Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pep14    29

No to powiedz paweł jak Ci sie sprawuje ten mtz. W sumie byłoby to też jakieś rozwiązanie kupić jakiegoś mtz bo w końcu ma 4x4. Tylko jak z tą awaryjnością ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

My kiedyś mieliśmy mtz i jak sprzedaliśmy go to ojciec tak się cieszył jak nie wiem co. I stwierdził że więcej ruskiego nie będzie na podwórku, przez to ma też uprzedzenia do nowszych ruskich i pronarów. mtz 82 ciekawy ciągnik bo ma trochę mocy i napęd, podobno mało palą, ale kabina przerąbana, weź tam wejdź i jak coś robisz że trzeba wsiadać i wysiadać to można zwariować. Ogólnie prosty radziecki sprzęt zbudowany zgodnie z maksymą ''gniotsa - niełamiotsa''. Mieliśmy go dawno, ja go ledwo pamiętam u nas, ale ojciec mówił że robotę robił, bo wtedy mieliśmy 60tki i mf255 i to było niebo a ziemia z wydajnością i mocą. Ale ojciec nie chce nawet patrzeć na belarusy pronary i pochodne, na targach rolniczych nawet tam nie popatrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Inne pompy wtryskowe są tylko w starych typach silników ursusa i zetora, bo tamte silniki miały z boku klapki, a pod nimi smarowanie. Inne w starym typie są:blok, wał, tuleje, tłoki, korbowody, głowica, pompa wtryskowa. Wszystkie ursusy i zetory z nowym typem silnika mają przystosowanie do turbo(są wzmocnione). Z nowym typem silnika na pewno nie będą ursusy:385,1201,1204,1604 i zetory 8011/8045,10011/10045,12011/12045,16045. Radziłbym kupować w nowym typie, bo w starym jest już później nie do sprzedania. Zetor 8145 jest znacznie lepszy niż ursus 914, bo nie jest w pełni identyczny. Lepsza jest na pewno skrzynia.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

mam dylemat chcę kupić ciagnik na 22,5ha i nie wiem jaki 

 

na ciągnik mogę wydać max 120 tyś zł proszę o rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

ogulnie do wszystkiego od orki po opryski siew itp

miałby wspópracować z pługiem zagonowym 4x35 broną ciężką z podwójnym wałkiem 2,7

siewnikiem poznianiak t 2,7 rozsiewaczem nawozów MS 500 brzeg i opryskiwaczem 400l

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja bym myślał o ciągniku ok.80 kM do tego pługa a w tej cenie to nh td5030, case jx80, farmtrac 685dt, farmer 8248, i zetor proxima 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

Ja bym myślał o ciągniku ok.80 kM do tego pługa a w tej cenie to nh td5030, case jx80, farmtrac 685dt, farmer 8248, i zetor proxima 85

 

 

farmtrac farmer i zetor odpadaja

a co myślicie o JD z seri M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że przy dzisiejszym kursie to on kosztuje ok 130tys brutto, z mieścisz się z nim jeżeli te 120tys to netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro77    0

nie wolał byś jednak coś tańszego

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja tu jedneko wątku nie kminie wogóle... posiadasz 20HA i w czasach kryzysu opłaca Cis ie kupowac nowy ciągnik? nie jest lepiej np kupic ciągnik do powiedzmy 40tys (JD FENDT MF) znajdziesz juz dobry ciągnik ok 100km co spokojnie poradzi sobie z tym co piszesz... pozatym jak chcesz kombajn również w 30 sie zmiesisz z dobym np E514... to jest moja oipinia w tym momęcie nie ma sensu pchac sie w nowy spzęt dla tak małego gospodarstwa... jesli masz te 120tys to radze Ci rozplanuj je tak zebyś mógł np jeszcze ziemie kupic;) tymbardziej ze przedłużą kredyty referencyjne o 3 lata ;P jesli chodzi o używanego jd polecam taki jak mój

filmik z pracy jego polecam;)

sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet8011    0

zgadzam sie jak najbardziej tylko ze przy kupnie wiekowych maszyn lepiej brac pod uwage maszyny produkcji polskiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ehhh Zetor jest produkowany w PL? czemu tak myślisz to nie lata 80 czy początek 90 że ciezko było dostać czesci do zachodnich maszyn... ja mam jelonka 2 roki i jedyną czeczą jaką dopukac naprawiałem były uszczelniacze;) pozatym kolega ma fenda 615 chyba i u 912 w fendzie pekła mu tuleja po 15tyś mtgh i to przez wine termastatu bo sie zawiesił a 912 robił juz kilakrotnie a ma ja od nowści.. ja nie jestem włąśnie przekoany do starych ursusów np... zapłacisz za nie tyel samo co za zachodzi ale porównójac np konfort co jest ważne to jest między niebam a ziemią:D pozatym nierozumiem czemu jakieś argumenty podaj;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No ja ma dokładnie takie samo pytanie jak w temacie. Jaki ciągnik na 20ha? Zastanawiamy się z wujkiem na Fendtem 312LSA lub Ursusem 1014, ale nie ma zbyt dużo ciekawycvh ofert sprzedaży. Mamy 20ha i obramiamy wszystko Ursusem C-360 od 30paru lat. Swoje już chyba zrobił. Potrzebujemy traktor do gruberowania, orki, uprawy - czyli te najcięższe czynności chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Fendta to ci raczej bym nie polecił, bo ciągnik może i jest dobry ale niestety już leciwy i może mieć już usterki jak każdy w jego wieku a części pewnie do tanich nie należą, ja rozejrzałbym się jednak za trochę tańszymi markami mając w perspektywie jakaś naprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

jesli chcesz kupic 1014 to polecam mam ten ciagnik 4 lata i zadnej awari nie bylo pracuje na ponad 40ha i narazie bez awaryjnie dodam ze ziemie mam ciezkie i ciagnik jest głownym wolem roboczym:)w razie pytan pisz na priv:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@Famer21 piszesz ze nie ma za dużo ciekawych ofert ciągników,a allegro aż kipi od ofert ciągników ponad 6000 ogłoszeń.

Dobrze poszukasz to znajdziesz jakiegoś ciekawego Ursusa 1014,cześci tanie i wszędzie dostępne,większosc ewentualnych napraw podejrzewam ze wykonasz sam.Do Fendta częsci coraz więcej ale cena cena jeszcze raz cena.przedstaw sobie za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nacki10    5

Co do 1014 jest to dobry ciągnik. Ale bym proponował coś bez turbo, jeżeli ktoś posiada ciągnik z turbo i bez to ci to samo powie, a na małe areały proponuje 914, bo 1014 będzie miał dużo większe spalanie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

witam wszystkich jestem tu nowy i niechcem zaczynać nowego tematu tylko mam takie pytanie do was czy opłaca się kupić mf3080 jak te ciągniki się sprawują z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj