Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wacek21    35

Na 25 ha powinna byc dobra nowa Proxa np. 8441 wujek ma taka na 23ha pola I mowi ze jak na jego oczekiwania jest z niej zadowolony :D

 

Pozdrawiam:Wacek21


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak maja 5314 to nie wiem czy jest sens cos koło 80km kupowac bo to nieduza róznica w mocy jak kupowac to juz cos koło 100km no i czy chcesz sprzet wymieniac bo do 100km to raczej juz bedzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

co do sprzętów to dokupić muszę tylko większy pług i zestaw uprawno

siewny bo ten co mamy może być trochę za mały

a tak po prawdzie to myśleliśmy czy lepiej kupić JD 6430 czy NH T6020 możecie mi doradzić który

byłby lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
Na 25 ha powinna byc dobra nowa Proxa np. 8441 wujek ma taka na 23ha pola I mowi ze jak na jego oczekiwania jest z niej zadowolony :D

 

Pozdrawiam:Wacek21

Zgadzam się proXima 8441 jest bardzo dobra no i nie taka droga ale jednak wźioł bym MTZ 82 tak jak wyżej napisałem na mojej gospodarce zawsze był MTZ i musze ci przyznac że są nie dozdarcia. A teraz szukam jakies proximy i jak kolega napisał 8441 będzie na twój areał również dobra wiem troche o niej bo pytałem dużo ludzi i dilerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

MTZ nie chcemy po pierwsze na nasze ziemie jest to za słaby ciągnik po drugie dużo pali

po trzecie z tego co zauważyłem zwykle cieknie z nich olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Za słaby???? a Zetor 8441 bedzie lepszy???? Nie sądze Ja też nie mam lekkich ziem i pługiem 4x40 lece spokojnie. Co do wycieków teraz te nowe MTZ tak nie ciekną bo zakładają jakieś lepsze uszczelki A co do spalania to jesteś w dużym błędzie zetory o podobnej mocy dużo więcej palą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

a czy ja pisze że zetor mało pali nic nie pisałem o zetorze a w tych nowych MTZ

też cieknie tak samo u nas taki jeden w wiosce ma nowego MTZ i cieknie z niego jak cholera

ma już go rok i teraz oleju nie wymienia tylko dolewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

Zetor Proxima 8441 :D nie jest drogi 80km + tur na te 20 ha moim zdaniem wystarczy


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

To trafił na felernego. Mój sąsiad pracuje w Zuku to jest oczyszczanie miasta i oni zakupili nowego MTZ i mają go jeśli dobrze pamiętam około 2 lat i chodzi bez zastrzeżen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad9922    0

Ursus 902

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!!

Edytowano przez robertbara

Moja stajnia Ursus 1012 i c355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Konrad9922 może jeszcze byś napisał dlaczego uważasz ursusa 902 za odpowiedni tutaj ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek95    24

A ja bym ci polecił Ursusa 4512 mam takiego od 11 lat

i jestemk z niego zadowolony mniał co prawda jedną poważniejszą awarie ale tak poza tym to całkiem fajny traktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19artur22    0

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika za ok 25-30 tyś zł.

Mam ok 10ha, ale w najbliższym czasie powiększę to o kolejne 10ha. Są to głównie ziemie lekkie i średnie.

Ciągnik pracował by w pługu 4x35 oraz agregacie 3,2m.

Myślałem o MTZ-cie 82, lecz może doradzcie mi coś innego.

Moc jaka mnie interesuje to 80-90km

Koniecznie napęd 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19artur22    0

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika za ok 25-30 tyś zł.

Mam ok 10ha, ale w najbliższym czasie powiększę to o kolejne 10ha. Są to głównie ziemie lekkie i średnie.

Ciągnik pracował by w pługu 4x35 oraz agregacie 3,2m.

Myślałem o MTZ-cie 82, lecz może doradzcie mi coś innego.

Moc jaka mnie interesuje to 80-90km

Koniecznie napęd 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZankL0s    0

Witam!

Nie długo przejmę gospodarstwo rolne po ojcu. Ma powierzchnie 16ha + 10ha dzierżaw, ziemie głównie 5 i 6 klasy (ok 2ha 4-tej). Obecnie pracujemy dwoma Ursusami C-360 i C-330. Zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika głównego o mocy od 55 do 65KM, z TUZ-em, napędem 4x4 i kabiną w cenie do 130 tyś brutto, jeśli miałby to być ciągnik nowy. Jeśli chodzi o używany to do 30 tyś. brutto. Traktor będzie pracował z trzyskibowym pługiem, prasą rolującą Krone KR 125, rozrzutnikiem obornika 4t. Nie biorę pod uwagę Ursusów, Zetorów, MF-ów i MTZ-ów. Bardzo proszę o pomoc i informacje czy w ogóle jest możliwe za takie pieniądze kupić sprzęt z potrzebnym mi wyposażeniem. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeśli tylko do pola to nic młodzego a więc można liczyć że nie zbytnio wypracowanego nie znajdziesz w tej cenie, bo zetory cenią się wyżej albo będą to już wyciuchane maszyny, a ursusy to samo, są jeszcze zachodnie maszyny typu internationale czy jd ale ewentualne naprawa może być dotkliwa, więc co kto woli znajomy ma 2 internationale i bardzo chwali za niskie spalanie moc i komfort, ale i mtz to dobra maszyna ale do tego to trzeba mieć "serce" do radzieckiej myśli technologicznej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

Zyje....ja porpnuje jako ciagnik do ciezejszych orac zetora 7745 plus tur.... trzy skiby z wielkimi odkladniami bedzie targał i komfort tez jest :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

Ja obecnie posiadam ok. 13 ha ziemi i jako główny ciągnik pracuje Lamborghini 874-90 ( 90 koni ).Pali on ok. 6 litrów na mth i jak na razie sprawuje się doskonale. Jest to wersja z 2000 roku. Posiada rewers mechaniczny ( nie chcieliśmy ciągnika z elektryką ).Napęd, wałek i blokada włączane są elektrycznie. Jedyna wada to brak klimatyzacji ( ale są wersje że mają ) i dosyć mała kabina. Druga osoba ma niezbyt komfortowe warunki. No i hamulce na 4 koła. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZankL0s    0

No dobra, 90 konne Lamborghini, ale po co mi to? Nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem ponieważ nie mam sprzętu dla tak dużej maszyny :/ Wg mnie zakup dużego ciągnika wiąże się z zakupem sprzętu odpowiedniego dla jego mocy. A to kosztuje :D(( Poza tym nie jestem skłonny uwierzyć w to, że 80 konny traktor ma takie samo spalanie jak 65 konny :D Te piętnaście koni więcej chce pic... a ropa kosztuje... Potrzebny mi traktor, który "wejdzie w buty" C-360.

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

Ja proponuje zetora 7245 moc ok. 65 koni :D tak jak chcesz,przedni napęd no i komfort lepszy niż c 360. Tylko raczej do 30 tys. nie znajdziesz w dobrym stanie.


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

Na nowy chcesz wydać do 130 tyś zł. Nawet gdybyś brał na dotacje to wykładasz 65 tyś. W tej cenie kupisz już większy ciągnik i sprzęt do niego, np. Lamborghini. Zetor 7245 nie ma butów od c-360 a poza tym takiej firmy nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZankL0s    0

hm.... kryzys raczej nie jest dobrym momentem na inwestowanie :D trzeba to odłożyć na lepsze czasy. A jeśli chodzi o mnie to najlepszym ciągnikiem na 20 ha jest Fendt Farmer 206 :D z napędem 4x4 i Tuzem. Jak będę miał 36 tyś euro to sobie kupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0
No dobra, 90 konne Lamborghini, ale po co mi to? Nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem ponieważ nie mam sprzętu dla tak dużej maszyny :/ Wg mnie zakup dużego ciągnika wiąże się z zakupem sprzętu odpowiedniego dla jego mocy. A to kosztuje :D (( Poza tym nie jestem skłonny uwierzyć w to, że 80 konny traktor ma takie samo spalanie jak 65 konny :D Te piętnaście koni więcej chce pic... a ropa kosztuje... Potrzebny mi traktor, który "wejdzie w buty" C-360.

Jakieś pomysły?

 

 

 

 

WIEC NIE POZSOTAJE CI NIC INNEGO JAK KUPIC MÓJ ULUBIONY CIAGNIK.........jest to ZETOR 7711

 

co wy na to?

 

Nie pisz posta z włączonym Caps Lockiem!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj