Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#981 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:22

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) belarus albo zefir innego chyba nie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 10:52
  •  

#982 Share adammlodyrolnik

adammlodyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) belarusa nie chce a o zefirze myslalem ale czy to jest dobry ciagnik bo jedni go chwala a drudzy mowia ze to byle co

#983 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No właśnie i tu jest pytanie czy zaryzykować i kupić nowy sprzęt gorszej klasy czy kupić coś zachodniego, czy nawet używkę zetora proxime... jeżeli nowy to popytaj u dealerów o ceny MTZ będzie pewnie kosztował mniej niż 100tys

#984 Share adammlodyrolnik

adammlodyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:36

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) mtz nie chce mam checi na tego zefirka ale nie wiem jak on sie sprawuje bo nikt w mojej okolicy go nie ma

#985 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:41

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) w mojej okolicy są dwa, jednego sobie gościu chwali, a na drugiego właściciel narzeka bo ciągle coś się psuje

#986 Share adammlodyrolnik

adammlodyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:44

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a Ty gazi na mojym miejscu kupil bys zefirka

#987 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 20:52

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nie,
mając 100tys ( kredyt czy gotówka?) kupiłbym coś używanego niezbyt starego

#988 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) adammlodyrolnik
Bierz za te pieniądze tylko i wyłącznie nowego (z używkami różnie bywa a nowy to prawie dożywotnio). Zastanów się nad Pronarem, bardzo ładne i dobre ciągniki lub Zefirem jak ci się podoba. :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#989 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:20

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) tak dożywotnio, znaczy aż się zepsuje, i nie będzie mógł się go pozbyć

#990 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Co według ciebie ma kupić sobie chłopak jakiegoś używanego (kilkunastoletniego) JD- hmm to wtedy zobaczy ile kosztuje tak naprawdę naprawa takiego ciągnika.
A po drugie nowy ciągnik kupuje się nie po to, aby zaraz go sprzedawać ("znaczy aż się zepsuje, i nie będzie mógł się go pozbyć)
Ja coś wiem co znaczy nowy- mam od nowości ciągnik, samochód, maszyny rolnicze i różne tam popierdułki- i co ???- nic do nich nie wkładam. Z używkami bywa różnie. Nikt nie sprzedaje bez powodu, aczkolwiek są przypadki, że można kupić coś tanio i w super stanie (jednak to rzadkość).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 10:52
  •  

#991 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Bez przesady... Za 100tys kupi JD kilkuletniego a nie kilkunastoletniego...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#992 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:46

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a choćby coś takiego http://moto.allegro....307c_2000r.html i pewnie ten pochodzi jeszcze więcej jak taki nowy zefir że o komforcie pracy już nie wspomnę

co do dylematu nowy czy używany to ja jestem zdania że jak nowy to jednak z tych lepszych, bo jak mam kupić byle co aby nowe to wolę nic nie kupować, co do awaryjności nowych ciągników za małe pieniądze(o ile 100tys można nazwać małymi) to już nie jednego naprawialiśmy 3 czy nawet 2 latka, i o nie jednym przypadku bezawaryjności takich ciągników słyszałem...

#993 Share adammlodyrolnik

adammlodyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 09:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) no gazi podsuneles mi dobry ciagnik po swietach zaraz podjade tam i jak sie dogadam to kupie ten ciagnik tylko szkoda ze nie ma tura ale to nie jest problem :)

#994 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 10:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nie opieraj się tylko na tym co link wstawiłem, jak masz gotówki 100k to przewertuj allegro itp i szukaj ciągnika za ok 80-85 tys a resztę zostaw na pierwszy przegląd(wymiana wszystkich olejów i filtrów) i na ewentualne naprawy które mogą się zdarzyć, jak w taki sposób zrobisz to możesz mieć bdb ciągnik a w razie czego nie będziesz przerażony ewentualna jakąś naprawą

#995 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:20

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jaką markę ciągnika polecacie? Interesuje mnie ciągnik o mocy 80km.

#996 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 22:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja kupiłem farmtraca 675DT 73,5km i pracuje na 20ha i do pomocy ma dwie C-360 z czego jedna jest praktycznie nieużywana do oprysków przeważnie będzie. Jak na taką powierzchnie to w zupełności wystarczy jako ciągnik główny. Agregat, pług, przyczepy, sieczkarnia kukurydzy w tym głównie będę go wykorzystywał.

#997 Share szymek19953

szymek19953

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 19:41

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) moim zdaniem na 20 ha najlepszy byłby Farmtrac 80 4 WD dlatego że mało pali i prosty w obsłudze silnik ma Perkinsa wiec z częściami to nie problem i za przystępną cenę.

#998 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 26 kwiecień 2010 - 12:58

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @dziubek127 ile masz kasy na wydanie? Nowy czy stary? Co ma robić?
KPK - Ochrona

#999 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 13:27

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Ja tez bym brał na twoim miejsu takiego Same ,albo Deutza Agroplusa 67 . Jesli sie nie mylę to to samo ,ale deutz to zawsze jakos tak Deutz ehhe.

ja mam steyr 8150 i to mi wystarczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share mateusz7245

mateusz7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 22:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jeśli to ma być z nowych to ja bym Ci polecił Zetora Proximę 8441 , Deutza Agroplus 85 , NH TD5030 , Case JX80 , John Deere 5080R , z tego co słyszałem z opinii ich użytkówników (oraz pracy niektórymi z nich) to bardzo sobie chwalą te ciągniki :rolleyes: pozdrawiam