Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 14:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie masz racji to w tych starych były przecieki oleju i inne wady te nowe są o wiele lepsze sam mam Belarusa 820 na 19ha+12 dzierżawy i na taki areał jak twój polecam ci takiego samego, mój jest w galeri.

Edytowany przez Pawel423, 01 luty 2009 - 17:46.

MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 19:45
  •  

#522 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 16:03

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jeżeli chcesz poznać moją opinię to kup sobie Zetora 72 11 lub MTZ z lat osiemdziasątych u na mówią na nie
"olejarki ", nie bież nowego bo z 20 hektarów będzie ci cięzko go spłacić. Zetory są w przyzwoitych cenach i wygodne, MTZ to i orzesz i do transportu poprostu są silne ale bez komfortu. Z tymi nowymi to tak zamówiłem drzewo do kominka z lasu i nowym Landinim przyjechali, maszyna za 150 tys, pokazywał mi pęknięty bak, urwany tylny zaczep, rwanie paska napędowego, wiecznie popsute drzwi i szyber dach, popsuty komputer a najlepsze to dym z odmy(przebieg 300 mtg) i wtedy się zastanowiłem czy chcę nowy, umnie zetor kilkunastoletni nie ujrzysz dyma z odmy, jeżeli nowe to moi koledzy chwalą NH i JD . pozdrawiam

#523 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 16:23

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie zgodzę się z tobą fakt te od 1990 są mniej wytrzymałe od tych starszych MTZ ale i tak są bardzo dobre. Komfort ha a w zetorze masz większy????? Porównaj sobie MTZ np z1993 a Zetora to zobaczysz który ma lepszy komfort ;) A post to mi się pomyliło miało być edytuj ale wyskoczył jeden po drugim :)

#524 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 31 styczeń 2009 - 17:16

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Te MEGA ROLNIK sluchaj ja mam MTZ80 z 1990 roku od nuweksa u nas i powiem ci jak postawilem go odpalonego obok nowego MTZ kolegi to moj mail owiele milsza prace, i powiem ci ze moze i te stare ciekna ale maja sinik nie do zarzniecia, a te nowe to juz nie jest ten material rozumiesz i nie to wykonanie. W dzisiejszych czasach kazda firma oszczedza na materialach. Znajomi wola kupic uzywke mowili niz nowego, bez porownania, a hydraulike idzie zrobic tylko sa potrzebne aluminiowe podkladki na rodzielacze.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#525 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:22

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Popieram Kobrę u nas każdy kto ma MTZ starego jeszcze lat 80 tych nikt nie sprzedaje bo do prasy idealny nie trzepie nim, do podkladania, do kombajnów ziemniaczanych i buraczanych wszędzie tam gdzie trzeaba siły i wytrzymałości na trudne warunki, argumentacja taka po co go tanio sprzedać jak jest dobry i w trakcie szczytu prac polowych jest potrzebny mocny ciągnik, poza tym jak te nowe ciągniki są wykonane i z jakich matriałów, nie widzą mi się te nowe ciągniki, racze kupię sobie używanego 7245 lub 7745, weźcie pilnik i przejedźcie po stali Zetora z lat 80 i 90 tych a po stali nowych Zetorów, komentarz sami sobie dopowiecie.

#526 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ale czy ja powiedziałem że te starsze MTZ są gorsze od nowych ????. Materiały jakich kiedyś były robione ciągniki są lepsze bo nie dawali do metali tyle złomów i dlatego są trwalsze a teraz kupe złomu idzie do metalu wiecie o co chodzi????

#527 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:46

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) mtz albo zetor nie nie nie i jeszcze raz nie co ci z silnika jak olejem sika jak juz to lampo 70 badz roller to sa maszyny oczywiscie uzywane.@jerzy z 20 ha ciezko zplacic moje slowa widze ze po mojej wypowiedzi prawie wszyscy zrozumieli.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#528 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No niebardzo lapie o co chodzi z tym zlomem w metalu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#529 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) lampo używane???? Nigdy bym nie kupił Do MTZ bądź Zetorów części kupisz kilka razy taniej niż do Lampo. Nie rozumisz to może inaczej kiedyś dawali mniej metali używanych (złomu) do produkcji Metali teraz rozumisz ????

#530 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:55

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) lecz nie te same czesci ja widzialem jak w lampo sprzeglo sie przypalilo i co i dalej robil a belarusy mtz staly i musieli po drugi traktor leciec bo skrzynia stanela i do chaty na sprzegle jechac w lampo po 6000 8000 mth nie ma wielkich awarii.wiem bo sie przy tym robilo.
i pomocnik c360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 19:45
  •  

#531 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:03

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) MTZ nie piszesz sikaja olejem albo ty sikasz, mzoe jednego widziales co ciknie, ja swojego zalatwilem tym ze talerzowke pozyczylem na kolach i w instalcji w niej byl syf a nie olej. I ostatnio slupa pieskiem podnosilem okolo 2 tony i przeciazylem i to temu.

#532 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie no hydraulikę to MTZ maja słabą to trzeba przyznać ale jak można jeździć na przypalonym sprzengle ????? Skrzynia w MTZ tak szybko nie siada ;) A jak siada to stopniowo po jednym biegu :)

#533 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) no t juz fakt z tymi przeciazeniami lecz czy by udalo ci sie przeciazyc mojego grand 95 oto jest pytanie.bede musial zalozyc nowy temat Apel do forumowiczow zobaczymy na jesieni poco kupowac nowy ciagnik i inne maszyny skoro kupimy prawie nowy za poldarmo ceny od bankow kture zabiora maszyny rolnikom ktorzy beda nie wyplacalni bo jak sie wezmie ciagnik i sprzet za ponad 400.000 na 20 ha i unia da polowe to z czego splacic druga polowe u nas w okolicy koles tak zrobil i oglaszaja upadlosc!!!
i pomocnik c360 3p

#534 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:19

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ale ty masz nawalone we lbie no naserio, owszem czesc ludzi sie niezplaci ale powiem ci ze do tej pory ludzie nazbierali kasiory i kupia za swoje. I nie licz tak na pol darmo, powiem ci. Bo widze ze strasznie sie wymadrzasz z ta UNIA, jak ci niedaja i niechcesz korzystac to komus nie truj d**y, swoimi bajkami.

#535 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:27

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) no to pogadamy we wrzesniu co sie badzie dzialo a jak masz kase to dobrze ale jak bys poczekal to bys mial taniej a sprzet jaki chcesz.
i pomocnik c360 3p

#536 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:27

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Proponuje żeby ktoś załozył nowy temat:P I jeszcze się wtrące to niema tak że bierzesz sobie ciągnik o jakiej mocy chcesz musisz miec odpowiednią ilość hektarów żeby wziąść ciągnik o ilu koniach mechcanicznych chcesz :/ A i owszem unia dla młodych rolników dużo robi chociaż by te dopłaty . ja za dopłatę kupuje opryski i nawozy i starcza a zysk z pola zostaje dla mnie nie liczę oczywiście ropy i pensji dla pracownika no ale z hektara mam niezły zysk ;). Albo 50 tyś na start to też jest coś mozna za to kupić 3 hektary pola no teraz to już 2 bo w góre pola poszły

#537 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) nawalone we lbie bedziesz mial ty siejesz zboze zobaczysz jak nikt go nie kupi to bedziesz musial dolozyc.przyjezdzaja do nas sprzedawcy sruty po wszystkich gospodarstwach i pytaja dla czego bierzemy tak malo sruty bo mleko bylo po 1.20 a spadlo na 60 gr.

Ostrzeżenie za głupie teksty!!
hmmmmmmmmmmmm głupie

Edytowany przez EDWIN, 10 marzec 2009 - 11:43.

i pomocnik c360 3p

#538 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:42

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja sie nie martwie o zboze, heheh, u mne wszystko zjedza bydlaki. a mleko mam po 90 groszy ;)
postawie sobie 50 owiec i bede karmil i jadl jagniaczki. Czysta kalkulacja.

#539 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

no t juz fakt z tymi przeciazeniami lecz czy by udalo ci sie przeciazyc mojego grand 95 oto jest pytanie.bede musial zalozyc nowy temat Apel do forumowiczow zobaczymy na jesieni poco kupowac nowy ciagnik i inne maszyny skoro kupimy prawie nowy za poldarmo ceny od bankow kture zabiora maszyny rolnikom ktorzy beda nie wyplacalni bo jak sie wezmie ciagnik i sprzet za ponad 400.000 na 20 ha i unia da polowe to z czego splacic druga polowe u nas w okolicy koles tak zrobil i oglaszaja upadlosc!!!

To chyba u ciebie tak jest bo u mnie mało kto skorzystał z dotacji, napewno nie tacy którzy mają 20ha, korzystają ci którzy mają minimum 75ha a oni sobie poradzą, przy dużej ilości mleka cena jest około 1zł czyli są na plus. Przy tak dużych cenach ziemi zawsze mogą sprzedać kawałek i na spłatę będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:19

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja mam swojej ziemi 21 ha i korzystam z PROWu no i co.