Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

hubertuss    4653

Tak przy okazji nie wiem czy zakup 6 cylindrowego ciągnika na 15 czy 20 h ma sens. Ja bym szukał czegos 4 cylindrowego około 80 czy 90 km. Najlepiej MF tylko nie 3xxx chyba ze ktos lubi majsterkować. Weźcie pod uwage wielkosc podwórka łatwośc manewrowania czy wysokośc budynków sąsiad kupił jd i dach w stodole musiał przerabiac ja swojm 390 wszedzie wjeźdzam bez przeróbek mam na mysli własne budynki. Pozatym mało pali jest zwrotny. Pozatym sporo cześci pasuje od ursusów. Niestey za 35 tak ajk tu ktoś chcial nic szczególnego nie kupicie dobre ma swoją cenę.

 

Tak wogóle myslę że jdelany był by MF 5425 lub Fendt 208 Vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radki1    0

dwoma ciągnikami na raz i tak nie będziesz jeździł (chyba ze masz kogo wsadzić)ja bym proponował sprzedać obie i kupić zetora 5211 lub 5245 za te dwie 30 bedzie lux i komfortowy a komfort to Twoje zdrowie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jaki ciągnik byście poradzili na na 25 ha? Wymaganie to 80-90 km 4x4. Ciągnik będzie główny, czyli najcięższe prace typu orka. Cena do 30 tys. Ciągnik nie dla mnie a dla znajomego. Jestem ciekawy waszych opinii bo uwziął się na MTZ 82 a wg mnie już lepiej chyba szukać czegoś w stylu Ursusa 914 czy 1014.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

ursus 914 to niezła opcja wg mnie, ale za 30 tys to nie wiem czy w dobrym stanie się jakiegoś kupi. mtz nie do zajechania, tylko te przecieki oleju trochę denerwują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Jaki ciągnik byście poradzili na na 25 ha? Wymaganie to 80-90 km 4x4. Ciągnik będzie główny, czyli najcięższe prace typu orka. Cena do 30 tys. Ciągnik nie dla mnie a dla znajomego. Jestem ciekawy waszych opinii bo uwziął się na MTZ 82 a wg mnie już lepiej chyba szukać czegoś w stylu Ursusa 914 czy 1014.

 

w temacie "ciągnik na 10 ha" też polecałeś 914 hehe... jesteś jakimś fanem tego ciągnika? masz chyba c 360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jaki ciągnik byście poradzili na na 25 ha? Wymaganie to 80-90 km 4x4. Ciągnik będzie główny, czyli najcięższe prace typu orka. Cena do 30 tys. Ciągnik nie dla mnie a dla znajomego. Jestem ciekawy waszych opinii bo uwziął się na MTZ 82 a wg mnie już lepiej chyba szukać czegoś w stylu Ursusa 914 czy 1014.

 

Ja polecam z pewnością jakiegoś MTZ lub Pronarka. Mam MTZ 82 od nowości i spisuje się rewelacyjnie (jedynie jest trochę lekki). Za ponad 30 tys. zł można już kupić w b. dobrym stanie, no ale Pronara za te pieniądze chyba nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w temacie "ciągnik na 10 ha" też polecałeś 914 hehe... jesteś jakimś fanem tego ciągnika? masz chyba c 360...

Nie jestem jego "fanem". No moje oko na 10 ha spokojnie taki ciągnik ok 50 km wystarczy, a ze była mowa o cięższych ziemiach, i do tego praca w 3 skibach to mocy trochę więcej było potrzeba. I potwierdzam mam C-360.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

jaki ciągnik poradzilibyście na 22ha taki który by miał 75-85km

było z lat 1990-1997 i kosztował max 45 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

MF 390

 

Posty bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

poszukaj w temacie o mf seria 3xx za 45 też kupisz kwestja tyle że będa to modele z poczatku lat 90 tych. No cóż wyskoa cena mówi sama za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

Witam. Mam problem. Do wyboru mam 3 ciągniki MF 350, Ursus 3512 oba te ciagniki są z Pakistanu, jest jeszcze MTZ 820 na stożku i wąskich gumach. 

 

Który ciągnik polecacie? Miał by on głównie służyć do nawożenia kiszonek i współpracy z TURem.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

A gdzie zes wyszperal traktory z Pakistanu? 3512 i mtz to inne klasy mocy wiec musisz sie najpierw zdecydowac czy musisz miec mocniejszy czy wystarczy Ci slabszy.Dokiszonki to3512 troche lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

Mnie to jest obojętne jaka moc. MTZ ma niby 80km ale ma uciąg jak c360 tylko, że MTZta plusem jest to że ma naped. Ciągniki na Allegro były wystawione

 

Ale powiedzcie mi które ciągnik będzie się lepiej sprawował technicznie. Bo mam MFa 255 i jak narazie sprawuje sie b. dobrze prawie żadnych wycieków, w zimę pali bez problemu, a jak z MF 350, U3512 i MTZ jakie są wasze opinie? Posiada ktoś jakieś info na temat MF 350, może ktoś z waszych znajomych takiego zakupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

DO tura mtz bedzie lepszy bo w 3512 nie ma 4*4 i z ladunkiem buksuje no i wspomaganie co w turze jest bardzo wazne bo bez to masakra operowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ja również jak kolega wyżej to tura polecałbym brać mtz-ta. Podstawa to wpomaganie i przedni napęd.

MF 350 i ursus 3512 to praktycznie to samo. Różnice są bardzo małe. Bierz mtz-ta. W razie co założysz mu szersze opony i bedzie miodzio.;[


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

Jak jest z wytrzymałością tych ciągników? Chodzi mi o jakość wykonania. Który z nich będzie miał częste awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Duzo zalezy ile chcesz dac kasy za ciagnik?Jest roznica jak sie ma 25tysi a 50 bo do kazdego przedzalu cenowego pasuje inny model ,chodzi glownie o ceny napraw stan zuzycia ,napisz ok jakie ceny szukasz to cos sie pomysli co by bylo najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

No właśnie po jakim czasie w MTZcie będzie silnik do remontu jeśli byłby codziennie odpalany na 20 minut tylko po to żeby przywieść kiszonki i ewentualnie zrobić coś Turem i jaki jest koszt remontu silnika, co w nim najczęściej sie zużywa? Za ciągnik jestem gotów wydać ok 55tyś i ciągnik ten na pewno będzie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

nierozumiem wkoncu czy chcesz nowy czy uzywany?Jezeli chcesz dac takie pieniadze to mozesz kupic nowgo belarusa 820 w podstawowej wersji za 55tysi i jezeli bedziesz go uzywal do tego co napisales to dlugie lata nic nie bedziesz naprawial,a co do kosztu remontu silnika w uzywanym mtz to ok.4,5tysi ale motory w nich sa nie do zajechania.dobry bylby tez ursus 4514 5314 bo malo pala ,czesci niedrogie 4*4 a za ok 50tysi to kupisz sprzet mlody i w lux stanie,z masseya to moze serja 390 bo super wytrzymale ,maja rewers co do tura jest super i sa bez elektroniki co obniza ewentualne koszty napraw zwlaszcza ze sporo czesci pasuje od 4514-5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1

ja pomysłabym nad używanym massey fergusonem bo mieści się w tej cenie bardzo zwrotne to do ładowacza czołowego znakomicie pasuje silniki bardzo dobre ja proponowałbym MF 3070, 3075

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj