Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#721 Share Kamil360

Kamil360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 maj 2009 - 11:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) pasuje nie pasuje przecież nim teraz orał nie będę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 22:08
  •  

#722 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 maj 2009 - 16:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja bym polecal New hollanda (ten mniejszy) 80-90 km nh daje rade ;D i raczej nie kosztuje ponad 100 tys
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

#723 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 16 maj 2009 - 16:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 330 zostaw sobie do oprysków siewu nawozów itp.Dobrą sprawą był by ursus 4514 ;)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#724 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 21 maj 2009 - 20:04

Znajomy zmienił ostatnio c-330 na John Deera 1040 ;) Za 330 wziął 14tyś,a za JD 22tyś :) Ciągniczek jak najbardziej godny polecenia w kabinie cichutko,wspomaganie super tylko wsiadać i jechać :) ciągnik pracuje na 5ha.Jest kilka ciekawych ofert na allegro własnie tych modeli z turem,a cena właśnie ok 25tys.Az mam chęć sprzedać swoją 360 i takiego Johna wyrwać :) :)

Dorzucam linka
http://allegro.pl/it...m_czolowym.html

Ten ciągnik jest już bardzo długo na allegro już. Wiem bo od początku roku jak szukałem ciągnika to często go widziałem w nowych ofertach. Przypuszczam że ma już silnik lub sprzęgło zjechane. No i jest cały malowany co ewidentnie pokazuje że był szykowany na sprzedanie. Oczywiście mogę się mylić. Co do zetora to kup 7211 lub 7245 tylko w krajowej wersji :) np taki jak był mój :)
http://www.agrofoto....mage127454.html
http://www.agrofoto....mage125937.html
http://www.agrofoto....mage125899.html
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#725 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 maj 2009 - 11:05

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Mojm zdaniem kup se zetora 7245. kosztuje gdzies do 35000tys ale to juz maszyna

#726 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 23 maj 2009 - 13:49

ja bym polecal New hollanda (ten mniejszy) 80-90 km nh daje rade ;D i raczej nie kosztuje ponad 100 tys

Jakiego New Hollanda na 20ha w dodatku za ponad 100 tyś zł.
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

#727 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 maj 2009 - 20:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Koledzy mam pytanie czy Zetorem 5211 da rade obrobic w terminach i do tego po pracy czyli gdzies od godziny 17 ok 20ha pola?

Bo ja mam obawy ze ciezko bedzie.

#728 Share maciek1987

maciek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 maj 2009 - 19:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) według mnie twoje obawy sa uzasadnione, ja bym ci proponował jakiś większy z przednim napędem, około 80 koni. zależy jeszcze co uprawiasz i jaki masz sprzęt, bo znowu wymieniać wszystkie maszyny to też lipa.

#729 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 maj 2009 - 21:19

Koledzy mam pytanie czy Zetorem 5211 da rade obrobic w terminach i do tego po pracy czyli gdzies od godziny 17 ok 20ha pola?

Bo ja mam obawy ze ciezko bedzie.

A to zależy co tam siejesz, co znaczy u Ciebie w terminie, oraz jakie zabiegi agrotechniczne wykonujesz, jeśli nie chcesz wymieniać większości maszyn to na upartego obrobisz się, ale to zależy czy teren nie jest grzęski, działki blisko siebie itd, najlepsze było by coś 90km 4x4 i odpowiednie maszyny ale to kosztuje także sam wiesz co będzie dla ciebie najlepsze, myśle że 511 czy 7211 to zyskasz tylko 1dną skibe więcej w orce

#730 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 07:06

Jeszcze nie było osoby powtarzam nie było u mnie na wsi która chwaliła by perkinsa :P Typowe usterki to: wyrwanie śrub ze spręzarką :P , rozwalenie pąpy paliwowej, spalenie się tłoków :) , ogólne problemy. :)
No i oczywiście olej ja paliwo lubią :)

heh bujaj las a nie nas. Silniki zetora nie dorównują silnikom Perkinsa. a czemu nie dorównuja to nawet nie musze pisac... bo chyba kazdy wie o co chodzi...
Perkins Power Economy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 22:08
  •  

#731 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 czerwiec 2009 - 14:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) :P :P :P Power? :) Perkins się nadaje weź 60KM perkinsa do mojego zetora i zobaczymy co więcej wytrzyma :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#732 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) tak sie składa ze mam w swoim gospodarstwie silnik perkinsa i zetora no i spalanie w perkinsie jest rewerlacyjne w prawie identyczne jak w zetorze a 30km róznicy jest :P ale perkinsa łatwiej zadusic niz zetora zetor zadymi a pójdzie a perkins nie zadymi a zgasnie :P

#733 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Masz racje, ale w c330 też jest "rewelacyjne spalanie" tylko do ciężkiej pracy po prostu się nie nadaje. I czy to 4.5 do 5l w kultywatorze 2.7m + 4brony na 3biegu na glinie to dużo? A żaden Ursus 4512 nie czarujmy się nie pociągnie tego co zetor 7211 i wiem co mówie :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#734 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:36

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) heh no to i mój zetor 5211 w agregacie 2,5m takie spalanie miał :P w prasie jakies 4l na mtg :P fergaja kupilismy dlatego ze zetor przodka nie ma jakby miał to by nadal sam wszystko ogarniał

#735 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jakiego masz fergusona?

#736 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) no 3060 jest w mojej galeri

#737 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:40

:P :P :P Power? :) Perkins się nadaje weź 60KM perkinsa do mojego zetora i zobaczymy co więcej wytrzyma :)

Jesli uwazasz ze Perkinsy są takie i owakie, to czemu maja takie zastosowanie w róznych maszynach rolniczych , budowlanych itp.... A zetor gdzie ma zastosowanie?? tylko w tych swoich smokach :) . Do dzisiaj nie potrafia zrobic oszczędnego silnika :)

#738 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:47

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie no perkinsa kładą do wszystkiego bo mają podpisane umowy (chociaż nie wiem dlaczego) a z tym paleniem zetora to już mnie nie w******j i ciekawe jak perkins wcale nie pali :P chyba na powietrzu chodzi :P Są takie nie zawodne... :P przegżej go albo daj mu w d*** to zobaczysz jaki niezawodny. Miałem perkinsa i nie chce darmo :)

#739 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:58

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @Dawid777 tak przypuszczałem ale teraz potwierdziłeś regułę, tzn. najgłośniej wychwalają swoje zetory byli posiadacze felernych perkinsów, ja rozumiem ktoś ma wysokie wymagania co do ciągnika kabina komfort itd ale w tym przykładzie co do silnika, już wiele razy się zastanawiałem czy Ci ludzie mieli pecha trafić rzeczywiście na felerny model perkinsa, czy raczej druga opcja (bardziej prawdopodobna) niepotrafili prawidłowo posługiwać się maszyną a potem naprawić, bo jeśli pesudomechanik (znajomy ojca) tak odpowietrzył rocznego mf 255 że potem przez całe lato mu gasł to sprzedał i kupił 5211 to do dzisiaj (17 lat) bedzie opowidał jaki to kiepski jest mf ( a niecały rok go miał) i wiele innych takich przykładów, a tak wogóle to znam kilku posiadaczy obu ciągników 7211 i 4512 i mają inne zdanie na temat porównania spalania obu ciągników od Ciebie Dawid777

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 16:00

Nie no perkinsa kładą do wszystkiego bo mają podpisane umowy (chociaż nie wiem dlaczego) a z tym paleniem zetora to już mnie nie w******j i ciekawe jak perkins wcale nie pali :P chyba na powietrzu chodzi :P Są takie nie zawodne... :P przegżej go albo daj mu w d*** to zobaczysz jaki niezawodny. Miałem perkinsa i nie chce darmo :)

Ta kłótnia do niczego nie doprowadzi. Ty masz swoje zdanie Ja mam swoje i niech tak bedzie. :)