Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#441 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:05

tak,20 hektarowe gospodarstwo nie może sobie pozwolić na taki ciągnikbyłaby to zadroga inwestycja,wiec proponujcie coś tanszego i rozsądniejszego ;)

przynajmniej ty sie ze mna zgadzasz

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 20:06
  •  

#442 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) podzielam zdanie @Martinez i Daniel215. Jesli niezamierza sie powiekszac gosopodarstwa to nie opłaca sie ąz tak inwestować, no bo po co??? Wolałbym jakis starszy prosty w obsłudze ciągnik ,którego koszty eksploatacji były by wmiare niskie.Natomiast jesli gospodarstwo sie rozwija to owszem można kupić nowy dobry ciągnik ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#443 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a tak wogóle jest ktoś w temacie kto na chwile obecną chce kupić taki ciągnik??
bo w przeciwnym razie.narazie nie ma sensu kontynuować tematu

#444 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:09

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Jakbym dostał dofinansowanie to tak... ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#445 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:14

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) a kiedy składałeś wniosek i keidy mniejwiecej dostaniesz decyzje..napisz coś wiecej o tym..
jest moze jeszcze ktoś na chwile obecną????

#446 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Coś nie tak z biznesplanem ;) musze robić od nowa :angry:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#447 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 20:41

tak,20 hektarowe gospodarstwo nie może sobie pozwolić na taki ciągnikbyłaby to zadroga inwestycja,wiec proponujcie coś tanszego i rozsądniejszego ;)

przynjamniej ty sie ze mna zgadzasz z gory sory do administratorow bo cos mi net nawala a nie wiem jak to usunac wiec go z edytowalem soryy

#448 Share cieszkol

cieszkol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 17:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja tez mam 20 h i mam zamiar niedługo kupić nowego mtz belarus. słyszałem ze dobry ciągnik i sąsiad sobie chwali. (no i tani )

#449 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 18:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A może lepiej trochę dołożyć i kupić zetorka ??? A jaki to belarus ??

#450 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 styczeń 2009 - 19:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) wezcie chociaz nie porownujcie MTZ z Zetorem bo na dzis dzien za taka cene to bralbym nowego MTZ i niezagladal do niego znowu 20 lat, tak jest w moim przypadku ciagniczek wysluzyl juz prawie 20 lat i nawet gum nie zmienialem i mam podobne gospodarstwo 20 ha.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 20:06
  •  

#451 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 20:59

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) finek@ róznica w cenie miedzy zetorem a mtz-em to chyba jakieś 40-30 tyś, jak sie nie myle, a to dla 20ha gospodarstwa dużo..... no sam powiedz..... :P

#452 Share mateo43

mateo43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Co wybrać, NH TD80D czy Usus 6024?

Najpierw proszę poszukać na forum, czy już takiego tematu nie ma, jeśli jest, to pytaj w nim, a jak nie ma, to dopiero wtedy zakładaj nowy :P .

Tematy połączone.

Edytowany przez MarcinPykuS, 10 styczeń 2009 - 00:08.

#453 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:30

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) ja wybrał bym new Hollanda widziałem takiego dosyć ładnie wygląda a tak w ogóle postawił bym na niego ale nie wiem jakie ma spalanie

#454 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Autor niech dopisze na ile ha, z jakimi maszynami miałby chodzić, bo dostanie zaraz ostrzeżenie!!

#455 Share mateo43

mateo43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:16

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) będzie pracował na 18 ha jako ciągnik główny

#456 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 18:48

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To masz taki sam problem jak ja, ja wybralem NH TD 5040, i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Ciagnik prostu w budowie i eksploatacji co wazniejsze jest tani w utrzymaniu.

#457 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 23:11

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Witam.
jak zacząłem czytać wasze opinie na ten temat to aż dostałem gęsiej skurki. Porównujecie ciągniki które ani jakością wykonania, ani normami spalin, ani wyposazeniem nie są do porównania. sam od 8 miesięcy jestem właścicielem ciągnika JD 5620 wersja Adwansed (dorzucono mi do basica wyposazenia adwansed) i przy wyborze kierowałem się nie tylko zuzyciem paliwa, ale też i jego wyposazeniem, jakość wykonania, żywotność, awaryjność, jakość pracy tym sprzętem oraz opiniami znajomych użytkowników. Posiadam 16 ha gruntów rolnych (tylko orne) i jeśli chodzi o ciężkie prace tym ciągnikiem to mogę powiedzieć że wcale nie jest paliwożerny jak piszecie. 11l/ha (z klimą) przy agregacie pożniwnym 2,1 S z siewnikiem poplonów Alfa 2,2. wydajność średnio 1ha/h. przy orce był oszczędniejszy. więc moim skromnym zdaniem wcale to nie jest dużo biorąc pod uwagę to że na polu była ścięta słoma. Cena za jaką go kupiłem to 138.700 zł brutto w wyposażeniu miał klimę, tył haki, siedzenie pasażera (wystarczające dla dorosłej osoby), obsługa tuz na błotniku, 8/16 biegi pod obciążeniem, rewers pod obciążeniem, siedzenie gramera. i dla mnie jest w zupełności wystarczający. Pozdro

#458 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 08:05

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) A dla mnie bedzie dobrze jak sobie kupie NH TD 5050, wyposarzenie mi wystarczy a tego JD skorpion to kupowales chyba dos dawno temu bo niedawno temu bylem u dilera za plugami i spytalem sie wlasnie o JD tylko ze 5720 to wyjechal z cena ze moge sbie kupic 2 TD 80 w starej cenie. Wiec jaki to jest sens ladowac kase w ciagnik ktory i tak zrobi to samo co ten gorzej wyposarzony.

#459 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) @kobra-ciągnik ma niestety to do siebie że sam nie zrobi wszystkiego w polu-potrzebny jest operator-czyli np.ja -a powiem szczerze że na stare lata :) zaczynam szanować swoje stare kości-i dlatego wolę owe kości powozić w miarę komfortowych warunkach-wiem że i MTZ zrobiłby w polu to samo-ale dopóki JA będę w środku siedzieć wolę aby był tam jaki taki komfort

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:04

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To czego w moim NH jest super przynajmniej dla mnie moze nie mam zamowionego siedzenia Grammera ale fabryczne jest dla mnie niczym nie rozni sie od pneumatycznego, rewers pod lewa reka, klima, itp. Dla mnie ten ciagnik ma owiele lepszy komfort pracy jak nim jezdzilem nizeli MTZ. bezdyskusyjnie.