Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

hubertuss    4653

Nie wiem czy orientujesz się w cenach nowych ciągników. Za 50 tys to jesli chodzi o noewgo nie poszalejesz na tura do tego to napewno nie starczy. Zresztą uzywany mf 390 i tak bedzie lepszy od nowego belarusa. Z tym że 3070 czy 3075 bym odradzał fora są pełne ich uzytkowników proszących o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

Tura miałem zamiar przełożyć od MFa 255. Dorobić jakieś mocowania i by był tur 3b na MTZ 820.

 

Ale mój temat już można skończyć bo zamówiliśmy Ursusa 3512 z Pakistanu nowego.

 

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi ale razem z rozdziami stwierdziliśmy że MTZ jest dla nas trochę za duży, a ursus będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na allegro widziałem za 49 bez kabiny i za 55 brutto z kabina nie wiem czy to wersja na pakistan. Miałem kiedyś 255 i stwierdzam ze na 20 h jest to ciągnik za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

Tak jak pisze @huberuss trzeba zapłaci 49 tyś zł brutto. Ja biorę wersje bez kabiny. @huberuss dawniej u nas był w gospodarstwie tylko MF 255 i ursus c330 mieliśmy 18ha i tata dawał sobie spokojnie rade obrobić te hektary, ale później stwierdził że przydał by się jeszcze jeden ciągnik i kupiliśmy zetora 8245. A jak dojdzie ursus to będziemy mieli 4 ciągniki i bedzie trzeba znowu pomyśleć nad powiększeniem hodowli i ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1286

moim zdaniem to do tura to 4x4-tak jak koledzy wyzej pisali czyli MTZ, ale koniecznie chcesz cos z tych co podałeś?? Na allegro do 55 to bys kupił juz jakiegos DF, MF, Case, zetora...jest tego troche... pomyśl gdzie bedzisz miał poczęści blisko do jakiegoś w razie czegoś


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie czy wyscie na głowe poupadali po co do tura taki duzy klamot jak MTZ żeby raz dziennie cos tam przewieźc bez przesady w końcu zwrotnosć tez się liczy pozatym tym bez kabiny można wjechac do niskiej obory. Tak przy okazji przy kolanku do którego jest przykręcony tłumik masz 3 śruby jesli je odkręcisz możesz obrócić tłumik tak aby szedł pod spód dobre do sadu, lub nisdkiej obory. Na allegro widziałem do tego wspomaganie za niecałłe 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

A bedzie na niego faktura zeby vat odzyskac czy na umowe?Prosze odpisz bo zaintrygowales mnie ta cena za nowke ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

moim zdaniem to do tura to 4x4-tak jak koledzy wyzej pisali czyli MTZ, ale koniecznie chcesz cos z tych co podałeś?? Na allegro do 55 to bys kupił juz jakiegos DF, MF, Case, zetora...jest tego troche... pomyśl gdzie bedzisz miał poczęści blisko do jakiegoś w razie czegoś

 

Tylko że my chcieliśmy mieć ciągnik od nowości w naszym gospodarstwie i nie kupować używek do których są cześć drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

A bedzie na niego faktura zeby vat odzyskac czy na umowe?Prosze odpisz bo zaintrygowales mnie ta cena za nowke ;[

 

Faktura możne i by była ale my nie jesteśmy na wacie więc vatu nie odzyskamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Dzwonilem i niestety nie ma mozliwosci faktury vat na pelen zwrot wiec najnizej to on moze wyjcs ok 47tysi + 3 za kbine koja =50 wiec nie najgorzej bo krajowka 58netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

No więc dlatego ten ciągnik zamówiliśmy bo tanio wychodzi i cześć pasują od naszego ursusa. Ale musze na niego zaczekać jeszcze trochę bo dopiero w maju będzie u nas na podwórzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

To dlugi czas oczekiwania ale bedzie nowka a to cos ;[ zycze bezawaryjnej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jA w tym roku kupuje belarusa 820.3 w zastepstwie ursusa902.Zaciekawila mnie cena tego ursusa bo mam takieg z 1999r co ma 1300mth i ciagle mam kupcow za ok 40tysi bo jest w stanie jak nowy i gdyby byla mozliwosc pelnej faktury to bez zastanowienia bym go wziol w tyg. bo na mojego to nawet kupca mam na wiosce a po odliczeniu vatu i kabiny netto to wyszedlby ok 42tysi ;[ ale tak to zajmuje sie tylko belarusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

Jeśli twój ursus jest oryginał z polskie fabryki to nie warto wymieniać go na Pakistańczyka, bo Na pewno jest wykonany z trwalszych części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

W takiej sytuacji z vatem to nawet nie mysle bo moj jest mebel tylko juz 11 latek ma ;[ a co do czesci to wiesz uwazam ze anglicy robili dobre czesci {mf 235 255do85r} bo polacy to juz zeszli z jakoscia co widac po przebiegach silnikow pierwszych mf a ursusami wiec moze tamci gozej nie zrobili{miejmy nadzeje ze to zeczywiscie pakisanczyk a nie jakas chinska robotka bo wtedy to nieciekawie}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

Pożyjemy zobaczymy:D Sam jestem ciekawy jak się bedzie ten Ursus sprawował tak jak MF 255 czy gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A który ciągnik by wg. Was by lepszy? spalanie, moc, praca, dołożenie maszyn do niego

Ursus 1224 czy 1234? Różnica pewnie niewielka jest, bo numery mała różnica ;)

Wujek chciał od października Fendta 312 LSA, ale jakoś mu to wypersfadowałem i teraz się zdecydował na jednego z tych dwóch modeli. Mamy 20ha. Pszenice, jęczmienie, rzepak. Potrzebny do 4skibowego obrotowego pługa, sztangi, potem do siewnika z sztangą, bardzo mile widziany byłbym z turem do Binów potem i nie tylko. Teraz tak. Szukamy już dość "intensywnie", ale rok te 93-95 musiałby być, nie zajechany (wujek odrazu pozna po zdjęciu nawet jak wymalowany jest) no i tak do 40-45tyś, ale to już wg. mnie dobra maszyna jak na 12tke? Więc, który :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Witam. Posiadam 20ha ziemi i obrabiam to ursusami c330 i c360. Chciałbym sprzedac jednego ursusa i kupić ciągnik który byłby glównym ciągnikiem (wszystkie cięzejsze prace plus tur). Jaki ciągnik byłby najlepszy?

 

Ja ci bym doradził Farmtraca 80 4WD ma 74KM, mi sie bardzo dodrze sprawuje jego cena to ok. 106000 brutto. Z turem znakomicie sobie radzi i ma silnik PERKINS, skrzynia biegów zsynchronizowana 12/12, rewers mechaniczny. Zero elektroniki. Udźwig TUZ 3200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

czy ty widzisz chłopie kiedy on pytał? chyba sie spóźniłeś ciut z tą radą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na 20 h taki duży ciagnik nie wiem po co mysle że 90 do 100 km w zupełnosci wystarczy chyba ze masz już ten pług to moze byc za mało ale jeśli nie masz jeszcze maszyn kup cos do 100 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Pług narazie mamy 3 skibowy do orki i 4 skibowy do podorywek. Innych nie mogliśmy kupować, bo robiliśmy wszystko C-360 i 40tka miała duże problemy już z tym 4 skibowy, bo długi, i ciężki jak dla niej. Teraz 60tka już w rozsypce po kapitalce źle pali, i wogóle problemy do czerwca musimy jakiś kupić, bo 20ha nie bedziemy 30letnia 40tką obrabiać :):/

Nie wiem teraz, który z tych co wymieniłem byłby lepszy. On będzie głównie do ciężkiej pracy jak orka przy 4 skibowym obrotowym pługu, do siania, uprawiania, więc wybór trochę do rozważenia chyba. Chcielismy Fendta, ale na Fendta w dobry stanie i roczniku 60min trzeba mieć, a za 40-45tyś się kupi chyba w dobrym stanie 1224 lub 1234?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

Polecam Zetora 8245

Edytowano przez robertbara
Brak argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj