Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#461 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:10

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No dobra-a ile ów NH kosztował-bo jak zauważyłeś kolegi JD (zapewne nie najgorzej wyposażony i kupowany nie tak dawno temu) kosztował 139 tys.Gdy ja kupowałem swój ciągnik to Case JX 95 kosztował ponad 150 tys brutto !(normalnie kpina-ale fakt-byłem wtedy w Agromie Białystok)-bez porównania lepiej wyposażony JD 5020 (z tym iż nie w wersji Premium ) kosztował wtedy mniej

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 21:46
  •  

#462 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Teraz John Deere jak sie nie myle 180 tysi a NH 120-130. To jest roznica???
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#463 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Z tym iż do tego JD trzeba byłoby chyba porównywać inną niż Twoja serię NH (nie wiem jak się teraz nazywa ale kiedyś były to NH TL-A)

#464 Share chris6441

chris6441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2009 - 13:44

jak narazie moim faworytem jest zetor 6441 lub 7441 i jedynym minusem moze byc jego apetyt ale na pewno zrobi więcej od c360 wiec ma prawo więcej wypić. Moim zdaniem spalanie jest bardzo wazne ale nie tylko po spalaniu można oceniac ciągnik tylko po tym ile mozna nim zrobic i w jakim komforcie. Mam racje koledzy rolnicy? pozdrawiam

Wtam jestem chris6441.

Jestem przszłym właścielem zetora 6441+ ładowacza 220sl.
Ciągnik już czeka na placu w sklepie bo dałem zaliczkie i bende go miał po starej cenie zy 2008r. Za ciągnik dałem 129 tys. Do ciągnika dobrałem- Skszynie 12/12 i rewers, fotel dla pasażera, koguta, szerokie gumy 13,6/24- 16,9/34 i obciążniki na tył 300kg i dolny zaczep a ładowacz to mam zy krokodylem 1,5m.
Ja mam 17 ha swojego i 5 ha dzierżawy mysle że taki starczy. Wiektos ile ma ten ciagniki wysokość bo mam garasz na 272 i nie wiem czy mi wejdzie.

#465 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 15:44

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Gratuluje zakupu :) a wysokosc to 2692mm przy standardowych kołach :) ale jak masz tura z przodu to bedzie troche wyzszy

#466 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) dziś miałem w ręku znajomego Fa vat w kwocie 143.000 za JD 5720 Basic. czyli goły w wyposarzeniu. (siedzenia gramera, haki, rewers i biegi jak w 5620 moim standard). moc ok 82 KM nominalna, Maksymalna jak się nie mylę 88 KM. (to jest ten zapas JD). różni się od wersji 5620 tym że ma turbinę. cała reszta ( rodzaj silnika, skrzyni biegów, wymiary, opony, kabina, hydraulika) jest jak w 5620, 5820. ta seria różni się tylko dodaną turbiną. Kolego z tym NH TD powiem ci tak. przyjechał do mnie znajomy co ma tego NH TD 80 konnego i jak zobaczył komfort pracy w JD to zmienił zdanie o JD i uznał że szkoda że nie kupił JD. wiesz z samoochodami jest tak samo. fiatem też się jeździ ale jak można mercem czy BMW? tej maszyny nie kupujesz na rok czy dwa. nie wiem ile masz lat ale nikt młody wiecznie nie jest a jak planujesz się rozwijac jako rolnik to chyba twoje zdrowie jest ważne. najlepiej to przed kupnem ciągnika pojeżdzić troszkę i popatrzeć jak u ludzi różne maszyny pracują i się sprawują. ja mam takie zdanie i mam nadzieję że mój jelonek będzie mi wiernie służył. czego życzę, tobie z NH TD i pozostałym kolegom z branży :lol:

#467 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:45

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Wiesz SKORPION powiem ci tak ja kupuje ten ciagnik nie jak ty na wiele lat ja kupuje na 5 latek i starczy i won. Ty patrzysz tylko na komfort pracy a ja na 20 ha mam w tej chwili MTZ i nie narzekam.

#468 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:14

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) to było odrazu napisac, że chcesz przed sąsiadami się popisać, że cię stać na nowego. każdy ma swój punkt widzenia. Pewnie jeszcze PROW masz podpisany :lol: . ale wiesz że liczy się pięć lat od wypłaty ostatniego zwrotu. z resztą rób jak uważasz w końcu demokracja. teraz to może i JD są droższe w końcu EURO skoczyło o 1 zł od momentu jak ja kupiłem. ale i tak zdania nie zmienie. i wiem że nie jeden potwierdzi moje zdanie. Pozdro

#469 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Masz teraz MTZ-a na 20ha i chcesz kupic nowy ciągnik i juz po 5 latach go sprzedac bardzo ciekawe... Napewno opłacalne...

#470 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 09:17

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) wiesz Pablo. może ma jakiś złoty biznes (lewe paliwo robi czy coś) a tu jako przykrywka :lol: . jak nie ma co z pięniędzmi robić to niech szaleje w końcu i dealer też musi na kimś zarobić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 21:46
  •  

#471 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 09:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Czemu, nie ma co robic a ile wy chcecie zeby te nowe ciagniki wytrzymaly?? Normalny interes jak kazdy z gospodarstwa biore sprzety na PROW i wyjda mi za pare groszy. Maszyny beda sluzyly dotad zaczna sie sypac.

#472 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Przed chwila pisałes ze 5 lat i won a teraz beda służyc dotad az się zaczna sypac... :lol: Nowy ciągnik po 5 latach sie nie zacznie sypac no chyba ze się o niego nie dba wogole...

Te maszyny wcale ze te pare groszy nie wychodza tylko troche więcej a opłacaloosc rolnictwa jest taka sobie więc takie rzucanie się na nowe drogie sprzety jest troche ryzykowne no chyba ze ma się gotówke.

#473 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:05

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Sory wtedy cos mi musialo odbic ze 5 lat, ale jaki ciagnik kupisz za 50 tysiecy do 100km z jakim przebiegiem to ja wole sie troche pomeczyc i kupic nowy za ta sama kase.

#474 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:08

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Chyba ze tak. Wiadomo ze co nowe to nowe. :lol:
Tylko jakie warunki trzeba spełnic zeby dostac PROW i czy to się opłaca na 15-20ha?

#475 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:13

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Pablo sluchaj ja na 17 ha wlasnej ziemi jestem na Vacie i wychodze zaczepiscie, kupuje wiecej jak sprzedaje i jestem ciagle do przodu a PROW usze w to isc bo jak teraz nie skorzystam i nie pokupowuje maszyn to moje gospodarstwo zginie.

#476 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 12:16

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A masz jakos hodowle czy tylko produkcja roslinna?

#477 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:27

Pablo sluchaj ja na 17 ha wlasnej ziemi jestem na Vacie i wychodze zaczepiscie, kupuje wiecej jak sprzedaje i jestem ciagle do przodu a PROW usze w to isc bo jak teraz nie skorzystam i nie pokupowuje maszyn to moje gospodarstwo zginie.

tylko policz czy na PROW ie wyjdziesz napewno tak jak myślisz. bo jak inwestujesz swoją kase to zgadzam się z tobą ale jesli idziesz do banku po kredyt 600.000,00 zł żeby sfinansowali ci w 100 % te maszyny to się zastanów. oprocentowanie masz po policzniu wszystkich opłat ok 10 % a wiec 60.000,00 na rok to same odsetki. a wziąść kredyt 3,5 % preferencyjny dla młodego rolnika (do 40 lat) na 15 lat i jak masz to spłacasz wcześniej to wyjdzie ci to samo tylko bez zbędnych zobowiązań i latania po Agencjach i pilnowaniu każdego słowa na Fakturach. ten PROW to tylko ładnie brzmi. ale jak policzysz to rewelacji nie ma. po ogłoszeniu że już podpisują umowy ceny u dilerów skoczyły w górę o 10 %. Podpisałeś już umowę? jaki oddział jest u ciebie Agencji??

#478 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 17:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja kupuje wszystko za wlasne cieko zarobione i oszczedzone pieniadze, a pozyczyc to musze ale to pare zlotych bo mi brakuje i wezme je od wujka. A w bank nie wchodze bo moje gospodarstwo jest niedochodowe. Poprostu.

#479 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 17:43

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) rozumiem że w rozumieniu banku te twoje gospodarstwo jest nie dochodowe? bo jak ty tak myślisz to lepiej wymyśl inny biznes na te twoje oszczędności. na rolnictwie to ci się raczej nie zwróci za szybko ta inwestycja :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 17:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dobra, jeszcze niedotarlo wzgledem Uzedu skarbowego i banku to ja jestem niedochodowy i tak ma byc. A na swoje jakos wychodze no i popierwsze musze juz wymienic park maszynowy, poprostu.
Pluga nie mam bo polamalem, prasa chodzila idealnie ale nie ma z kim pracowac, a ciagnik tez chce wiekszy bo MTZ za slaby no i bez przodu jest nadodatek.