Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

Np. Moj New Holland TD 5040 ma jedna wajche od biegow blisko blotnika i przy w rzucaniu na jeden z zakresow to galka idzie az prawie pod blotnik, ale to nic jak bede mial u siebie to podegne troche:P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Chodzilo o WOM ktory pracuje tak samo szybko(stała prędkość obrotowa, powiedzmy 540 obr/min) bez zwiazku z obrotami silnika, widzialem gdzies na forum opis czegos takiego, nie wiem do czego to sie moze przydac, wiec mozna uznac pytanie za niebyle, ot taka ciekawosc ludzka.

 

A czy mozecie powiedzec cos o slabej 'poręczności' (ustawieniu dzwigni innych elementow w kabinie) niektorych modeli ?

Wiem ze kazdy raczej chwali swoje, ale moze ktos ma jakies negatywne doswiadczenia w tym wzgledzie, wlasnie w ciagnikach o mocy okolo 80 KM z nizszej polki cenowej ? Osoboscie slyszalem negatywne opinie np o Zetor Fortierra a pozytywne o Lamborghini (wlasnie jesli chodzi o ustawienie elementow sterownicznych w kabinie)...

 

pozdrawiam

Nie ma takiej rzeczy jak WOM 540obr/min przy wszystkich obrotach silnika.

A do usytuowania dzwigni w kazdym ciągniku mozna sie przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1
A do usytuowania dzwigni w kazdym ciągniku mozna sie przyzwyczaic.

 

no tak, tylko po co jak mozna sie nie przyzwyczajac :)

podobno do siedzenia na pinesce tez mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Jak już masz dobrą opinie o Lamborghini to polecam model 85 r3 evo powiedziałbym że idealny do tura bo ma bardzo dobry promień zawracania 3.5 metra przy maksymalnym kącie skrętu kuł , a dźwignia do zmiany kierunków jazdy jest z lewej strony co jest atutem w pracy z ładowaczem , niewielkie wymiary i ładną stylistykę Silnik DEUTZ bardzo ekonomiczny a co za tym idzie na spalanie nie będziesz narzekać Cen nie znam ale jest wersja w dobrej cenie trochę ogolona bo nawet tapicerki niema i zegary proste ale i cena odpowiednio tańsza sąsiad posiada tako wersje tylko że SAME pracuje z turem i jest OK

Podobnie będzie z NH z serii TD5000 musiałbyś się przejechać obydwoma i wtedy zadecydować


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1
Podobnie będzie z NH z serii TD5000 musiałbyś się przejechać obydwoma i wtedy zadecydować

Taki mam zamiar, najblizszy dealer to jakies 180 km, ale nie ma wyjscia.

A NH to juz rozprzedane, dealer informuje ze beda nowe modele od kwietnia gdzies a mi sie juz troche spieszy, wiadomo wiosna idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

NH rozprzedane ???? pewnie chodzi o starą serie TDD teraz nazywają się TD5000 i spełniają normę Tier3

One powinny być dostępne nawet od ręki bo niekiedy diler ma w zapasie kilka sztuk bynajmniej mój diler tak robi


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Co ty gadasz ze rozprzedane NH, w Bialymstoku caly plac zastawiony juz z mysla o PROWie :) Jakos mi sie nei wierzy ze rozprzedana wersja TD5000,

ej a jaka ma byc nowa wersja???? bo cos tam LUTEk piszesz ja nic nie wiem o nowej wersji w NH???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Wiem ze wszystkie ktore stoja na placu to juz sprzedane - te 80 KM (zaliczkowane), wlasnie dzwonilem do dealera i podobna jest jakies 100 maszyn na cala polske gdzies w magazynie, ma sie zorientowac czy sa wersje 80 KM z 540E czyli TD5030. Bo tak czas oczekiwania do maja.

A powiedzcie, czy WOM 540E to to samo co WOM 750 ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

tak do końca to nie wiem ale chyba nie Jeśli nie ma 540E to i WOM 750 się przyda bo te 540 będziesz osiągał też przy małych obrotach tylko nie wolno wciskać gazu do dechy bo wtedy masz 750 a nie każda maszyna wytrzyma takie obroty :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Według mnie 540E i 750 to to samo jest bo jesli na 540E przycisniesz większe obroty to tez przekroczysz wartosc 540obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Wiadomo że lepiej mieć te 750 niż same 540 WOM i tak doszedłem do wniosku ze rzeczywiście może być to samo co 540E tylko inne oznaczenie jutro sprawdzę jakie obroty osiąga mój ciągnik na 540E :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

ciagnik ja polecam lamborghini r2 56 86 badz r3 85prow hahaha dadzą wam za darmo za darmo to można kopa w d*p. wyrwac juz dali wszystkim traktory po 200.000 i wiecej ludzie przetrzyjcie oczy i uszy pierd,,,,a unia nie da nic za darmo żeby nie przescignac zachodnich farmerow [elitki] kto wezmie milego splacania a jak kasy nie ma to bankructwo oglosic a banki zabiora wam te ha. wiem co mowie mleko u nas jest po 75gr/litr i co miecha spada, w zime takie rzeczy zobaczymy co będzie na wiosne jak bedzie nadprodukcja bo im taniej tym wiecej ze zbozem tak samo.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak chcesz robic polskimi klamotami to se rob ja mam zamiar skorzystać z takiej okazji i za pol darmo otrzymać maszyny, Ty zaplacisz za jakiegoś 15 letniego grata tyle co ja za nowego więcej napierw pomysl sobie co piszesz i troche kulturalniej,

No proste ze Unia nie daje nic za darmo bo zeby otrzymać sprzęty musisz spelnic okreslone wymogi, a i jak sie nie rozwijasz to jestes jak dinozaur i wyginiesz, poprostu zgniotą cie inni którzy inwestuja i sie rozwijaja taka jest prawda.

 

Apropo gadasz takie pierdoly jak moj dziadek.;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

EDWIN jesteś nowicjuszem na forum i zaczynasz od obrażania innych userów gdzie twoja kultura, troche grzeczniej, dostaniesz od moda na dzień dobry bana i tyle zarobisz, forum jest od wymiany poglądów i wzajemnej pomocy a nie od obrażania innych, to na początek. Jeżeli chodzi PROW to nie zagladaj nikomu do kieszeni bo nikt kogo nie stać nie porywa się na nowe maszyny, Unia właśnie daje dofinansowanie abyśmy się rozwijali bo na co Unii zacofany Polak co nic nie kupuje, biznes musi sie kręcić, wiadomo koniunktura w tej chwili nie jest dobra ale zła passa kiedyś się skończy i wtedy uzbrojeni w nowoczesne maszyny wrócimy do gry, jak zauważył Kobra ględzisz jak stary dziadek pod piecem, może ci szkoda że koledzy posuwająw polu nówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

elo chlopaki czy ja napisałem ze sie nie rozwijam co roku trzeba nowe maszyny kupować.a o ten prow to nie chodzi o obrazanie innych tylko o ta unie co nic nie da za darmo.dziadek to ja raczej nie jestem i wole rozwijac sie za swoje a i gratow po15 lat na podworko nie sprowadze bo to rumowisko i wstyd przed naszymi (farmerami) ktorzy wszystko maja nowe.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Widzis EDWIN mały OPR i odrazu piszesz jak człowiek kulturalny ^_^ . Druga rzecz UE nie daje zadarmo tylko inwestuje w rolników którzy już reprezentują sobą jakiś poziom ekonomiczno-rolniczy, musisz mięc dochody min. 4800 euro aby zaczęli z tobą rozmawiać, czyli nie pakuja kasy w rolnika który chodzi za końskim ogonem. UE już dawno zrozumiala że wspomaganie najlepszych nakręca koniunkturę w branży rolnej szeroko pojętej, nasi politycy tego zrozumieć nie potrafią. Co do nowych maszyn to pomalutku ja też nie mam samych nowych maszyn, mam i starsze niż 15 lat i służą, jedni mają nowe drudzy tyle nie mają to żaden wstyd, wstyd to mieć nowe maszyny i nic nie umieć nimi zrobic, bo plon i jego jakość tworzą nakłady i umiejętności rolnika a nie nowe maszyny one pomagaja, co do środków UE jest cały dział Przepisy i Finanse zachęcam do poczytania i myśle że twoje radykalne poglądy ulegną zmianie, dobrej lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje nowego MTZ82 którego juz kupisz za 89tys zł nowego są to bardzo dobre traktory i myśle ze na twoje gospodarstwo by starczydo niego byś dokupił tur za 15tyś i masz super ciągnik poco wydawaś kupe kasy na jakies John deery

 

Ja proponuje nowego MTZ82 którego juz kupisz za 89tys zł nowego są to bardzo dobre traktory i myśle ze na twoje gospodarstwo by starczydo niego byś dokupił tur za 15tyś i masz super ciągnik poco wydawaś kupe kasy na jakies John deery. Z tobą jerzy niezgadze się do koca dam ci przykład masz powiedzmy c-330 kupisz go za około 13tyś a kupiłbys takiego MTZ to lepiej uprawisz ziemie i z tego lepszy plon jest ;)

 

Ostrzeżenie za pisanie posta pod postem!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie pisz posta pod postem to raz.

 

A podrugie to nowe MTZ w porownaniu ze starymi to sa owiele slabsze juz to nie sa te same ciagniki nie do zarzniecia. Niby unowoczesnione ale juz nie te same.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

Nie masz racji to w tych starych były przecieki oleju i inne wady te nowe są o wiele lepsze sam mam Belarusa 820 na 19ha+12 dzierżawy i na taki areał jak twój polecam ci takiego samego, mój jest w galeri.

Edytowano przez Pawel423

MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jeżeli chcesz poznać moją opinię to kup sobie Zetora 72 11 lub MTZ z lat osiemdziasątych u na mówią na nie

"olejarki ", nie bież nowego bo z 20 hektarów będzie ci cięzko go spłacić. Zetory są w przyzwoitych cenach i wygodne, MTZ to i orzesz i do transportu poprostu są silne ale bez komfortu. Z tymi nowymi to tak zamówiłem drzewo do kominka z lasu i nowym Landinim przyjechali, maszyna za 150 tys, pokazywał mi pęknięty bak, urwany tylny zaczep, rwanie paska napędowego, wiecznie popsute drzwi i szyber dach, popsuty komputer a najlepsze to dym z odmy(przebieg 300 mtg) i wtedy się zastanowiłem czy chcę nowy, umnie zetor kilkunastoletni nie ujrzysz dyma z odmy, jeżeli nowe to moi koledzy chwalą NH i JD . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą fakt te od 1990 są mniej wytrzymałe od tych starszych MTZ ale i tak są bardzo dobre. Komfort ha a w zetorze masz większy????? Porównaj sobie MTZ np z1993 a Zetora to zobaczysz który ma lepszy komfort ;) A post to mi się pomyliło miało być edytuj ale wyskoczył jeden po drugim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Te MEGA ROLNIK sluchaj ja mam MTZ80 z 1990 roku od nuweksa u nas i powiem ci jak postawilem go odpalonego obok nowego MTZ kolegi to moj mail owiele milsza prace, i powiem ci ze moze i te stare ciekna ale maja sinik nie do zarzniecia, a te nowe to juz nie jest ten material rozumiesz i nie to wykonanie. W dzisiejszych czasach kazda firma oszczedza na materialach. Znajomi wola kupic uzywke mowili niz nowego, bez porownania, a hydraulike idzie zrobic tylko sa potrzebne aluminiowe podkladki na rodzielacze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Popieram Kobrę u nas każdy kto ma MTZ starego jeszcze lat 80 tych nikt nie sprzedaje bo do prasy idealny nie trzepie nim, do podkladania, do kombajnów ziemniaczanych i buraczanych wszędzie tam gdzie trzeaba siły i wytrzymałości na trudne warunki, argumentacja taka po co go tanio sprzedać jak jest dobry i w trakcie szczytu prac polowych jest potrzebny mocny ciągnik, poza tym jak te nowe ciągniki są wykonane i z jakich matriałów, nie widzą mi się te nowe ciągniki, racze kupię sobie używanego 7245 lub 7745, weźcie pilnik i przejedźcie po stali Zetora z lat 80 i 90 tych a po stali nowych Zetorów, komentarz sami sobie dopowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj