Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#861 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:11

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nie wiem czy z jd się zmieścisz w tych 120tys

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:12
  •  

#862 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:23

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) z czego co tu pisza to powinienem się zmieścić 

http://www.deere.pl/...s/5m_offer.html

#863 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) tylko że przy dzisiejszym kursie to on kosztuje ok 130tys brutto, z mieścisz się z nim jeżeli te 120tys to netto

#864 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) zawsze te 10tyś moge dołożyć tyleż że kombajn będzie musiał poczekać 

#865 Share aro77

aro77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nie wolał byś jednak coś tańszego

Edytowany przez andrzej2110, 20 listopad 2009 - 21:04.
Cytowanie poprzedniego posta

#866 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:16

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja tu jedneko wątku nie kminie wogóle... posiadasz 20HA i w czasach kryzysu opłaca Cis ie kupowac nowy ciągnik? nie jest lepiej np kupic ciągnik do powiedzmy 40tys (JD FENDT MF) znajdziesz juz dobry ciągnik ok 100km co spokojnie poradzi sobie z tym co piszesz... pozatym jak chcesz kombajn również w 30 sie zmiesisz z dobym np E514... to jest moja oipinia w tym momęcie nie ma sensu pchac sie w nowy spzęt dla tak małego gospodarstwa... jesli masz te 120tys to radze Ci rozplanuj je tak zebyś mógł np jeszcze ziemie kupic;) tymbardziej ze przedłużą kredyty referencyjne o 3 lata ;P jesli chodzi o używanego jd polecam taki jak mój filmik z pracy jego polecam;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#867 Share zet8011

zet8011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniki rolniczej, motoryzacja, muzyka a przede wszystkim rolnictwo

Napisany 20 listopad 2009 - 21:24

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) zgadzam sie jak najbardziej tylko ze przy kupnie wiekowych maszyn lepiej brac pod uwage maszyny produkcji polskiej :D

#868 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ehhh Zetor jest produkowany w PL? czemu tak myślisz to nie lata 80 czy początek 90 że ciezko było dostać czesci do zachodnich maszyn... ja mam jelonka 2 roki i jedyną czeczą jaką dopukac naprawiałem były uszczelniacze;) pozatym kolega ma fenda 615 chyba i u 912 w fendzie pekła mu tuleja po 15tyś mtgh i to przez wine termastatu bo sie zawiesił a 912 robił juz kilakrotnie a ma ja od nowści.. ja nie jestem włąśnie przekoany do starych ursusów np... zapłacisz za nie tyel samo co za zachodzi ale porównójac np konfort co jest ważne to jest między niebam a ziemią:D pozatym nierozumiem czemu jakieś argumenty podaj;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#869 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 17:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) w gruncie rzeczy to masz racje ale ile można się tłuc 360 

#870 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 28 listopad 2009 - 15:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No ja ma dokładnie takie samo pytanie jak w temacie. Jaki ciągnik na 20ha? Zastanawiamy się z wujkiem na Fendtem 312LSA lub Ursusem 1014, ale nie ma zbyt dużo ciekawycvh ofert sprzedaży. Mamy 20ha i obramiamy wszystko Ursusem C-360 od 30paru lat. Swoje już chyba zrobił. Potrzebujemy traktor do gruberowania, orki, uprawy - czyli te najcięższe czynności chyba...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 03:12
  •  

#871 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 16:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Fendta to ci raczej bym nie polecił, bo ciągnik może i jest dobry ale niestety już leciwy i może mieć już usterki jak każdy w jego wieku a części pewnie do tanich nie należą, ja rozejrzałbym się jednak za trochę tańszymi markami mając w perspektywie jakaś naprawę

#872 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 28 listopad 2009 - 20:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jesli chcesz kupic 1014 to polecam mam ten ciagnik 4 lata i zadnej awari nie bylo pracuje na ponad 40ha i narazie bez awaryjnie dodam ze ziemie mam ciezkie i ciagnik jest głownym wolem roboczym:)w razie pytan pisz na priv:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#873 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 21:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @Famer21 piszesz ze nie ma za dużo ciekawych ofert ciągników,a allegro aż kipi od ofert ciągników ponad 6000 ogłoszeń.
Dobrze poszukasz to znajdziesz jakiegoś ciekawego Ursusa 1014,cześci tanie i wszędzie dostępne,większosc ewentualnych napraw podejrzewam ze wykonasz sam.Do Fendta częsci coraz więcej ale cena cena jeszcze raz cena.przedstaw sobie za i przeciw.

#874 Share Nacki10

Nacki10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 19:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Co do 1014 jest to dobry ciągnik. Ale bym proponował coś bez turbo, jeżeli ktoś posiada ciągnik z turbo i bez to ci to samo powie, a na małe areały proponuje 914, bo 1014 będzie miał dużo większe spalanie paliwa.

#875 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witam wszystkich jestem tu nowy i niechcem zaczynać nowego tematu tylko mam takie pytanie do was czy opłaca się kupić mf3080 jak te ciągniki się sprawują z góry dzięki za odpowiedź

#876 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:16

Co do 1014 jest to dobry ciągnik. Ale bym proponował coś bez turbo, jeżeli ktoś posiada ciągnik z turbo i bez to ci to samo powie, a na małe areały proponuje 914, bo 1014 będzie miał dużo większe spalanie paliwa.

Bzdury wypisujesz kolego 914 jak na swoje gabaryty ma za małą moc a turbina w 1014 to rekompensuje. Sam miałem 1014, który pracował na podobnym areale, a mój sąsiad ma 904 na 20 ha i jak się popatrzyłem na pracę wykonywaną przez niego (z podobnym osprzętem, a nawet mniejszym) to w życiu nie wymienił bym 1014 na 914. Dodam jeszcze że 1014 wcale więcej nie pali od 914 a na pewno więcej zrobi w polu.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#877 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:48

Co do 1014 jest to dobry ciągnik. Ale bym proponował coś bez turbo, jeżeli ktoś posiada ciągnik z turbo i bez to ci to samo powie, a na małe areały proponuje 914, bo 1014 będzie miał dużo większe spalanie paliwa.

Tak, ale do takiego 914 już nie podepniesz cięższego sprzętu. Jeżli chcielibyśmy jakiś agregat z siewnikiem, czy cięższy obrotywy pług to będzie mi skakał, a w polu dostanie nieźle z cięższym sprzętem. Narazie mamy 20ha nie wiem czy za jakiś czas nie będziemy mieli więcej, bo sąsiad będzie chyba rezygnował, a pole swoje ok 10ha chce wynająć czy coś w tym rodzaju wujkowi i wtedy jak byśmy wcześniej kupili 914 to co znowu inny ciągnik?

@Famer21 piszesz ze nie ma za dużo ciekawych ofert ciągników,a allegro aż kipi od ofert ciągników ponad 6000 ogłoszeń.
Dobrze poszukasz to znajdziesz jakiegoś ciekawego Ursusa 1014,cześci tanie i wszędzie dostępne,większosc ewentualnych napraw podejrzewam ze wykonasz sam.Do Fendta częsci coraz więcej ale cena cena jeszcze raz cena.przedstaw sobie za i przeciw.

Wiem, że ogłoszeń jest dużo, ale jakie... Fendta 23 letniego za 50tyś i to albo malowany aż się świeci, bo chcą sprzedać, albo oryginalny lekier i widać w jakim stanie. Fendta 15letniego to za 65tyś wzywż i lakier oryginał, ale nie zawsze. Co do Ursusów to wogóle śmieszną kasę chcą. 23lata, pomalowany lub nie (widziałem i taki i taki) to jeszcze ludzie chcą 45-50tyś i widać te same ogłoszenia od kilku miesięcy, że nie schodzą, bo za taką kase to nikt nie che kupić. Czasem trafią się ogłoszenia traktor w dobrym stanie za normalną kasę czyli 23lata 30-35tyś pomalowany to 35, nie pomalowany 30 i 16-20lat za 40-45tyś i to wg. mnie jeszcze rozsądna kasa, ale żadko takie ogłoszenia są, bo te po kilku tygodniach schodzą. Ja bym w sumie chciał Ursusa 1224 18 letniego i za 45tyś w dobrym stanie, ale wujek się uwziął na Fendta 312, a to jego kasa, a ja mam szukać :rolleyes:

Czyli co chcesz powiedzieć, że Turbo nic nie daje? Przecież zwiększa przepływ powietrza zmienia energie mechaniczną i traktor/auto ma więcej mocy chyba nie? Tak mi się wydaje. Czy to inaczej działa?

#878 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jak ktoś nie chce turba a potrzebuje mocny ciągnik to niech kupi ursusa 1204 - 6 cyl wolnossący silnik duży. To ma moc.

#879 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 11:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Miałem przyjemność pracować Ursusem 1014 (4+turbo), a teraz pracuję Renaultem 110.54 (6 bez turbiny) i mogę powiedzieć że nie ma co porównywać tych maszyn do siebie komfort pracy, spalanie itd., Renówka o wiele lepiej wypada w tym porównaniu nawet jeśli ma te 20 km więcej z pługiem 4x44 obrotowym nie ma co robić w orce zimowej, a Ursus może z uciągiem nie miał problemu ale gorzej z podnoszeniem i obrotem pługa. Więc podejrzewam że 1224 też miałby kłopoty z cięższym sprzętem na podnośniku bo w końcu 1014 i 1224 mają chyba po 4t udźwigu podnośnika a Renault trochę ponad 7 ton. Mogę śmiało polecić Renówkę zwłaszcza gdy chcesz kupić Fendta bo to prawie to samo tylko w innym kolorze a sprzęt jest o wiele tańszy a jakością nie odbiega od Fendta.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:01

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No ursusy uciąg mają ale podnośnik i hydraulika niezbyt wydajna, ale 1224 ma chyba mocniejszy podnośnik od 1014. Ale reno i fendt to całkiem inny świat, a te renówki kanciaste starsze to miały silniki fendta.