Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#921 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) MTZ, MF i ursus podanych wyzej

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 13:19
  •  

#922 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Duzo zalezy ile chcesz dac kasy za ciagnik?Jest roznica jak sie ma 25tysi a 50 bo do kazdego przedzalu cenowego pasuje inny model ,chodzi glownie o ceny napraw stan zuzycia ,napisz ok jakie ceny szukasz to cos sie pomysli co by bylo najlepsze

#923 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No właśnie po jakim czasie w MTZcie będzie silnik do remontu jeśli byłby codziennie odpalany na 20 minut tylko po to żeby przywieść kiszonki i ewentualnie zrobić coś Turem i jaki jest koszt remontu silnika, co w nim najczęściej sie zużywa? Za ciągnik jestem gotów wydać ok 55tyś i ciągnik ten na pewno będzie nowy

#924 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:06

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nierozumiem wkoncu czy chcesz nowy czy uzywany?Jezeli chcesz dac takie pieniadze to mozesz kupic nowgo belarusa 820 w podstawowej wersji za 55tysi i jezeli bedziesz go uzywal do tego co napisales to dlugie lata nic nie bedziesz naprawial,a co do kosztu remontu silnika w uzywanym mtz to ok.4,5tysi ale motory w nich sa nie do zajechania.dobry bylby tez ursus 4514 5314 bo malo pala ,czesci niedrogie 4*4 a za ok 50tysi to kupisz sprzet mlody i w lux stanie,z masseya to moze serja 390 bo super wytrzymale ,maja rewers co do tura jest super i sa bez elektroniki co obniza ewentualne koszty napraw zwlaszcza ze sporo czesci pasuje od 4514-5314

#925 Share wisnia1892

wisnia1892

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 luty 2010 - 22:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja pomysłabym nad używanym massey fergusonem bo mieści się w tej cenie bardzo zwrotne to do ładowacza czołowego znakomicie pasuje silniki bardzo dobre ja proponowałbym MF 3070, 3075

#926 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2010 - 12:23

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie wiem czy orientujesz się w cenach nowych ciągników. Za 50 tys to jesli chodzi o noewgo nie poszalejesz na tura do tego to napewno nie starczy. Zresztą uzywany mf 390 i tak bedzie lepszy od nowego belarusa. Z tym że 3070 czy 3075 bym odradzał fora są pełne ich uzytkowników proszących o pomoc.

#927 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2010 - 12:35

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tura miałem zamiar przełożyć od MFa 255. Dorobić jakieś mocowania i by był tur 3b na MTZ 820.

Ale mój temat już można skończyć bo zamówiliśmy Ursusa 3512 z Pakistanu nowego.

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi ale razem z rozdziami stwierdziliśmy że MTZ jest dla nas trochę za duży, a ursus będzie w sam raz.

#928 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 luty 2010 - 13:54

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A ile trzeba zaplacic za taka nowke?

#929 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Na allegro widziałem za 49 bez kabiny i za 55 brutto z kabina nie wiem czy to wersja na pakistan. Miałem kiedyś 255 i stwierdzam ze na 20 h jest to ciągnik za mały.

#930 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:35

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tak jak pisze @huberuss trzeba zapłaci 49 tyś zł brutto. Ja biorę wersje bez kabiny. @huberuss dawniej u nas był w gospodarstwie tylko MF 255 i ursus c330 mieliśmy 18ha i tata dawał sobie spokojnie rade obrobić te hektary, ale później stwierdził że przydał by się jeszcze jeden ciągnik i kupiliśmy zetora 8245. A jak dojdzie ursus to będziemy mieli 4 ciągniki i bedzie trzeba znowu pomyśleć nad powiększeniem hodowli i ziemi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 13:19
  •  

#931 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 20 luty 2010 - 14:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) moim zdaniem to do tura to 4x4-tak jak koledzy wyzej pisali czyli MTZ, ale koniecznie chcesz cos z tych co podałeś?? Na allegro do 55 to bys kupił juz jakiegos DF, MF, Case, zetora...jest tego troche... pomyśl gdzie bedzisz miał poczęści blisko do jakiegoś w razie czegoś

>>>>>> 

#932 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ludzie czy wyscie na głowe poupadali po co do tura taki duzy klamot jak MTZ żeby raz dziennie cos tam przewieźc bez przesady w końcu zwrotnosć tez się liczy pozatym tym bez kabiny można wjechac do niskiej obory. Tak przy okazji przy kolanku do którego jest przykręcony tłumik masz 3 śruby jesli je odkręcisz możesz obrócić tłumik tak aby szedł pod spód dobre do sadu, lub nisdkiej obory. Na allegro widziałem do tego wspomaganie za niecałłe 3 tys.

#933 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A bedzie na niego faktura zeby vat odzyskac czy na umowe?Prosze odpisz bo zaintrygowales mnie ta cena za nowke ;[

#934 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:55

moim zdaniem to do tura to 4x4-tak jak koledzy wyzej pisali czyli MTZ, ale koniecznie chcesz cos z tych co podałeś?? Na allegro do 55 to bys kupił juz jakiegos DF, MF, Case, zetora...jest tego troche... pomyśl gdzie bedzisz miał poczęści blisko do jakiegoś w razie czegoś

Tylko że my chcieliśmy mieć ciągnik od nowości w naszym gospodarstwie i nie kupować używek do których są cześć drogie

#935 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:55

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) http://www.allegro.p...2_promocja.html

Tu masz oferte

#936 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2010 - 14:57

A bedzie na niego faktura zeby vat odzyskac czy na umowe?Prosze odpisz bo zaintrygowales mnie ta cena za nowke ;[

Faktura możne i by była ale my nie jesteśmy na wacie więc vatu nie odzyskamy

#937 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 luty 2010 - 15:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzwonilem i niestety nie ma mozliwosci faktury vat na pelen zwrot wiec najnizej to on moze wyjcs ok 47tysi + 3 za kbine koja =50 wiec nie najgorzej bo krajowka 58netto

#938 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2010 - 15:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No więc dlatego ten ciągnik zamówiliśmy bo tanio wychodzi i cześć pasują od naszego ursusa. Ale musze na niego zaczekać jeszcze trochę bo dopiero w maju będzie u nas na podwórzu

#939 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 luty 2010 - 15:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To dlugi czas oczekiwania ale bedzie nowka a to cos ;[ zycze bezawaryjnej pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share jakub1141

jakub1141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 luty 2010 - 15:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dziękuje:)
@szmergiel ty kupujesz tego ursusa bo coś wyżej pisałeś?