Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#561 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:29

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Zależy ile masz lat.. jak do 40 to 50% a jak powyżej to tylko 40%

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 20:09
  •  

#562 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 04 luty 2009 - 07:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Wlasnie dzies zaczalem sie zastanawiac czy zrezygnowac z klimy w ciagniku i wziasc wikszy o 8 km. Nie wiem co zrobic mam dylemat. Bo klima potrzebna ale i z wiekszego kuca tez nie ucieknie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#563 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 04 luty 2009 - 08:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja bym wziol klime bo te 8 koni to nie wiele i nie ma az tak wielkiej roznicy wiadomo ze zawsze ciagnikowi lzej ale to mala roznica
a to tylko z klimy rezygnujesz czy jeszcze z czegos??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#564 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 luty 2009 - 09:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 8km dużo i mało zależy jakie maszyny będziesz ciągał bo jak ciągnik do swoich maszyn masz ze sporą nadwyżką mocy brałbym klimatyzację ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#565 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No tez mysle lepiej wziasc ciagnik z klima bo duzo bedzie chodzil z belarka latem i wiadomo jak to jest w kabinie jak w saunie a to cyk i juz zimno, no ale do pluga to te 8 km to by sie napewno przydalo ale sam nie wiem diler mowi ze spoko staczy 90km dla mnie wiec nie wiem.
Im blizej zakupu tym wiecej pytan. To jest najgorsze. ;/

#566 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Kobra ja bym wziął traktor o 10 km mocniejszy kosztem klimy, zastanów się ile naprawdę spędzasz godzin w traktorze, wg mnie jeżeli mniej niż 8 godz. to się nieopłaca , przecież będziesz miał nawiew, szyberdach i uchylne szyby.

#567 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ale skoro Kobra jest zdecydowany brac ciagnik a unia polowe odda to wielkiej nruznicy te 10 000 na klime wielkiej nie robi ja bym wzioł traktor mocniejszy i z klima.bo jak w lato jest duszno to sasiad w zetorku dzwi otwiera a moj wojas tez otwierl i dzwi sie rozpadly.a ja jak mam klime to inne zycie.nie to co w 3512.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#568 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 04 luty 2009 - 10:56

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Popieram opinię @jerzego, klimatyzajca ma też swoje negatywne strony. Moim zdaniem zapas mocy, bardziej się przyda. A tego co mówi diler, to za bardzo bym nie uwzględniał, on ma w tym jakiś interes, więc nigdy obiektywny nie będzie!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#569 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:26

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ????????
No i mam dylemat, nie wiem co zrobic!!!

#570 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a czy ktoś uwzględnił że na klimatyzację też trzeba te pare koni mocy??? nawet jak weźmiesz mocniejszy ciągnik z klimą to wyidzie ok 2-4km więcej od tego co zamierzasz kupić, jak nie mniej. i teraz się zastanów a u nas w 8441 nie ma klimy a zwykłe ogrzewanie i jest git, bo jak zimno to do 2 minut i rozbieram się z kurtki, ale to twój wybór i twoja decyzja. powodzenia w trudnym wyborze
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 20:09
  •  

#571 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:52

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Kobra posłuchaj poco ci ta klima, ja Zetorze mam nawiew zimnego i ciepłego powietrza, w lato zamykam szyby i szyber dach i chldno przyjemnie, w zimie grzanie chodzi na minilanym poziomie i w grudniu woziłem pszenicę w swetrze, wychodzę zakkładam kurtkę. Jak będzies miał KM to lepszy sprzęt przypniesz, nie wspominając o wiecznym podziebieniu chłodnego w upał i odwrotnie, to ma być maszyna do pracy a nie dziwkowóz ;)

#572 Share tomhim1

tomhim1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:52

????????
No i mam dylemat, nie wiem co zrobic!!!

no wiesz roznie mowią ale w tych czasach klima to podstawa !!!! ;)

#573 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No niby tak ale ja mam sie zmiescic w swojej kasie bo juz dogadane mam ze nie przekrocze. I tak wymyslilem ze wezme mniejszy z klima, bo po co mi wiekszy ciagnik, latem sobie wlacze klime, ale przeciez klima tak jak sprezarka zabiera moc jak jest wlaczona. Wiec niewidze problemu. A z plugiem to mam na tyle dobrze ze ma zmienna szerokosc orki i nastawie cobie na mniej w ostatecznosci co wy na to??

#574 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja Ci powiem tak:
Miałem samochód bez klimy teraz mam z klima i to jest niebo a ziemia nie ma co porównywac.
Jesli jest naprawde goraco co teraz latem jest codziennoscia to nawiew niewiele da bo ile on moze chłodzic powietrze 1-2*C a to nic prawie nie daje i musisz otwierac szyber okna itd.
Ale wiadomo to jest pole i się kurzy czasami jak cholera wiec jak cos otworzysz to zaraz cały brudny jestes i cągnik musisz czyscic no chyba ze lubisz w syfie jeżdzic ale ja nienwidze.

Jakbym mial brac nowy ciagnik to tylko z klima bo to naprawde duzo daje wszyscy się poca i ledwo zyja a Ty kulturalnie sobie jeżdzisz nawet jak jest +30*C w cieniu.

Mówicie ze przez klime mozna zachorowac nic podobnego jak się dobrze z niej korzysta i np: przy +30 nie ustawia w srodku +18(jeden z najczesciej popełnianych błedów) to nic nam nie grozi.

Dla mnie klima ma duzo więcej plusów niz minusów i ja bym się nie zastanawiał czy ja brac a chyba KM Ci i tak nie zabraknie narazie jak na twój areał co?

#575 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Z klimatyzacji trzeba korzystać z wyczuciem nie przesadzać z temperaturą bo jak wyjdziesz z kabiny w której miałeś 15*C a na zewnątrz gdzie jest 35*C to można szoku termicznego dostać ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#576 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Mam swojej ziemi 21 i u ludzi 15 wiec starczy mi koni, a klima sie jednak przyda bo wykonuje duzo prac duzym ciagnikiem latem.

#577 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:51

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja bym wzioł o 8km mocniejszy zawsze to coś bo bez klimy da się żyć otwierasz drzwi okna dach i masz lepiej niż klima :)

#578 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:05

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Tak tylko ze potem wracasz z pala uje**** jak swinia i na drugi dzien tez do ciągnika się nie chce wchodzic bo zarazi sie zabrudzisz a po co to jak mozna w czysciutkiej kabinie jeździc?

W samochodzie tez bez klimy mozna jeździc tylko co to za jazda pootwieraj sobie okna od ok 80km/h w góre to zobaczysz jak huczy az się jechac odechciewa ale przeciez mozna :)

#579 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) I w dodatku czyścić kabinę np. po uprawie pola pod siew :) :) -super, też tak chcę :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:15

Kobra ja bym wziął traktor o 10 km mocniejszy kosztem klimy, zastanów się ile naprawdę spędzasz godzin w traktorze, wg mnie jeżeli mniej niż 8 godz. to się nieopłaca , przecież będziesz miał nawiew, szyberdach i uchylne szyby.

Ale wytrzymać te 8 godzin w pełnym upale nie wspominając o kurzu nie jest tak przyjemnie a w klimatyzowanej kabinie nie mamy tego problemu :) nawiew i otwarta szyba nie załatwi wszystkiego :) klima to wydatek rzędu 5 tyś zł brutto w moim przypadku Ja wolałem stworzyć sobie lepsze warunki pracy niż inwestować w moc która nie jest mi potrzebna na moje warunki :) ale każdy ma swoje zdanie
:)