Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 16 październik 2009 - 20:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja kupiłem zetora 7211 mam go 3 lata, zrobiłem 600 mtg i ciąga maszyny od 80KM i nic się nie popsuło :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 17:39
  •  

#822 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 19 październik 2009 - 18:42

Ta, i tuba z tyłu :) Jeździłem TS'em i radjo nie mogło zaguszyc pracy silnika :) Za 70 tys możesz miec Deutza Agrotrona z roku 2000, a w nim klime, ehr, rewers i jeszcze pare fajnych bajerów :)

Chyba zapomniał Ci ktoś powiedzieć, ze należy założyć tłumik. Ja mam MTZ z 1996r i poziom hałasu bardzo mały, jeździłem kiedyś zetorem 7211 i wcale dużo ciszej nie było. Więc nie wiem co się tak do nich czepiacie że jest tak głosno chyba ze mówicie o tych w tzw. łupinkach z 80 lat.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#823 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 październik 2009 - 20:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie, jeździłem Pronarem 82TSA z otwartymi drzwiami (gorączka w prasie) oprócz tego że się zagotował :) to radio go nie mogło zagłuszyc :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#824 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 21 październik 2009 - 16:53

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam. W przyszłym roku planuje złoży wniosek o dofinansowanie na sprzet i zacząłem sie rozgląda za ciagnikami. Moc jaka mnie interesuje to 55-65km w tym że ma to byc ciagnik kompaktowy o niewielkich gabarytach. Moimi faworytami są NH T3040, McCormick GM55, Kioti Dk551c. Chciałbym dowiedziec sie co nie co o nich i jezeli ktos posiada taki ciagniczek lub mial z nim stycznosc z milą chcenia przeczytal bym jego opinie. Obowiązkowo ciągniczek wyposażony bylby w przedni WOM, TUZ i klimatyzacje. A mnoże polecicie jakis ciagnik innej marki... czekam na wasze odpowiedzi.

#825 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 25 październik 2009 - 19:56

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) W typowym gospodarstwie jakie u mnie w okolicy występuje czyli produkcja roślinna na potrzeby gospodarstwa mlecznego to według mnie jako główny ciągnik w gospodarstwie polecam:
1. Jako nowy to Belarus 820 (z pompą rotacyjną nie sekcyjną) jesli kupujemy za własne oraz przy małym kredycie
2. Jako nowy na PROW (lub jak mamy inny dochód poza gospodarstwem) to skłaniał bym się w kierunku Lamborghini R2 można oczywiście R3 (albo ich bliźniaka DF lub Same) będą bardzo zwrotne i oszczędne. Polecić mogę także następcę NH TD80 Z tymi ciągnikami miałem doczynienia więć mogę polecić.
3. Jako używany skłaniał bym się w kierunku Ursusa lub Zetora, ale nie jest to sztywny kierunek wyboru.
Najważniejsze niech będzie to ciągnik w dobrym stanie technicznym

Według mnie lepiej kupić taki który nie zachwieje płynnością finansową gospodarstwa niech będzie miał moc w granicach 60-80KM, niech posiada napęd 4x4, nieźle by było jak by posiadał klimatyzację, powinien posiadaś rewers może być mechaniczny. W przyszłości dokupić można ładowacz czołowy, a jak przybędzie ziemi stanie się pomocniczym, a wtedy będzie można pomyśleć nad większym ;)

#826 Share szymolus

szymolus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 październik 2009 - 17:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja też posiadam lampo 70w mam go już 2 lata u mnie jest to pomocniczy ciągnik zwrotny.mało pali, na 20 ha polecam lampo 70w tylko bez tura bo jest za lekki na tura polecam zetor 8441 z turem trac lift 100 lub 220
Zetor Team

#827 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 26 październik 2009 - 22:09

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @szymolus według mnie to Lamborghini 70KM z ładowaczem będzie śmigać, że miło wystarczy go dociążyć i oczywiście założyć odpowiedni ładowacz. Według mnie to i zetor w z ładowaczem powinien być dociążony. Gdy ładowałem baloty Zetorem 7341 na którym był zamontowany Tur4 to musiałem jeździć z włączonym przodem, gdyż tylne koła traciły przyczepność, po zamontowaniu wycinaka pracowało się dużo lepiej.

#828 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 27 październik 2009 - 08:47

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam, mogę Wam polecić japoński ciągnik Kubota M 6040 66 KM, Turbo Witamy w firmie PHU Rolczar
W standardzie: klima, rewers E-H bezsprzęgłowy, sprzęgło wielotarczowe mokre, hamulec wielotarczowy mokry, obciążniki przednie, zaczepy, WOM 540/540 E, najmniejszy promień skrętu 3,4 m, biegi F15/R15, japońska jakość za cenę brutto 130700 zł
lub Kubota L5040 51 KM,rewers mechaniczny, rocznik 2008 za 74000 zł brutto, / z kabiną Bartesko + ok. 7000 zł /
Naprawdę bardzo mało palą i są bezawaryjne. Można zamontować przedni TUZ i WOM.

#829 Share szymolus

szymolus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 październik 2009 - 15:20

@szymolus wedłóg mnie to Lamborghini 70KM z ładowaczem będzie śmigać, że miło wystarczy go dociążyć i oczywiście założyć odpowiedni ładowacz. Według mnie to i zetor w z ładowaczem powinien być dociążony. Gdy ładowałem beloty Zetorem 7341 na którym był zamontowany Tur4 to musiałem jeżdzić z włączonym przodem, gdyż tylne koła traciły przyczepność, po zamontowaniu wycinaka pracowało się dużo lepiej.

tak lampo będzie śmigać ale zetor jest stabilniejszy fakt musi być też dociążony ja na polu jeżdze z przednim żeby nie zrywać trawy.
Zetor Team

#830 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 03 listopad 2009 - 08:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) witam a ja polecam na 20 ha jako glowny nh td5010 lub same roller 60. na 30 ha posiadam nh td80d (teraz to nazywa sie td5030 (80 km)) i jestem bardzo zadowlony w standardzie wom i rewers cena mojego wynosila rok temu 106 tys(teraz td5010 bedzie kosztowal w tych granicach)a same roller 60 km jezdzi kilka ladnych latek w mojej wiosce i wlasciciel nie moze sie nachwalic :D
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 17:39
  •  

#831 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 08:26

w standardzie wom i rewers

ciekaw jestem czy któryś z producentów nie daje wom-u w standardzie

#832 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 16:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam
Poszukuję ciągnika na 20 ha. Niestety dysponuję tylko 25 tyś. Co polecacie ? Ciagnik miałby pracować z pługiem 4 skipowym i jakimś małym gruberem. co myślicie o Ursus 912 ?? :D

#833 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 03 listopad 2009 - 17:37

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jakie masz jeszcze ciągniki? Z pewnością to ma być główny ciągnik w twoim gospodarstwie więc lepiej brać 914-nieoceniony napęd na przód.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#834 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 17:53

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Zdecydowanie wystarczy 7211 ciągałem pług 4x30, ciągam grubera, i pługi 3x40 na spreżynach i 3x45 na zabezpieczeniu kołkowym. Jakie masz klasy gleby i jaki pług?

#835 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 18:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Mam trochę 3 klasy ale głównie to 4 klasa. Wiem że lepsza 914 ale już o 10 tyś droższa. Zastanawiam się czy 912 by dała rady tym maszynom. A jak jest z zużyciem paliwa porównując zetora i ursusa ??

#836 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 20:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Spalanie podobne, ponieważ to te same ciągniki, z tym że 912 jest mocniejszy i cięższy, a co za tym idzie ma większe spalanie. Mi zetor 7211 pali od 4.5 do 6l w pracach polowych. Spokojnie daje sobie rade z gruberem rabe werk 9łap z wałkami oraz z pługiem 4x30 oraz 3x45 albo też na zabezpieczeniu, we wszystkim robie na 2 biegu.http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7211-gruber-rabe-image163861.html Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211 + Fraugde

#837 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 20:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No ale z tego co wiem to zetorek ma 60 KM a ten ursus 80. myślałem jeszcze o ursusie 1222 bo za te pieniądze powinno coś być.Co myślicie o tym ??

#838 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:09

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nie bierz ursusa 1222 nie oplaca sie. spali ci wiecej niz 912 a uciagu nic mocniejszego w polu nie bedzie miala jedynie w transporcie nie bedzie sie tak dusila. lepiej kup 914 lub zetora 8045 8145 za 25 tysiecy napewno na allegro cos znajdziesz i to na chodzie moze w nie zaladnym stanie ale nie powinles zalowac.

http://allegro.pl/it..._ursus_914.html

tu masz nawet 6cilindrow z przednim napedem za 25tys.zl

#839 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jeszcze jedno pytanko dotyczące ogólnie ursusa i zetora. Słyszałem od znajomych że spalanie ciągnika o tej samej mocy różni sie zasadniczo. Ponoć ursusy są oszczędniejsze. Oczywiście chodzi mi zużycie na ha wykonanej pracy i analogiczne warunki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) W takich starszych ciągnikach dużo będzie zależało od stanu silnika, wyjechany jest słabszy i więcej spali. Poza tym spalanie zależy też od stanu i ustawień pompy wtryskowej, niby ursusy i zetory różnią się tymi ustawieniami. Ale mimo wszystko nie powinno być dużych różnic w spalaniu między np 912 a 8011