Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 czerwiec 2009 - 16:08

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No i spoko :P I tak każdy kto będzie kupował sam wybierze my możemy tylko doradzic :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 23:52
  •  

#742 Share maciek1987

maciek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 13:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Zetory palą sporo, dużo więcej niż niektóre inne zachodnie marki w tym samym sprzęcie i tu nie ma co się kłócić. Tylko że mają dwie największe zalety:
1. Są wytrzymałe
2. Dostępność części.

#743 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 13:22

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ani jedno ani drugie,
to zależy od użytkownika jak w przypadku każdego innego ciągnika

#744 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 13:59

Zetory palą sporo, dużo więcej niż niektóre inne zachodnie marki w tym samym sprzęcie i tu nie ma co się kłócić. Tylko że mają dwie największe zalety:
1. Są wytrzymałe
2. Dostępność części.

Mają tylko jedną zaletę w porównaniu do zachodniaków - tanie części!!!

#745 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 03 czerwiec 2009 - 17:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Prawdą jest to że opinia o małym spalaniu w perkinsie wzieła się od tego że 3cylindrowe perkinsy w MFach 255 palą naprawde mało, wiem bo mam, ale jak dostanie porządnie w dupe to nie oszukujmy sie ale swoje połknie, zresztą tak jak każdy ciągnik. Z kolei duże spalanie Zetora sie wzieło podobno od tych z serii chyba od 5211 do 8011, bo te podobno palą dużo.

Wątpie że ktoś wogóle uwierzy ale napisze to poraz kolejny. Mój Zetor (dla przypomnienia 9541 Proxima plus 90KM) w pługu 4x40 w typowej zimowej orce na klasie od III doIV pali średnio 10-11l, w bardzo ciężkich warunkach na glinie spalił na max. 12l. Co nie możliwe?? Przyjedź jeden z drugim jak bede orał to zmierzymy. ALe to pewnie za to że trafiłem na felerny egzemplarz i sie pomylili bo nie zrobili go żeby palił jak smok tylko przez pomyłke zrobili że mógłby sie równać z zachodniakiem. W tym, bądź na koniec zeszłego roku było w top agrar test kilku ciągników i Zetor wyszedł że pali najmnie a MF z tym najoszczędniejszym na świecie perkinsem wyszedł na szarym końcu. Jaki z tego wniosek? Pewnie zaraz bedą głupie teksty że sie przechwalam swoim ciągnikiem czy coś ale pisze prawde i wkurza mnie to jak ktoś gada a niema

Kilka osób tu pisało głupie rzeczy o Zetorze, między innymi @Ferdek07. Więc mam pytanie do Ciebie, masz jakiegoś Zetora?? Bo jak nie to prosze Cie nie gadaj głupot jak nie masz i niewiesz tylko stryjeczny wój szwagra siostry byłego męża ci tak mówił bo to już śmieszne nie jest tylko nawet powiedziałbym że dziecinne.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#746 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:10

Mają tylko jedną zaletę w porównaniu do zachodniaków - tanie części!!!

Tutaj zgadzam się z kolegą @Ferdkiem07 bo zachodniki są nawet bardziej wytrzymałe od Zetorów.
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

#747 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:11

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No to porównajmy zachodni ciągnik z zetorem z tych samych lat np zetor 7245 i JD 1640. No i pytam co w JD jest takiego super? :P Kabina? Spalanie? Komfort? Miałem sprzedac swojego 7211 i kupic JD, ale dobrze że tego nie zrobiłem, bo ze wszystkich jakie oglądałem lało się strasznie i nie wierze że JD wytrzyma więcej od zetora mi już 7tys na zetorku mineło bezawaryjnie :P Ale jak mówicie że perkins taki oszczędny to niech ktoś się pochwali ile pali taki 60-80KM :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#748 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:19

Tutaj zgadzam się z kolegą @Ferdkiem07 bo zachodniki są nawet bardziej wytrzymałe od Zetorów.

Masz bądź miałeś Zetora że wiesz takie rzeczy? Albo nawet skoro tak piszesz to pewnie masz i zachodniaka i Zetora razem, albo pewnie miałeś i wiesz takie rzeczy?
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#749 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:34

Ale jak mówicie że perkins taki oszczędny to niech ktoś się pochwali ile pali taki 60-80KM :P

A więc tak ciągnik landini 7550z 87 roku moc ok75 koników mam go krótko ale w tych pracach co robił czyli beczka 7000l, zestaw kosiarek dyskowa 2.4m i rotacyjna 1.6m trochę transportu nie spalił więcej jak ok 5 litrów(średnio) na mth pracy przy obrotach 2100-2200

#750 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No to mój Zetor (paliwożerny smok dla przypomnienia) w pracach typu: wszelakie rzeczy turem, beczka 6tyś, transport i takie lekkie pierdoły więcej od 5l nie łyknie więc gdzie tu oszczędność perkinsa do Zetora paliwożernego? Aha , ten Twój ma 75KM, a mój Zetor 90KM więc też powinna być różnica :P
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 23:52
  •  

#751 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jak widać paliwożerność zaczyna się już od 5 l na mth,
a różnica jest w tym że mój chodzi prawie na max obciążeniu a twój w lekkich pracach

#752 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:54

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To jest na twój ciągnik max obciążenie? :P Mi łykał 5l w pługu 4x30 na 4 klasie gleby glinie i cały czas na blokadzie z przodem w górze, a takto 4 do 4.5l na mth :P

#753 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:56

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ciekawe ile takie 90KM Landini by łykło w tych pracach co ja napisałem o swoim. Pozatym beczka 7tyś i taki zestaw kosiarek do 75KM to max obciążenie to niewiem co to za ciągnik. Mój kumpel ma Joskina 12tyś i wiosną ciągał ją Ursusem 904 (może ze 3KM więcej) i szedł bez problemu i czy to było max obciążenie?? niewiem ale z tego co widziałem i słyszałem silnik jak ten ciągnik chodził z tą beką to chyba nie
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#754 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) wiesz wszystko zależy jeszcze od ukształtowania terenu przy pracy z beczką bo jak są strome górki czasami o nachyleniu nawet ok 40 stopni to różnie można powiedzieć, albo przy kosiarkach w których według wyliczeń w temacie http://www.agrofoto....Z...estaw&st=40 nie powinien nawet pod górkę ruszyć
i jak mój nie chodzi na prawie max obciążeniu to Twój wręcz na pusto lata

#755 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tu nie ma nad czym filozofować, wystarczy że ktoś ciągnikiem jeździ nie przekraczając 1200 obr a ktoś inny cały czas powyżej 2 tyś obr bo np. tak lubi, i spalanie będzie diametralnie różne,

#756 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Oj bodzio widzisz tak sie składa że mam porównanie wszystkich trzech ciagników czy też silników o których tutaj mowa. Mam zetora 7211, zetora 8441 i MF 3090 z silnikiem perkins no i jakoś nigdy nie udało mi sie zetorem z pługim 4x40 osiagnąc takich rewelacyjnych wyników spalania. Piszesz tutaj o max 12 litrach w bardzo ciężkiej orce a mi nawet na piachu nie udało sie zejść ponizej 14 l/ha chociaż bardzo uwazałem na obroty i nie były wyższe jak 2 tys/min a zazwyczaj 1800 obr/min. No i zawsze chociaz nie wiem jakbym kombinował zawsze wychodziło tak ze MF z pługiem obrotowym 4x45 palił mniej od zetora.

#757 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Drodzy użytkownicy biorący udział w tej "pogawędce"!!!!
Temat nie jest o zetorach, ani o żadnych perkinsach... Tutaj macie pomóc innym użytkownikom w dokonaniu wyboru ciągnika do gospodarstawa o powierzchni 20ha (jezeli owi się znajdą i napiszą)... U góry pisze "Ciągnik na 20ha" jakby ktoś nie widział :P
Także pouczam was i nie piszcie już głupot, w tym temacie...
KONIEC OT!!!!!!!!!!!!!!!!!

#758 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:33

Oj bodzio widzisz tak sie składa że mam porównanie wszystkich trzech ciagników czy też silników o których tutaj mowa. Mam zetora 7211, zetora 8441 i MF 3090 z silnikiem perkins no i jakoś nigdy nie udało mi sie zetorem z pługim 4x40 osiagnąc takich rewelacyjnych wyników spalania. Piszesz tutaj o max 12 litrach w bardzo ciężkiej orce a mi nawet na piachu nie udało sie zejść ponizej 14 l/ha chociaż bardzo uwazałem na obroty i nie były wyższe jak 2 tys/min a zazwyczaj 1800 obr/min. No i zawsze chociaz nie wiem jakbym kombinował zawsze wychodziło tak ze MF z pługiem obrotowym 4x45 palił mniej od zetora.

Tak jak pisałem wcześniej, przyjedź, zobacz, policzymy i zobaczymy. Ale pewnie to jest dlatego tak jak pisałem wcześniej że mam felerny egzemplarz czyli że zapomnieli zrobić żeby palił jak smok tylko im wyszedł 'oszczędny'. Chcesz wierz, nie to nie ale wiosną ojciec orał pole 3,6ha z gnojem pod QQ. Od wyjazdu do przyjazdu mineło 3 godziny i jakieś 15minut i spalił 32l. Tankowane było przed wyjazdem do pełna i wrócił wieczorem, następnego dnia rano przed uprawą wlaliśmy do pełna i weszło 32l, lane wiadrem przez lejek, wiadro z podziałką co 1l. Trzeba przyznać że ganiał bardzo szybko, ale było troszke płycej niż na zime, więc na jedno wyszło.
Co do spalania w MFach 3xxx to wracał nie będe bo niechce o tym se przypominać.

Jakbyś mógł dać jakieś fotki tych swoich ciągniczków, najlepiej obok siebie to bym był wdzięczny

Popieram, koniec OT, ostatni mój post nie na temat, ale nie ja to zaczołem.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#759 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 13:46

A to zależy co tam siejesz, co znaczy u Ciebie w terminie, oraz jakie zabiegi agrotechniczne wykonujesz, jeśli nie chcesz wymieniać większości maszyn to na upartego obrobisz się, ale to zależy czy teren nie jest grzęski, działki blisko siebie itd, najlepsze było by coś 90km 4x4 i odpowiednie maszyny ale to kosztuje także sam wiesz co będzie dla ciebie najlepsze, myśle że 511 czy 7211 to zyskasz tylko 1dną skibe więcej w orce

Powiem Ci tak wiem ze ciagnik 80-100km byłby najlepszy tylko ze z kasa raczej bedzie jak bedzie a za ok 30 tys ciezko bedzie chyba znalezc cos niezłego zachodniego bo miałbyc MF 30xx i dalej jest w planach ale on kosztuje troche wiecej a nie zapowiada sie ze tyle bedzie...

Sprzet i tak musze zmienic a raczej kupic ale narazie to od sasiada bym pozyczył sobie cos ;)

Teren dosc równy ziemie III-IV klasa troche V ale działek dosc duzo i daleko od siebie, Wiec szybka skrzynia tez by sie przydała.

Uprawa zbóz oczywiscie zadnej hodowli i żadnych łak do koszenia. Zabiegi agrotechniczne to nie wiem jak Ci to powiedziec ale dosc duzo tego jest np: bronowanie na wiosne potem agregat po zniwach podorywki(talerzówka raczej) orka itp. Do nawozów oprysków i lekkich prac zostałby T-25.

Powiedzcie mi co to ma byc? Dawno tu nie byłem i jak przeczytałem 2 strony postów to tam nie ma nic o ciagniku na 20 ha tylko o silnikach perkinsa i Zetora a to panowie nie ten temat i tu sie o tym nie dyskutuje a po drugie ten spór jest nie do rostrzygniecia bo jeden woli to a drugi to poprostu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 14:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) co do ciągnika to jak poszukać to i mf 30xx można znaleźć w granicach 30 tys http://allegro.pl/it...49_mf_3090.html, a tak z innych ciągników to do tej kasy to coś poza mf to jakiś zetor 8045 albo 8145 albo ich odpowiedniki z ursusa, bądź jakaś renówka
a tu kilka znalazłem ciągników moim zdaniem za taką kasę dość ciekawych
http://allegro.pl/it..._4x4_100km.html
http://allegro.pl/it...zedni_naped.htm
http://www.otomoto.p...show&id=B118157
http://allegro.pl/it...3_14_turbo.html
http://allegro.pl/it...080_1990_r.html
http://allegro.pl/it...a_26000_zl.html - może trochę stara ale chyba mocy jej nie zabraknie
http://allegro.pl/it...03_14_90km.html
http://allegro.pl/it...4_mf_ladny.html
http://allegro.pl/it...r_mf_fendt.html
http://allegro.pl/it...im_napedem.html

tyle wyszukałem na początek może cos z tych cię zainteresuje