Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#501 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:32

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Np. Moj New Holland TD 5040 ma jedna wajche od biegow blisko blotnika i przy w rzucaniu na jeden z zakresow to galka idzie az prawie pod blotnik, ale to nic jak bede mial u siebie to podegne troche:P
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 08:34
  •  

#502 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:36

Chodzilo o WOM ktory pracuje tak samo szybko(stała prędkość obrotowa, powiedzmy 540 obr/min) bez zwiazku z obrotami silnika, widzialem gdzies na forum opis czegos takiego, nie wiem do czego to sie moze przydac, wiec mozna uznac pytanie za niebyle, ot taka ciekawosc ludzka.

A czy mozecie powiedzec cos o slabej 'poręczności' (ustawieniu dzwigni innych elementow w kabinie) niektorych modeli ?
Wiem ze kazdy raczej chwali swoje, ale moze ktos ma jakies negatywne doswiadczenia w tym wzgledzie, wlasnie w ciagnikach o mocy okolo 80 KM z nizszej polki cenowej ? Osoboscie slyszalem negatywne opinie np o Zetor Fortierra a pozytywne o Lamborghini (wlasnie jesli chodzi o ustawienie elementow sterownicznych w kabinie)...

pozdrawiam

Nie ma takiej rzeczy jak WOM 540obr/min przy wszystkich obrotach silnika.
A do usytuowania dzwigni w kazdym ciągniku mozna sie przyzwyczaic.

#503 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 22:14

A do usytuowania dzwigni w kazdym ciągniku mozna sie przyzwyczaic.

no tak, tylko po co jak mozna sie nie przyzwyczajac :)
podobno do siedzenia na pinesce tez mozna

#504 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 23:33

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jak już masz dobrą opinie o Lamborghini to polecam model 85 r3 evo powiedziałbym że idealny do tura bo ma bardzo dobry promień zawracania 3.5 metra przy maksymalnym kącie skrętu kuł , a dźwignia do zmiany kierunków jazdy jest z lewej strony co jest atutem w pracy z ładowaczem , niewielkie wymiary i ładną stylistykę Silnik DEUTZ bardzo ekonomiczny a co za tym idzie na spalanie nie będziesz narzekać Cen nie znam ale jest wersja w dobrej cenie trochę ogolona bo nawet tapicerki niema i zegary proste ale i cena odpowiednio tańsza sąsiad posiada tako wersje tylko że SAME pracuje z turem i jest OK
Podobnie będzie z NH z serii TD5000 musiałbyś się przejechać obydwoma i wtedy zadecydować
:)

#505 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 09:52

Podobnie będzie z NH z serii TD5000 musiałbyś się przejechać obydwoma i wtedy zadecydować

Taki mam zamiar, najblizszy dealer to jakies 180 km, ale nie ma wyjscia.
A NH to juz rozprzedane, dealer informuje ze beda nowe modele od kwietnia gdzies a mi sie juz troche spieszy, wiadomo wiosna idzie :)

#506 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 11:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) NH rozprzedane ???? pewnie chodzi o starą serie TDD teraz nazywają się TD5000 i spełniają normę Tier3
One powinny być dostępne nawet od ręki bo niekiedy diler ma w zapasie kilka sztuk bynajmniej mój diler tak robi

#507 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 11:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Co ty gadasz ze rozprzedane NH, w Bialymstoku caly plac zastawiony juz z mysla o PROWie :) Jakos mi sie nei wierzy ze rozprzedana wersja TD5000,
ej a jaka ma byc nowa wersja???? bo cos tam LUTEk piszesz ja nic nie wiem o nowej wersji w NH???

#508 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 14:54

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Wiem ze wszystkie ktore stoja na placu to juz sprzedane - te 80 KM (zaliczkowane), wlasnie dzwonilem do dealera i podobna jest jakies 100 maszyn na cala polske gdzies w magazynie, ma sie zorientowac czy sa wersje 80 KM z 540E czyli TD5030. Bo tak czas oczekiwania do maja.
A powiedzcie, czy WOM 540E to to samo co WOM 750 ?

pozdrawiam

#509 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 15:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) tak do końca to nie wiem ale chyba nie Jeśli nie ma 540E to i WOM 750 się przyda bo te 540 będziesz osiągał też przy małych obrotach tylko nie wolno wciskać gazu do dechy bo wtedy masz 750 a nie każda maszyna wytrzyma takie obroty :)

#510 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 16:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Według mnie 540E i 750 to to samo jest bo jesli na 540E przycisniesz większe obroty to tez przekroczysz wartosc 540obr/min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 08:34
  •  

#511 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 18:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Wiadomo że lepiej mieć te 750 niż same 540 WOM i tak doszedłem do wniosku ze rzeczywiście może być to samo co 540E tylko inne oznaczenie jutro sprawdzę jakie obroty osiąga mój ciągnik na 540E :)

#512 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:35

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) 540E = 750 WOM potwierdzone

#513 Share PALUSZEK

PALUSZEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:46

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) co sądzicie o mccornicku 105max

#514 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 16:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ciagnik ja polecam lamborghini r2 56 86 badz r3 85prow hahaha dadzą wam za darmo za darmo to można kopa w d*p. wyrwac juz dali wszystkim traktory po 200.000 i wiecej ludzie przetrzyjcie oczy i uszy pierd,,,,a unia nie da nic za darmo żeby nie przescignac zachodnich farmerow [elitki] kto wezmie milego splacania a jak kasy nie ma to bankructwo oglosic a banki zabiora wam te ha. wiem co mowie mleko u nas jest po 75gr/litr i co miecha spada, w zime takie rzeczy zobaczymy co będzie na wiosne jak bedzie nadprodukcja bo im taniej tym wiecej ze zbozem tak samo.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#515 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 17:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jak chcesz robic polskimi klamotami to se rob ja mam zamiar skorzystać z takiej okazji i za pol darmo otrzymać maszyny, Ty zaplacisz za jakiegoś 15 letniego grata tyle co ja za nowego więcej napierw pomysl sobie co piszesz i troche kulturalniej,
No proste ze Unia nie daje nic za darmo bo zeby otrzymać sprzęty musisz spelnic okreslone wymogi, a i jak sie nie rozwijasz to jestes jak dinozaur i wyginiesz, poprostu zgniotą cie inni którzy inwestuja i sie rozwijaja taka jest prawda.

Apropo gadasz takie pierdoly jak moj dziadek.;)

#516 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 18:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) EDWIN jesteś nowicjuszem na forum i zaczynasz od obrażania innych userów gdzie twoja kultura, troche grzeczniej, dostaniesz od moda na dzień dobry bana i tyle zarobisz, forum jest od wymiany poglądów i wzajemnej pomocy a nie od obrażania innych, to na początek. Jeżeli chodzi PROW to nie zagladaj nikomu do kieszeni bo nikt kogo nie stać nie porywa się na nowe maszyny, Unia właśnie daje dofinansowanie abyśmy się rozwijali bo na co Unii zacofany Polak co nic nie kupuje, biznes musi sie kręcić, wiadomo koniunktura w tej chwili nie jest dobra ale zła passa kiedyś się skończy i wtedy uzbrojeni w nowoczesne maszyny wrócimy do gry, jak zauważył Kobra ględzisz jak stary dziadek pod piecem, może ci szkoda że koledzy posuwająw polu nówkami.

#517 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 11:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) elo chlopaki czy ja napisałem ze sie nie rozwijam co roku trzeba nowe maszyny kupować.a o ten prow to nie chodzi o obrazanie innych tylko o ta unie co nic nie da za darmo.dziadek to ja raczej nie jestem i wole rozwijac sie za swoje a i gratow po15 lat na podworko nie sprowadze bo to rumowisko i wstyd przed naszymi (farmerami) ktorzy wszystko maja nowe.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#518 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 11:49

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Widzis EDWIN mały OPR i odrazu piszesz jak człowiek kulturalny ^_^ . Druga rzecz UE nie daje zadarmo tylko inwestuje w rolników którzy już reprezentują sobą jakiś poziom ekonomiczno-rolniczy, musisz mięc dochody min. 4800 euro aby zaczęli z tobą rozmawiać, czyli nie pakuja kasy w rolnika który chodzi za końskim ogonem. UE już dawno zrozumiala że wspomaganie najlepszych nakręca koniunkturę w branży rolnej szeroko pojętej, nasi politycy tego zrozumieć nie potrafią. Co do nowych maszyn to pomalutku ja też nie mam samych nowych maszyn, mam i starsze niż 15 lat i służą, jedni mają nowe drudzy tyle nie mają to żaden wstyd, wstyd to mieć nowe maszyny i nic nie umieć nimi zrobic, bo plon i jego jakość tworzą nakłady i umiejętności rolnika a nie nowe maszyny one pomagaja, co do środków UE jest cały dział Przepisy i Finanse zachęcam do poczytania i myśle że twoje radykalne poglądy ulegną zmianie, dobrej lektury

#519 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 11:56

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja proponuje nowego MTZ82 którego juz kupisz za 89tys zł nowego są to bardzo dobre traktory i myśle ze na twoje gospodarstwo by starczydo niego byś dokupił tur za 15tyś i masz super ciągnik poco wydawaś kupe kasy na jakies John deery

Ja proponuje nowego MTZ82 którego juz kupisz za 89tys zł nowego są to bardzo dobre traktory i myśle ze na twoje gospodarstwo by starczydo niego byś dokupił tur za 15tyś i masz super ciągnik poco wydawaś kupe kasy na jakies John deery. Z tobą jerzy niezgadze się do koca dam ci przykład masz powiedzmy c-330 kupisz go za około 13tyś a kupiłbys takiego MTZ to lepiej uprawisz ziemie i z tego lepszy plon jest ;)

Ostrzeżenie za pisanie posta pod postem!!

Edytowany przez robertbara, 31 styczeń 2009 - 18:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 13:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie pisz posta pod postem to raz.

A podrugie to nowe MTZ w porownaniu ze starymi to sa owiele slabsze juz to nie sa te same ciagniki nie do zarzniecia. Niby unowoczesnione ale juz nie te same.