Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

jerzy    3

Drodzy koledzy z nowymi ciągnikami to trzeba się dobrze zastanowić czy mając te 20 ha opłaca się kupić nowy, czy nie lepiej sprzedać stary troszkę dołożyć i kupić większej mocy. Trochę ma rację Kobra i trochę EDWIN. Kobra ma rację trzeba się rozwijać i kupować coraz lepsze maszyny, z drugiej strony EDWIN mówi a jak stanieje zboże lub mleko co w tedy oddać traktor do dilera a zwrot Agencji oto jest pytanie. Przed takim pytaniem i ja stałem czy kupić nowy, czy ciągnik używkę konkretną i do do tego mszyny towarzyszące. Tak jak pisałem w poprzednim poście jak zobaczylem usterki w nowym Landinim i posłuchalem kolegów o nowych ciągnikach, zdecydowałem że nie kupię nowego takiego jakiego musiałbym ale kupię używkę taką jaką chcę + maszyna towarzysząca. Wniosek zrobilem, dostałem zwrot kasy i teraz się zastanwiam na co wydam zwrot. Zaznaczam wniosek robiłem za swoje pieniądze bez żadnych pożyczek.

W przyszłości kupię sobie ciągnik nowy ale taki jaki chcę mieć. Były u nas przypadki że ludzie pooddawali nowe ciągniki do dilerów, szczególnie hodowcy trzody chlewnej odczuli spadek cen w zeszłym roku. Teraz Agencja podniosła poprzeczkę gdyż tylko nowe sprzęty lub używane do 5 lat, przy wahliwym rynku artykułów rolnych warto sobie przemyśleć długofalowo czy stac na taki wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No to prawda, ale jak moj C 330 ma juz prawie 40 lat a MTZ 20 no to musze zmienia sprzety, i wyszedlem z takim wnioskiem mam kase na ciagnik wlasna, biore go na PROW, zwracam Vat bo jestem vatowcem, sprzedaje starego i powiedz mi czy kupisz nowy ciagnik za 50 tysiecy??????? oj chyba niee, MTZ kosztuje w tej chwili 80 tysiecy. Tak jak belarka wyszla mi za 6 tysiecy nowiotka. A ze mam podpisany weksel imblanko to niesty klopot ale jak bede cos tam chowal zeby zawsze miec te 4 SU, to moga mi naskoczyc.

Z uszanowanie:P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

na 20ha nowy ciagnik ;) to sie nie ooplaca nawet jak bys mial 50ha kup uzywke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Weź chłopie pomyśl jezeli traktor który chce kupić Kobra kosztuje 80 tys a jego kosztować będzie 25 tys to znaczy że dostanie zwrotu 40 tyś zwrotu z Agencji , z vatu Urzędu Skarbowego za faktury z produktów potrzebnych do hodowli zwierząt 15 tys czyli zostaje do skołowania 25 tys.-takie trochę zadanie matematyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

jak ma ktos kase to brac a jak boza swoje to niczym sie nie ryzykuje.a jak sie zastawia i nie da rady splacic to KONIEC.mi jak by zwrucili to bral bym fendt-a albo valtre poco sie cackac ale mam nowy traktor to jeszcze nie czas. jak z50 ha i20 dzierzawy zrobi sie 100ha to wtedy bede myslal.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Np. ciągnik kosztuje 150tys to ile mi zwrócą 75tys czy 50 tys (bez vat jestem na krusie)?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jeżeli kosztuje 150tyś brutto, to cena netto wychodzi ok 120tyś, 40 % z 120tyś to bedzie 48tyś - tyle ci zwrócą......

(na przyszłość takie pytania pisz w temacie "w sprawie prow")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

panowie każdy z nas ma swoją kalkulację. jeśłi masz swoją kasę i chcesz sobie ułatwić albo nawet poprawić jakość tej pracy czy może dla siebie komfort to warto kupić coś fajnego nowego z dofinansowaniem ale jak brać 200.000 żł kredytu bo sąsiad kupił i nie spać po nocach bo się zbliża termin raty to lepiej dać komuś drugiemu ha w dzierżawę i czekać spokojnie aż zapłaci. a tu iść na ciecia i 1000 zł na miesiąc wpadnie. jak policzycie rolnictwo na 20 ha i tą drugą wersję to napewno kalkulacja dla rolnictwa korzystna nie będzie. chyba że rolnictwo to hobby to 20 ha na hobby jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wlasnie dzies zaczalem sie zastanawiac czy zrezygnowac z klimy w ciagniku i wziasc wikszy o 8 km. Nie wiem co zrobic mam dylemat. Bo klima potrzebna ale i z wiekszego kuca tez nie ucieknie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja bym wziol klime bo te 8 koni to nie wiele i nie ma az tak wielkiej roznicy wiadomo ze zawsze ciagnikowi lzej ale to mala roznica

a to tylko z klimy rezygnujesz czy jeszcze z czegos??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8km dużo i mało zależy jakie maszyny będziesz ciągał bo jak ciągnik do swoich maszyn masz ze sporą nadwyżką mocy brałbym klimatyzację ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No tez mysle lepiej wziasc ciagnik z klima bo duzo bedzie chodzil z belarka latem i wiadomo jak to jest w kabinie jak w saunie a to cyk i juz zimno, no ale do pluga to te 8 km to by sie napewno przydalo ale sam nie wiem diler mowi ze spoko staczy 90km dla mnie wiec nie wiem.

Im blizej zakupu tym wiecej pytan. To jest najgorsze. ;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Kobra ja bym wziął traktor o 10 km mocniejszy kosztem klimy, zastanów się ile naprawdę spędzasz godzin w traktorze, wg mnie jeżeli mniej niż 8 godz. to się nieopłaca , przecież będziesz miał nawiew, szyberdach i uchylne szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

ale skoro Kobra jest zdecydowany brac ciagnik a unia polowe odda to wielkiej nruznicy te 10 000 na klime wielkiej nie robi ja bym wzioł traktor mocniejszy i z klima.bo jak w lato jest duszno to sasiad w zetorku dzwi otwiera a moj wojas tez otwierl i dzwi sie rozpadly.a ja jak mam klime to inne zycie.nie to co w 3512.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Popieram opinię @jerzego, klimatyzajca ma też swoje negatywne strony. Moim zdaniem zapas mocy, bardziej się przyda. A tego co mówi diler, to za bardzo bym nie uwzględniał, on ma w tym jakiś interes, więc nigdy obiektywny nie będzie!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

????????

No i mam dylemat, nie wiem co zrobic!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

a czy ktoś uwzględnił że na klimatyzację też trzeba te pare koni mocy??? nawet jak weźmiesz mocniejszy ciągnik z klimą to wyidzie ok 2-4km więcej od tego co zamierzasz kupić, jak nie mniej. i teraz się zastanów a u nas w 8441 nie ma klimy a zwykłe ogrzewanie i jest git, bo jak zimno to do 2 minut i rozbieram się z kurtki, ale to twój wybór i twoja decyzja. powodzenia w trudnym wyborze


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Kobra posłuchaj poco ci ta klima, ja Zetorze mam nawiew zimnego i ciepłego powietrza, w lato zamykam szyby i szyber dach i chldno przyjemnie, w zimie grzanie chodzi na minilanym poziomie i w grudniu woziłem pszenicę w swetrze, wychodzę zakkładam kurtkę. Jak będzies miał KM to lepszy sprzęt przypniesz, nie wspominając o wiecznym podziebieniu chłodnego w upał i odwrotnie, to ma być maszyna do pracy a nie dziwkowóz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
????????

No i mam dylemat, nie wiem co zrobic!!!

no wiesz roznie mowią ale w tych czasach klima to podstawa !!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No niby tak ale ja mam sie zmiescic w swojej kasie bo juz dogadane mam ze nie przekrocze. I tak wymyslilem ze wezme mniejszy z klima, bo po co mi wiekszy ciagnik, latem sobie wlacze klime, ale przeciez klima tak jak sprezarka zabiera moc jak jest wlaczona. Wiec niewidze problemu. A z plugiem to mam na tyle dobrze ze ma zmienna szerokosc orki i nastawie cobie na mniej w ostatecznosci co wy na to??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja Ci powiem tak:

Miałem samochód bez klimy teraz mam z klima i to jest niebo a ziemia nie ma co porównywac.

Jesli jest naprawde goraco co teraz latem jest codziennoscia to nawiew niewiele da bo ile on moze chłodzic powietrze 1-2*C a to nic prawie nie daje i musisz otwierac szyber okna itd.

Ale wiadomo to jest pole i się kurzy czasami jak cholera wiec jak cos otworzysz to zaraz cały brudny jestes i cągnik musisz czyscic no chyba ze lubisz w syfie jeżdzic ale ja nienwidze.

 

Jakbym mial brac nowy ciagnik to tylko z klima bo to naprawde duzo daje wszyscy się poca i ledwo zyja a Ty kulturalnie sobie jeżdzisz nawet jak jest +30*C w cieniu.

 

Mówicie ze przez klime mozna zachorowac nic podobnego jak się dobrze z niej korzysta i np: przy +30 nie ustawia w srodku +18(jeden z najczesciej popełnianych błedów) to nic nam nie grozi.

 

Dla mnie klima ma duzo więcej plusów niz minusów i ja bym się nie zastanawiał czy ja brac a chyba KM Ci i tak nie zabraknie narazie jak na twój areał co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z klimatyzacji trzeba korzystać z wyczuciem nie przesadzać z temperaturą bo jak wyjdziesz z kabiny w której miałeś 15*C a na zewnątrz gdzie jest 35*C to można szoku termicznego dostać ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj