150tys brutto a nie 200tys,a poza tym do piszecie ze obled na 22 ha taki ciagnik,nie kazdy mieszka w rejonach gdzie standartem sa duze gospodarstwa a jak ma kase i jest obrotny to czemu nie ,ma sie meczyc w ruskim wynalazku ktory tak jest polecany,tym ktorzy tak pisza polecam popracowac troche na ciagnikach zachodnich i dopiero sie wypowiadac.ja na 12ha i mam classa celtisa 456rx i dopiero wiem co to ciagnik i wygoda,poza tym ja zadba to po 15 latach i tak wezmie za niego dobra kase bo bedzie mial mebel i podobnie jest z autami ze nie warto kupowac po 100tys i wiecej apisza tacy co jezdza sprzetem za 3tys i mniej.Kupuj i nie przejmuj sie gadaniem zazdrosnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

szmergiel : czy ten claas jest nowy ? jeśli tak to jak wygląda w twoim gospodarstwie rachunek zysków/strat, że cię stać na takiego ? Co uprawiasz czy masz hodowlę ? Czy ktoś ci pomaga go spłacać ? Czy wykonujesz jakieś usługi ?

 

TO wszystko składa się na to że cię stać na daną maszynę. Jeśli on ma spłacać po 10 tyś. rocznie kredytu z 22ha to daj mu szczęście aby nie miał roku nieurodzaju a jeszcze wyżywić siebie i rodzinę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

nie nowy, ma juz 5 lat,chodowli nie mam juz pare lat i nareszcie wiem jak powinno wygladac zycie bez niedzielnego wstawania i smierdzenia gnojem,a dlaczego uwazasz ze ma splacac kredyt przez 10 lat ,gdyby nie mial wogule kasy to by sie za taki sprzet nie bral (choc sa tacy co dochody liche a sprzet caly na kredyt) a moze ma juz ok 100tys i reszte sobie dobierze kredytem lub wogule bez kredytu?mnie bilans wychodzi super,do ciagnika nie dokladam na naprawy a komfort i jakosc roboty wiecej jak super wiec czego chciec wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

szmergiel... są przypadki kiedy np ktoś ma dobrą pracę, skasował hodowlę, wymienił sprzęt na większy żeby obrobić to co zostało szybko i dokładnie. Zyski z ziemi traktuje jako dodatkowy dochód i już. Jednak większość rolników nie stać na 100km na gospodarstwo od 15 do 25ha. Moc ta jest zbyt duża i najnormalniej w świecie się nie opłaci takiej maszyny kupować. Jaki dochód można mieć z 20ha? Uprawiając warzywa można sporo wyciągnąć, przy ziemniakach też jednak potrzebny płodozmian... Krów i świń z takiego areału wiele nie utrzymasz. Nie ma sensu zadłużać się na 300tys aby kupić ciągnik z osprzętem na 20ha. Chyba że kogoś stać tylko hymm... skoro ma tyle kasy to po co mu ładować to w graty do przewracania ziemi? lepszy nowy mercedes.

 

PS. nie każdy może sobie pozwolić na życie bez hodowli... z czegoś trzeba żyć:/

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@szmergiel gdzie dostaniesz agrotrona za 150tyś brutto ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

na 20ha polecam proxime. Zależnie od modelu gospodarstwa i czy chcesz sie rozwijać czy tylko przeegzystować dobrac moc i wyposażenie. Ja wziołem proxe 85 mam 18 ha ornej a zamierzam w najbliższym czasie dobrać do 30 hektarów.

PS jak pług polecacie do tej proxy 85 ( ciągnik do 90km) ja mysle nad lemkenem 3 obrotkiem

http://allegro.pl/plug-lemken-alpen-3-skibowy-obrotowy-non-stop-i1698949874.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja tam wolał w tych pieniądzach jakiegoś zagona 4*40 moim zdaniem szybciej zrobisz niż tym. Chyba że masz jakieś bardzo szerokie pola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Pamiętacie z geografii takie tabelki, w których przedstawiano liczbę traktorów na 1ha. W Polsce przypadało ich kilka a na zachodzie tylko jakiś procent (wiele mniej niż jeden). Lub tabele z mocą przypadającą na jeden hektar- wyglądały podobnie.

 

Mam wrażenie, że tą modę podtrzymujemy do dziś.... ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Witam koledzy. Co doradzicie na 20ha + dzierżawa około 15ha i sporo usług. Mam do przeznaczenia na ten ciągnik max 35tys. zastanawiam się na DF dx120, 6.30 lub coś z Renault-a. Chyba że macie jakieś ciekawe propozycje z zakresu mocy od 110 do 130 km.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Skoro posiadasz jednego Deutza i już poznałeś jego konstrukcje to może kup sobie następnego chyba że lubisz urozmaicenie :D

Do 35tys to nalepiej za Dx140 się rozejrzyj bo Dx 6.30 za te pieniądze będzie młodszy ale pewnie w gorszym stanie ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mam i sprawuje mi się bardzo dobrze bo naprawdę nie mogę narzekać. Jeśli chodzi dx6.3 to właśnie oglądałem go za 34tys. w naprawdę ładnym stanie z tym że na jego temat nie wiem za wiele dlatego pytam.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

DX to były pełno niemieckie deutze i bardzo dobre w mojej wszi są 2 dx 140 właśnie i jakiś 100 konny chyba X.30 polecam te dx-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A może kolego wiesz jak jest u nich ze spalaniem?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Fendty są oszczędne dlaczego? pewnie z powodu silnika.

a ten silnik to :

! dojcz

 

Ze spalaniem jest dobrze w agregacie 4,5 m spali 8 l /ha więc dobrzesmile.gif

Gdy nie miałem fendta uprawiałem moim świeżym jelonkiem 5720 80 km + agregat 3,70 m na 1 ha spalił mi ponad 10lblink.gif

 

Po zakupie fendta także sprawdziłem ile spali na ha i wyszło mniej niż 7l fendt ma 128 km model 412 vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj